Diastáza priamych brušných svalov. Máte túto diagnózu?

jabadaba
24. apr 2009

Ahojte,

je tu niekto s takouto diagnozou? Ak ano, ako cvicite na posilnenie takto rozlezenych svalov? Nemam ani najmensiu chut na abdominoplastiku a chcem sa dat do poriadku prirodzene. Brchucho mi ani tak velmi nevisi, len ho mam dost ochabnute a svaly rozidene. Nie strasne, ale diagnoza tam je. ☹ Som nestastna.

vedorka
21. sep 2015

@tinika no lekari, myslim ti klasicki chirurgovia samotnu diastazu nechcu robit... ale kto ma pruh, tak v pohode. aspon tak mi to bolo povedane u nas. asi mozno treba hladat lekara, ktory by ju spravil aj cez poistovnu...

adush123
21. sep 2015

@vedorka a to plati ako u kazdeho s oboma diagnozami? Ci diastaza musi byt na niekolko min cm?

tinika
21. sep 2015

@vedorka hm zaujimave ja mam na 4 prsty a či mam pruh netusim

vedorka
21. sep 2015

@adush123 podla mna plati u vsetkych. pruh robia vzdy, preplaca poistovna. ja mam malicky pruh uplne na pupku, roky som o nom nevedela, obvodna ho nasla a ten ma zachranil. diastazu som mala obrovsku, 4 prsty, aj ked som bola prvykrat u chirurga asi 2 mesiace po porode, vypoklonkoval ma ze mam cvicit a ze ju proste NEROBIA. obvodna ma zase po 14 mes poslala s diastazou a pruhom za nim a odklepol ze ok, urobia pruh a popri tom aj diastazu. teda iba zosiju mi svaly spolu, ziadna sietka, ziadne bratie zvysnej koze nic. tento druhykrat som prisla za chirurgom s tym, ze v podstate vysekane brucho bez tuku, vycviceny predny sval a diastazou ako bic pri kazdom pohybe, aj v stoji, musel uznat ze takto chodit nemozem. a povedal, ze ten rozostup je naozaj prilis velky...
@tinika

tinika
21. sep 2015

@vedorka tak to mam aj ja velky :( a bruch obrovsky s tym ze ja este musim schudnut samozrejme :( neviem čo budem robit, nechce sa mi velmi na operaciu, na cvičenie pravidelne čas nemam

vedorka
21. sep 2015

@tinika ja tiez este nejdem, dlhodobo dojcim, ale mam to uz v karte, takze dufam, ze o rok, dva, ak sa mi stav nezmeni asi pojdem...

tinika
21. sep 2015

@vedorka ja som sa len pytala obvodačky a ta to zakecala proste des s nou ja ak tak budem sama pytat papier na chirurgiu ja tiez neriesim mam male deti, manzel kedykolvek moze ist mimo SK a este aj pracujem takze teraz bys om nemala sancu ze odpočivat po operacii, az mala bude do skolky chodit to bude troska realne ale nie som rozhodnuta, zatial chudnem a cvičim :D

adush123
21. sep 2015

@vedorka a nahodou fotky nemas pred a po? Ja mam pruh na 2-3cm a diastazu na 1prst.

vedorka
21. sep 2015

@adush123 nemam, schudnutim a cvicenim som dala cca 10 cm dole z pasu, ale aj tak som ako tehotna stale...

spisiacka
21. sep 2015

pred 3 tyzdnami som bola na operaciu s pruhom pupocnym a diastaza mi ostava nadalej kedze nie je preplacana poistovnou. Mne ten pruh uz zacal robit problemy... musela som ist

vedorka
21. sep 2015

@spisiacka a mala si velku diastazu, ci nie? nedalo sa ti dohodnut s chirurgom, ze by to jednym vrzom spravil? ci si sa ani s nim nebavila? mne povedali, ze ked uz budu robit pruh, tak diastazu spravit popri tom nie je problem

spisiacka
21. sep 2015

distazu mam asi 4 cm ak chcete mozem dat foto. Neriesili to nech by bola akakolvek proste neprepaca poistovna viac sa so mnou nebavili.

spisiacka
21. sep 2015

@vedorka hovorila som s viacerymi chirurgmi ale ani jeden mi to nechcel spravit.... ze len pruh.

vedorka
21. sep 2015

@spisiacka uff, tak dufam, ze mi ju spravia.. zrejme budem musiet zase uplacat, aspon cosi, kedze okolo 2000 eur na sukromke.
pruh mam malicky, ten ma nezaujima, ale ta diastaza ma uz pomaly stve....

spisiacka
21. sep 2015
spisiacka
21. sep 2015

@vedorka ako mam tam aj kopec tuku to fakt ale no... je to biedne a nebavia sa so mnou

vedorka
21. sep 2015

@spisiacka je to fakt skoda, ze ti ju nespravili... sila, ze preco sa tomu tak vyhybaju, ci je to naozaj tak zlozite, ci co. ktosi v historii spominal jednu kliniku, kde to naraz robia cez poistovnu na jednodnovke.

tinika
21. sep 2015

Ajcja mam taky hrvol od prveho tehu ani som nwtusila ze co to je

tinika
21. sep 2015

@spisiacka ja som pozerala par klinik a cena od 800 do 1400 sa da

spisiacka
21. sep 2015

@tinika no pre mna to je riadne vysoka suma 😒

tinika
21. sep 2015

@spisiacka sak aj pre mna .D a sporit mi treba na ine tak neviem kedy sa k takemu dostanem .D

tinika
21. sep 2015

@spisiacka tym som nemyslela ze cena sa da ale ze sa da najst za taku cenu :D

vedorka
21. sep 2015

@tinika

@spisiacka
ano, da sa aj za tu cenu, ta operacia podla vsetkeho nie je jednoducha a dobre by som si rozmyslela, kto ma bude operovat a ci to nespacka... internet je plny nepodarenych plastik...

spisiacka
21. sep 2015

@vedorka
@tinika ved toto dievcata, trebana to odbornika. Je to pomerne zvlastne ze je to definovane ako kozmeticke kedze v ramci toho je dost castko ako citam aj pruh, takze robi to aj zdravotne problemy.... ak by drzali tie svaly nemali by sme pruhy a bolo mi povedane ze je dost mozne ze pruh sa znova spravi kedze tam je diera, cosi mi tam splastikovali teraz ten pruh ale tak ci to vydrzi je otazne

zuzulik27
22. sep 2015

@bibenko ano mala by preplatit

bibenko
23. sep 2015

Ahojte, som tu nová. Dnes som bola u chirurga a povedala mi , že mám pruh aj diastázu, ale ,že diastáza sa nemusí operovať, že to je len kozmetický problém a nič nevyrieši. že pruh mi urobí, zostala som prekvapená. povedala, že ked chcem, tak mi to urobi, ale že uz to nechce robiť. že budem mať jazvu. nechápem to

bibenko
23. sep 2015

a ešte som zabudla, nehovorila nič o tom, že tu diastázu poisťovna neprepláca

majamat
24. sep 2015

@bibenko no, u nas chirurgovia casto nemusia mat vedomosti o diastaze. mna chirurg vysetroval postojacky, hoci diastaza sa takto nevysetruje. riesil tiez len pruh a nad diastazou mavol rukov. ja s nou problem nemam , ale mali sme tu mamicky, co mali bolesti brucha a pod. to suvisi s diastazou. v takom pripade organy nie su dost spevnene brusnou stenou a preto tam moze byt posun pri zmene polohy a to robi tazkosti, takze nie je to celkom kozmeticky problem. dalsia vec je, ze ano, poistovna to preplati, no chirurg v nemocnici ti urobi len zaklad. odoperuje ti to inou technikou, ako napr. plasticky hirurg a dalsia vec je, ze absolutne neriesi vytahanu kozu, zosije ju len tak, akohocijaku inu ranu. takze, toto je dovod, preco si to da vacsinoa urobit plastickemu chirurgovi. ten ti, ak treba, odstrani aj podkozny tuk, odstrani kozu, posunie pupok a urobi ti paradnu jazvu, ktoru ti ani nebude vidno.
takze hoci sa zda, ze je na vyber, tak ani nie je. a teda plasticky chirurg ti to urobi poriadne, takze vobec nie je pravda, ze to nema vyznam. mame tu viacere odoperovane mamicky a myslim, ze su spokojne.

majamat
24. sep 2015

@bibenko jedna mamicka tu davala aj fotky - po operacii normalnym chirurgom a chystala sa na operaciu na plasriku, lebo jej brucho nevyzeralo moc dobre. koza nazbierana, jazva taka vselijaka. no proste o nicom. a boli tu aj vysledky plast. chirurga a to bolo uplne ine.

tinika
24. sep 2015

ja ak by som isla na tu operaciu, tak tiez len k plastickemu chirurgovi aj za cenu ze si na tu operaciu budem musiet nasporit :D momentalne mam strach aj keby som mala moznost ist :D a hlavne ste musim schudnut a ustalit nejako vahu sa bojim čo by bolo keby po operacii priberiem :( či sa mi pokozka natiahne znova ked uz teraz je asi tensia po 3 tehotenstvach