Diastáza priamych brušných svalov. Máte túto diagnózu?

jabadaba
24. apr 2009

Ahojte,

je tu niekto s takouto diagnozou? Ak ano, ako cvicite na posilnenie takto rozlezenych svalov? Nemam ani najmensiu chut na abdominoplastiku a chcem sa dat do poriadku prirodzene. Brchucho mi ani tak velmi nevisi, len ho mam dost ochabnute a svaly rozidene. Nie strasne, ale diagnoza tam je. ☹ Som nestastna.

zuzkaz91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
romanka93
15. jan 2020

@zuzkaz91 praveze pucit brucho je uplny opak, ale to je tazko takto..presne ako si to popisala, ze clovek nevie niekedy ktore svaly zapojit a preto je potrebna osobna starostlivost

dotti
15. jan 2020

@zuzkaz91 skúste zatiaľ ťahať pupok ako keby do vnútra a vystierať ramená. Už aj to trochu pomôže, keď sa naučíte ťahať brucho ku chrbtici 😉 a hlavne naozaj nepučiť brucho von. V žiadnom prípade

zuzkaz91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
romanka93
15. jan 2020

@zuzkaz91 brucho by malo byt zafixovane aj pri nadychu aj pri vydychu

dotti
16. jan 2020

@zuzkaz91 To je tá finta, že pri nádychu do bránice sa bruško nedvíha. Ono pre mňa bolo naj, ísť rovno na kurz ku Monike. A to som hrala na flautu a dýchať viem. Ako jasné, že to stojí peniaze, ale človek sa to naučí. Okamžite vidí výsledky, pomôže mu to komplexne, nie len na brucho a koniec koncov nemíňa peniaze systémom pokus omyl. A na samotnom kurze boli baby, ktoré cvičili podľa videí, poprípade trénerov, ktorí im bruchá ešte viac zhoršili. Samozrejme, len moja skúsenosť a názor 😉

zuzkaz91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
romanka93
16. jan 2020

@zuzkaz91 venuje sa kazdemu. Resp niekomu viac inemu menej, ale ak budes pocuvat a robit vsetko spravne, nema dovod k tebe chodit a vysvetlovat. To ale neznamena, ze si ta nevsima

dotti
16. jan 2020

@zuzkaz91 no ja môžem povedať, že sa mi venovala toľko, koľko som potrebovala a presne ako hovorí romanka93, ostatné som pozorovala, keď vysvetľovala na sebe a iných babách. Čiže keď som robila cviky ako všetky holky, ale mala som bolesti, prišla a vysvetlila mi, ukázala, ako to robiť. Dokonca, keď som niečo robila zle, prišla sama od seba. Asi tak nejak, ako v škole. Chápem, že niekto si za "tie peniaze" predstavuje súkromného trénera, ale tak to nie je. Ja keď sa pozriem ráno do zrkadla viem, že mi to celé stálo za to a to som po cvičení odrodila ďalšie bábo 🙂

zuzkaz91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dotti
21. jan 2020

@zuzkaz91 tak ak je to tak, ako píšete, tak potom to nie je dobre. Ja mám brucho celý deň viac menej rovnaké. Čiže treba posilňovať brušné svaly. Každopádne dnes som pozerala špeciálne na brucho, keď som cvičila a nie, brucho nedvíham, aj keď robím hlboký nádych 😉

olivka84
3. máj 2020

@dotti ahoj prosím koľko stojí kurz u Moniky neviem to nájsť na stranke

dotti
3. máj 2020

@olivka84 ahoj, mrzí ma to, no teraz si už fakt nespomínam 🤷

romanka93
3. máj 2020

@olivka84 zalezi od mesta..ja som v TT dala 300€..v BA je to tusim 400 a v KE 200

vitacalcin
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
chulieta
13. mar 2022

venujem sa rehabilitácií žien. prešlo mi rukami veľa žien s diastázou. Je dôležité cvičiť počas tehotenstva, po pôrode zase sa poradiť s fyzio radšej zbytočne ako neskoro. Od toho závisí celkovo ďalšie zdravie ženy, pretože diastáza ako taká nie je len problém brucha, ale súvisí s ďaľšími problémami ktoré sa naväzujú ako zbytočné komplikácie.

netreba sa zameriavať len na brucho, pretože svaly sa stiahnu ale keď žena prestane cvičiť diastáza sa zase rozíde, na druhej strane nie vždy pomôže každej ten istý cvik. jednoducho je potrebný individualizovaný prístup. 🙂

zlatino18
17. júl 2022

@medek
@spisiacka Ahoj a ako si mala operáciu cez poisťovňu alebo si si ju hradila sama? Mne ju v Nitre nechcú na chirurgii zoperovať a mám tiež aj pupočnú prietrž a chorú chrbticu čiže diastáza mi bolesti len zhoršuje.Ďakujem za odpoved

medek
17. júl 2022

ahoj, časť asi išla cez poisťovňu, a platila som len asi 100,- eur

oriesok72
18. nov 2022

@chulieta môžete poslať správu? Zaujíma ma,kde pracujete. Mne vyhovuje BA, NZ Andrea

@chulieta

oriesok72
18. nov 2022

@evkaivanicova môžem sa opýtať niečo prosím? Moja pupocna hernia má iba 12x6 mm,to asi netreba riešiť?

lucka1022
3. mar 2024

@hankamutna preplaca aj plastiku poisťovňa?ci si musela splniť nejaké podmienky?lebo pokiaľ viem tu si hradí pacient ..