Diastáza priamych brušných svalov. Máte túto diagnózu?

jabadaba
24. apr 2009

Ahojte,

je tu niekto s takouto diagnozou? Ak ano, ako cvicite na posilnenie takto rozlezenych svalov? Nemam ani najmensiu chut na abdominoplastiku a chcem sa dat do poriadku prirodzene. Brchucho mi ani tak velmi nevisi, len ho mam dost ochabnute a svaly rozidene. Nie strasne, ale diagnoza tam je. ☹ Som nestastna.

montinka
13. okt 2012

@majamat vdaka hned idem kuknut

corin
15. okt 2012

@olianko Ahoj, stahovací pás som nosila len pár týždnov minulú zimu... nemám pocit, že by to mojej diastáze nejako pomohlo, ale aspon mi v tých mrazoch nebola zima na kríže🙂 Mala som ten od Chicca a bol ok, nikde mi neodstával. Neboj, operácia bede OK, ak Ti má kto pomocť s detmi... na tretí den ma sice pustili z nemocnice ako bezproblemovo chodiacu, ale este týžden potom som chodila mierne zhrbená, kedže ta jazva mi stahovala brucho. Takže moja mama bola u nás takmer celý den. Ďalšie dva mesiace som nic nedvihala s výnimkou malého do kočika, aj to som sa nepredklanala a stiahla brucho, ako to radí Tuplerová. Ked som ho potrebovala prebalit alebo uspat, hodila som mu na postel cumel alebo flasu, aby bol motivovaný vyliezt si sám 🙂
Ozaj, diastázu som mala asi 8cm (podla mojich odhadov). Z mojich skusenosti pre lekarov nie je podstatné, aku mas široku diastázu, súrne Ťa na opráciu pošlu, len ked máš velkú herniu...

majamat
19. nov 2012

@corin ahoj este sa ta opytam, tu diastazu - 8cm si mala do sirky? akoze z prava do lava, resp. opacne. ved to je nejak vela, nie? ja mam na sirku tak max asi 3 cm, ale ja mam strasne aj kozu vytahanu.

katkavv
21. nov 2012

ahojte, a ja som po operacii diastazy a hernie pupka ...
robili mi to v BA na jednodnovej chirurgii v Zelezniciarskej nemocnici,
som po zakroku 2 tyzdne, a efekt je velmi dobry, ak by mal niekto zaujem o info, napiste mi 🙂

katkavv
21. nov 2012

@majamat ja som mala diastazu cca 12 cm, po dlzke, nie sirke a aj velku dieru pod pupkom, pupok musel ist von a urobili my novy 😀

majamat
21. nov 2012

@katkavv aha, tak na dlzku neviem kolko mam, ale urcite je to viac ako 5cm. netusim. mne samej sa to aj dost tazko odhaduje a odmerat si to nevidim. vsak casom tiez planujem operaciu, ale to este neponahla.

mia.k
22. nov 2012

@katkavv to si bola na plastickej chirurgii,alebo normálnej? A mala si od lekára odporučenie,alebo si si to sama vybavila?

mia.k
22. nov 2012

@lenkauh no ako, už sa ti tá vydutina nad pupkom zmenšila? Ako to teraz vyzerá s tvojím bruchom? Si spokojná?

katkavv
22. nov 2012

@mia.k bola som u normalneho chirurga na klinike jednodnovej chirurgir, ta patri pod sukromnu skupinu procare ;)

katkavv
22. nov 2012

@mia.k bola som u takeho chirurga ktory ma aj operoval a bol mi odporuceny

mia.k
22. nov 2012

@katkavv takže si sa dala operovať z vlastnej iniciatívy a aj si si to sama hradila?

lenkauh
22. nov 2012

ahojte,
no este nie som uplne spokojna. Ta vydutina nad pupkom mi este stale nezmizla a uz su to tri mesiace od operacie. Ale inak to vyzera lepsie, uz nevyzeram ako tehotna. Ale zase sa musim priznat, ze som asi 3 kg pribrala a mam na bruchu nacapkany tuk. Ale mam taku obavu, ze aj ked sa mi podari zhodit aj 5 kil, tak ta vypuklina ostane, lebo mi to pripada ako nejaky tukovy zhluk 😖 Tak neviem.... ak by doslo k zmene, aj keby o pol roka, tak sa ozvem 😉

mia.k
23. nov 2012

@lenkauh fúha,tak vidíš,človek sa dá aj zoperovať v domnení,že bude mať pekné brucho a takto to dopadne. Držím ti palce,aby sa ti tá vydutina stratila a bola by som rada,keby si mohla niekedy nahodiť fotky brucha pred operáciou a teraz, nech vidím,že či sa oplatí do toho ísť.

lenkauh
23. nov 2012

@mia.k , tak pre predstavu prikladam fotky.
1. a 2.fotka: pol roka pred operaciou aj pred cvicenim
3.fotka: mesiac pred operaciou, cvicenim sa to troska zmiernilo
4.fotka: 3 mesiace po operacii , ale s cca 3 kilami navyse, aj to treba brat do uvahy, mne sa tuk hned uklada na bruchu 😝

Tak posudte sami....

majamat
24. nov 2012

@lenkauh je to dobra zmena, aj ked brusko uz samozrejme dokonale nikdy nebude. no pre mna by bol uspech uz to, keby si nemysleli, ze som tehulka. a na prv pohlad to brusko vyzera super, myslim ta jazvy. ani ju skoro nevidno. preto by som chcela skor plasticku chirurgiu, lebo som videla pracu obycajneho chirurga, aj ked to bolo este cerstve. no ten sa absolutne vykaslal na vytahanu kozu, vyriesil cisto len diastazu.

lenkauh
24. nov 2012

No a to mam rez aj v pupku, ten na fotke vobec nevidno. A ten spodny rez bude urcite este ovela nenapadnejsi... ja si myslim, ze to je ovela lepsie a mozno, ze sa to este troska zlepsi, zacala som uz aj brusaky robit... tak hadam sa mi tie brusne svaly vypracuju.

mia.k
24. nov 2012

@lenkauh ty si mala ozaj najväčšiu diastázu až nad pupkom! No vyzerá to ozaj lepšie teraz po operácii,aj ked trocha tam ešte tie brušné svaly vystupujú, ale som prekvapená,že máš len taký krátky rez ako pri cisárskom,lebo čo som videla fotky po operácii diastázy,tak rez býva až od bedrových kostí, taký dlhý cez celé brucho. Inak super,že teraz už môžeš cvičiť aj brušáky. Ja by som sa potrebovala zbaviť trocha tuku len na bruchu,ale neviem ako,ked nemôžem namáhať brušné svaly.

mia.k
24. nov 2012

@lenkauh a ešte sa ťa spýtam, tebe aj kožu nejak upravovali,resp. odstraňovali?

lenkauh
24. nov 2012

@mia.k nie, kozu ani tuk mi nebrali. Len mi zosil svaly a nic viac. Rez v pupku mi musel urobit, lebo by mi ostal moc ovisnuty. Inak ja som mala diastazu vylucne len od pupka hore, spodne brucho som mala uplne pevne - myslim svaly. Inac mam spodne brucho take vydute odjakziva, tam necakam zmenu a ani mi to nevadi, som zvyknuta. Mna stval len ten zaludok...

Ano, cvicit brusaky je super, verim, ze este troska brusko vyrysujem, do leta casu dost 😉

A ak ti mozem poradit, Mia, ak chces zhodit tuk len z brucha, to nejde. Cvicenim brusakov len modelujes svaly, dostat prec tuk mozes len upravou stravy a aerobnym pohybom, vtedy tuk pomaly stecie , ale nie len z brucha, ale z celeho tela. A to uz zalezi od tvojej preddispozicie, ci ti to pojde dole prve z brucha , alebo az naposledy. Napriklad ja pri uprave stravy mam po par zhodenych kilach prsia mensie o cislo 😒 A na stehnach chudnem najtazsie. Kazdy sme iny...

majamat
24. nov 2012

@lenkauh ako ti zavidim, ze to mas za sebou. ja chcem este pockat, lebo neviem ci bude este druhe babo. mala by som schudnut, ale to by sa mi asi koza z brucha suchala o stehna 😀

lenkauh
25. nov 2012

tak jasne, ked este nevies, ci budes tehotna, tak do toho nechod. A potom netreba vahat! Nie je to take strasne, ako to vypada. A za ten pocit to stoji. Kozu odfidlikaju a budes znova kocka 😎

mia.k
25. nov 2012

@lenkauh ja som inak chudá, len na tom bruchu mám tuku navyše,toho by som sa chcela zbaviť,ale viem,že to sa schudnúť samé nedá,to by som musela celá schudnúť a to nechcem. Tiež to mám tak blbo,že ked schudnem,tak z horních partií a ked priberiem,tak hlavne do brucha. Ach jo,je to ako naschvál. 😝 Inak čím ďalej tým viac uvažujem nad tou operáciou,ale mne by asi museli aj z kože odfiknúť a možno,ak by sa dalo,tak by som si nechala aj trocha tuk z brucha odsať. Ale si ma potešila,že len taký krátky rez si mala. A kde ti to robili? Už som zabudla.

majamat
25. nov 2012

@mia.k ja som tusim niekde citala, ze ked ti plasticky chirurg robi to brucho, moze aj trochu tuku odsat a malo by to byt sucastou operacie. no nie som si uplne tym ista, vsak ak sa rozhodnes pre operaciu, tak ti urcite daju podrobnejsie info.

@lenkauh ja sa ani tak velmi nebojim operacie, ale problem budu skor financie. nie je to lacna zalezitost.

mia.k
25. nov 2012

@majamat mňa zase viac odrádza tá operácia,i keď tie financie tiež hrajú svoju rolu,ale aj keby mi tú operáciu daroval niekto zadarmo,tak by som sa aj tak bála na ňu ísť.

lenkauh
25. nov 2012

kocky, naozaj sa nemusite bat, nie je to take strasne. Mozno prve dva tri dni si budete nadavat, ze naco som sa na to dala 😀 , aj ja som si to hovorila a potom je to kazdym dnom lepsie a lepsie. Po 3 tyzdnoch ste normalne pouzitelne 🙂
Ale chapem vas, obavy asi mate z komplikacii... niekedy sa , samozrejme, moze stat nieco nepredvitatelne, narkoza je narkoza, urcite to nie je ziadna malickost. Rozhodnutie musi byt len na vas, nechcem vas ovplyvnovat.

Myslim, ze odsat trocha tuku popri tejto operacii sa bezne robi. Moj dr. to nepovazoval za potrebne a ja som nenaliehala, lebo by sa mi samozrejme navysila aj cena. Robil ma dr. Fabry na Posonium clinic v BA. Vyslo to 1300e.

mia.k
26. nov 2012

@lenkauh vďaka za info. 😉

xlucia
26. nov 2012

@majamat vo fakultnej by si to mala mat zadarmo, pokial viem

majamat
26. nov 2012

@xlucia operacia, ktoru preplaca poistovna nie je vzdy tak dobra. videla som taku pracu a nevyzeralo to dobre. tam ani pupok neopravia, ani kozu asi nezoberu, len zasiju svaly a dost. aby to bolo dobre, musim si to urobit plastickemu chirurgovi za svoje peniaze.

xlucia
27. nov 2012

@majamat to co pises na antolskej robia. vela krat aj tak ze pupok odstrania uplne.

majamat
27. nov 2012

@xlucia to by som nechcela uplne, aj ked viem, ze ukazkove to brucho uz nikdy nebude.bolo by mi to divne, bez pupku.