Diastáza priamych brušných svalov po pôrode

monika130
19. mar 2013

Ahojte... nájde sa tu nejaká maminka, ktorej sa po pôrode roztrhli priame brušné svaly, bola si ich dať chirurgicky zošiť a potom bola ešte raz tehotná??? roztrhli sa vám svaly znova alebo nie???? ďakujem za každú odpoveď a zároveň radu pre mňa 🙂

xlucia
19. mar 2013

@monika130 ja som sa bola na to informovat a pokial planujes dieta neodporucaju zosivat predtym, lebo hrozi pretrhnutie. ak by si mala dieta o desat rokov, to je ine. ale takto je to risk

monika130
autor
19. mar 2013

@xlucia no ja už som po zákroku, bola som v októbri 2012, mám už dve deti, ale neviem či o nejaké tri roky nezatúžim po treťom maznáčikovi 🙂 mne tiež môj lekár povedal, že sa to nemusí roztrhnúť, ale aj môže :( tak som len chcela vedieť, či už to má nejaká maminka za sebou a bola aj tehotná...

tehula
21. okt 2013

Ahojte, zaujimalo by ma, ci sa diastaza brusnych svalov da riesit len cisto ako kozmeticky zakrok pomocou abdominoplastiky, alebo ci je to aj zdravotna indikacia, najma ak to mam spojene aj s pruhom.
Som uz 2,5r od druheho porodu, cvicenie mi nezabralo, pri chorobe, ked kaslem, mi vyskakuje z brucha nad pupkom nieco von. Samotne svaly su rozijdene, to som si vedoma, brucho mam ako v 4tom mesiaci stale, ale ten pruh ma znepokojuje.
Myslite, ze by sa to dalo v ramci jednej operacie aj normalne na chirurgii riesit, alebo len u plastickeho chirurga?

valy
21. okt 2013

neviem, ci to uhradi poistovna, ale plasticky chirurg Ti popri abdominoplastike moze spravit aj pruh

lili91
27. okt 2013

@tehula ja som mala po porode presne to, co popisujes. rozidene brusne svaly a pupocny pruh. pred 4,5 mesiacmi som bola na operacii. da sa to zoperovat naraz. aj na chirurgii, kde to hradi poistovna, aj na plastike, kde si to platis sama. na klasickej chirurgii sa robi rez zvisle zhora nadol v podstate cez cele brucho a vnutri, co treba, zosiju. ja som sa rozhodla pre plastiku, tam sa robi rez od jedneho boku po druhy - je dost velky, ale je skryty v spodnom pradle a ak treba (co vacsinou je) odstrania aj prebytocnu (vytahanu) kozu.

tehula
27. okt 2013

@lili91 no ja som popravde chcela hlavne ten pruh poriesit, koze nemam nejako opticky vela, ale jednoducho, nie je to dobre, ako je to cele uvolnene, lebo dosledok je, ze ma potom aj krize bolia, cely postoj tela je zly.

Abdominoplastika u mna momentalne zial nehrozi, dala som si prsia spravit pred polrokom, lebo to az bol des a na dalsiu plastiku sa teda nechystam. Preto ma zaujima aj moznost klasickej chirurgie, najma ci poriesia aj tie rozidene svaly a pruh.
Lebo u abdominoplastiky mam pocit, ze ide najma o natiahnutie a orezanie nadbytocnej koze, co robia v obl. bikin, no ci su aj ine rezy potrebne, ked chcem aj vnutro operovat, netusim

Isla si s tym pruhom normalne k obvodnej najprv? Ci ako si to riesila?

lili91
28. okt 2013

@tehula ja som mala pruh operovany treti krat. narodila som sa s pupocnym pruhom a prvu operaciu som mala ako 4 rocna, potom po prvom porode v roku 2008 ma operovali druhy krat - to na klasickej chirurgii - rez bol priecne pod pupkom asi 4cm, no a po druhom porode som to mala komplet rozidene, tak som s tym uz isla na plastiku. ani ja som nemala vela koze. dokonca som bola objednana na kompletnu plastiku brucha a ked ma uspali a otvorili, tak to preklasifikoval doktor na mini abdominoplastiku - vraj som chuda a rozidenie nad pupkom nebolo az take velke.ono sa to robi tak, ze sa urobi ten velky rez v oblasti bikin, zdvihne sa koza a popd to sa ti dostanu aj k pupku a zosiju vnutri vsetko, co treba. chodil taky serial na waw ze "plasticky chirurg z beverlly hills" - tam boli casto tieto operacie a pekne bolo vsetko vidiet, ze ako sa to robi. a ano, isla som s tym najprv k obvodnej doktorke, bola som na konzultacii u chirurga aj u dvoch plastickych chirurgov. a ja osobne by som ti odporucila dat si urobit aj sono tesne pred operaciou, tam to vidiet najlepsie, co a ako je vnutri. lekar to odo mna nepytal sice, ale ked som bola z vlastnej iniciativy na kontrolnom sono po operacii, doktroka sa cudovala, ze preco nechcel sono pred operaciou.

tehula
28. okt 2013

@lili91 Dakujem ti za info. Pojdem teda k obvodnej sa poinformovat. Mna dost prekvapilo, ze som amla dojem, ze to nie je az take badatelne vyrazne, no hned si to vsimol aj ortoped, kde som bola kvoli rehabilitaciam a potom aj jeden plasticky chirurg, ked som bola prsia konzultovat, mi vravel, ze pruh mate.

valy
28. okt 2013

@lili91 a nevies pls, ako to je s popraskanou kozou? lebo ked to oni len natiahnu, tak sice neovisa, ale tie jazvy tam asi ostanu, ako to potom vyzera?

lili91
28. okt 2013

@valy to sa robi tak, ze ked si uspata a urobia ten rez, tak ti podvihnu chrbat a pokrcia nohy a prekryju tu ranu kozou a koza co je navyse, ta sa odreze, takze vysledok je, ze sa vlastne odreze kus koze so striami. zalezi od toho kolko ich mas a kde presne.

valy
30. okt 2013

@lili91 dakujem. len ked ma zena tu kozu zjazvenu napr. nad pupkom, tak tu prave neodrezu, ked je rez dole. zaujimalo by ma teda, ako to potom vyzera.

lili91
31. okt 2013

@valy podla mna zavisi od toho v akom stave je brucho pred operaciou, upne zazraky sa robit nedaju ani na plastike. moje brucho je sice po mini plastike, ale dvojdielne plavky by som si napr. urcite nedala. zostali mi jazvy po predoslych operaciach pruhu okolo pupku, nedalo sa s tym nic robit. takze tak. najlepsie je asi ist na konzultaciu a plasticky chirurg ti povie, ako by to vyzeralo po operacii, aby si nemala nejake nerealne ocakavania a nebola potom sklamana.

monika130
autor
6. mar 2014

@tehula presne ako píše @lili91, skús zájsť na konzultáciu k plastickemu chirurgovi a tam sa dozvies viac 🙂 a co sa týka preplacania zákroku, tak aspon časť by ti poisťovňa mala preplatiť, pretože diastaza brusnych svalov je zdravotný problem! My sme sa dotahovali s poisťovňou, az nakoniec aspon určitú sumu preplatili 😉

mirao
24. aug 2014

@monika130 Ahoj,tak aký je postup? Pôjdem k obvodnej lekárke,potom k chirurgovi? Myslím,že mám rozostúpené tie svaly:( Čo presne ti robili?Aký si mala problém?

monika130
autor
25. aug 2014

@mirao urcite treba zájsť k obvodnému lekárovi, ten ti da výmenný lístok na chirurgiu a chirurg ti uz povie, ci máš diastazu a hlavne ci to treba operovať. No a potom je to na tebe, ci si vyberieš klasickú chirurgiu alebo plastickú chirurgiu 😉

mirao
25. aug 2014

@monika130 Ďakujem

monika130
autor
25. aug 2014

@mirao Rado sa stalo 😉 keby niečo, kludne napis IP...ak budem môcť a vediet, tak ti rada poradím 😉

zuzulik27
14. jan 2015

ahojte baby, ked mam tu diastazu - to mozem cvicit? take ze kardio cvicenia napr.
- a mam aj pupocnikovy pruh - ta ista otazka - mozem cvicit?

a kedy preplaca poistovna zakrok - staci pruh ci musi byt aj pruh aj diastaza?

dakujeeeeeeeeeeeem

zajkobojko
11. feb 2015

dievcata ohl.diagnozy hernia a roztrhane priecne svaly. viete niekto porovnat gynpor a dr.cervena ohl.ceny?viem ze cervena robi bikiny rez ale zaujima ma ako vyzerA jazva po gynpor operacii .nemate nikto prosim foto? a porovnanie kvality vykonu bez ohladu na jazvy? vopred dakujem.prip.by ste doporucili ine stredisko?

anicka12345
5. máj 2015

prosim vas, kto mate skusenosti s touto diagnozou, nevedeli by ste mi prosim poradit nejakeho chirurga v Kosiciach, ktory pozna tuto diagnozu? Chcela by som sa vyhnut zbytocnym navstevam lekarov a sklamaniam z ich vyjadreni. Dakujem za odpovede.

palculienka123
3. aug 2015

Žienky mám na predaj dvojo sťahujúcich nohavičiek -odporučené lekárom, určených na sťahovanie brušných svalov po tejto operácii vo veľkosti M ( nosené výhradne na spodnom prádle)...... ak má niekto záujem, kontaktujte ma. Neskôr hodím aj do inzerátov

marg78
24. nov 2015

@anicka12345 , neviem ci je to este aktualne. Je na to cvicenie a za par tyzdnov budes mat brucho ako predtym. Takze pokial nie je pridruzeny nejaky hrozny pruh alebo previs koze, tak to cvicenim das pekne do poriadku. pozri rehabwomen.sk . Ja som mala po prvom diastazu, ziaden lekar mi cvicenie neporadil, po druhom sa to zhorsilo a potom som nasla tuto fyzioterapeutku. Po dvoch tyzdnoch cvicenia sa mi obvod pasu zmensil o 6 cm...a este to pojde dole. Plastika ti totiz nevrati funkcnost svalov, je to len kozmeticka uprava..

bella1988
31. dec 2015

Ahojte zeny!prosim vas o radu,pripadne zdielanie vasich skusenosti...som v 37.tyzdni tehotenstva,pribrala som doposial asi 9kg a brusko mam take primerane stadiu tehotenstva,ziadny mega vagon zatial☺posledne tyzdne badam,ze pri vstavani z postele alebo kedykolvek z lahu do sedu,sa mi nad pupkom robi taky maly kopcek,ako taka mini strieska,nic strasne,ale ja to vidim a viem o tom.Citala som o diastaze,ide podla vas aj v tomto pripade o nu?alebo je taketo nieco,resp.mierny rozostup brusnych svalov normalny?upravi sa to po tehotenstve?ked som si robila samovysetrenie diastazy podla navodu na nete,do medzery medzi svalmi na bruchu mi pasuju necele dva prsty...dakujem za kazdy koment a postreh,viem,ze v tehotenstve nemaju zeny brucho ako modelky,ani tesne po nom,len by ma zaujimalo,ci sa brucho ciastocne dostava do povodnej formy samo...

marg78
31. dec 2015

@bella1988 malo by sa to do 8 tyzdnov vratit. Ak nie, cim skor zacat cvicit. Mne pomohla pani z rehabwomen.sk. Podla popisu to moze byt diastaza, mne sa tiez v tehotenstve urobila "strieska". Cvicenim to das krasne do poriadku

bella1988
31. dec 2015

@marg78 dakujem krasne za radu aj info☺

dejka77
29. feb 2016

@marg78 Ked sa to cvicenim napravi, je moznost, ze sa to zase oddeli? Teraz nemam na mysli oddelenie po porode, ale ked uz prestanes cvicit tie konkretne cviky, ci sa to moze znovu oddelit.

marg78
29. feb 2016

Ano. Moze. Treba uz kazdy den cvicit. Aspon 10 minut.

dejka77
29. feb 2016

@marg78 To si ma teda nepotesila.

marg78
1. mar 2016

@dejka77 to je len vec zvyku a nastavenia. Ja cvicim rano chvilku, hned sa lepsie citim a mam pokoj. A neboli ma chrbat. Drzim palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre