Digitálna mamografia a vyšetrenie termokamerou

doma1
21. máj 2015

nenašla som takúto tému, tak skúsim takto: zháňam info o týchto vyšetreniach,,,dr. ma posiela na mamografiu + k tomu odber vzorky z malého ložiska(biopsia),,,keďže mám z takýchto vyšetrení strach a už som toho prečítala viac než dosť, hľadám ľahšiu cestu a tou môže byť práve digit. mamografia (prípadne termografia). Tento prístroj majú zatiaľ v BA a v KE (vyšetr. si hradí pacient). Chcem vedieť, ak ste na takomto vyšetrení boli, či dokáže poskytnúť výsledky také, ktoré by nahradili vyšetrenie odberu vzorky, čiže by ma ušetrili tohto nepríjemného zákroku,,,

janafo
13. máj 2019

@alamanda super,vdaka za info,to je presne,co ma zaujimalo.ja chodim na USG a aj ta dr.ma sama odhovara od mamografie klasickej....je jedna z tych odporcov mamo...nevedela som,ze toto MEIK robia aj vo Sv.Alzbete.dakujem este raz👍

pampusiaci
22. okt 2019

@alamanda Od posledných príspevkov v tejto diskusii prešiel už nejaký čas, ale rada by som sa spýtala, či mi vieš poradiť niečo dôveryhodné aj v KE...chcela by som iba preventívku ale nie klasickú mamografiu, ak to nebude nevyhnutné...vidím, že tu odporúčali VITARA v KE, nevieš mi poradiť, prosím, či je to aj odborne vyhovujúce? Alebo je v KE aj iná možnosť, taká, ako píšeš v BA, MEIK? Ďakujem.

janafo
22. okt 2019

@pampusiaci ahoj,no,asi ti v tomto neporadim.kedze neviem o situacii v tomto smere v okoli KE.ked som bola u dr.na sono,povedala mi,ze ak budu zmeny nahodou nejake na prsnikoch,to vidi aj ona na usg,ale aj tak ma gynekolog posle na mamo...a mimochodom,aj si uz kryl ruky odo mna a dal mi podpisat v karte,ze odmietam vysetrenie mamo...skus sa informovat pr iamo v KE,kto robi tie vyhodnocovacie spravy vo Vitare..alebo ak mate onkologicky ustav v KE,skus sa tam informovat,ci nerobia aj MEIK...drzim palce a dufam,ze toto nebudes potrebovat 🙂..popr.daj vediet,ako si pochodila.

pampusiaci
22. okt 2019

@janafo Ďakujem veľmi pekne 🙂 Práve som sa dočítala na stránkach VITARA, že tam robia práve to MEIK, ale kto to vyhodnocuje a ako je to odborné, neviem, nie je tam uvedené ani jedno meno...skúsim ešte ten onkologický ústav, tam som objednaná na mamografiu, nejak som nad tým nešpekulovala a objednala sa, až potom som začala zháňať info, tak som zistila, že sú na to rôzne pohľady čo sa týka škodlivosti a bezpečnosti...rozmýšľam, že si dám najprv spraviť sono a ak to nebude stačiť, tak potom budem riešiť ďalej... ale mám teraz 40 rokov, tak neviem, či sono bude dobre viditeľné...vpodstate ide o preventívku ale cítim aj bolesť v ľavom prsníku, tak na tlak mi to reaguje, zistila som to tak, že dvojročná dcérka pri zaspávaní mi ho priľahla a ja som cítila tam takú bolesť, ktorú som predtým neregistrovala, opakovalo sa to viackrát, tak som si to začala viac všímať, aj pohmatom, ale to ja vôbec neviem odhadnúť, čo tam má byť a čo nie, doteraz som to vôbec neriešila 🙂

janafo
23. okt 2019

@pampusiaci aha,to je iny pripad..ja by som asi sla na to sono,mam super dr.,a potom by som skusila tu Vitaru..mozno by sa dalo aj tak,ze vysetria ta vo vitare a so spravou odtial najdes este dalsieho radiologa,kt.ti bapise odbornu spravu-ak by ta z Vitary nebola ok...drzim palce kazdopadne.a vsetko bude ok😘👍

teodozia
23. okt 2019

@janafo ja som bola vo Vitare na digitálny mamograf. Je tam pracovník, ktorý to robí aj vyhodnocuje, ale nie je to lekár. To je chyba, pretože, keď som to ukázala lekárke tak hneď zareagovala, že správu nevyhotovil lekár- rádiológ. Tá správa je dosť podrobná aj sú farebne pohľady. Chodí tam veľa ľudí na mamograf, alebo vyšetrenie termokamerou, dokonca som sa rozprávala s jedným mladým pánom, ktorý mi porozprával, ako mu to zachránilo život, lebo nikde inde mu neukazalo nádor v hlave iba na vyšetrení vo Vitare. Vraj tu to tie prístroje vidia ďaleko skôr...

janafo
23. okt 2019

@teodozia a ako to dopadlo konkretne u vas?

pampusiaci
23. okt 2019

@janafo Ďakujem, tak som aj urobila, objednala som sa zatiaľ na sono a potom uvidím...ak bude treba viac, tak sa rozhodnem, či VITARA alebo čo urobím 🙂

pampusiaci
23. okt 2019

@teodozia Ďakujem a ešte sa chcem spýtať, tá správa s výsledkami z VITARE je v takej podobe, že to môžem potom odniesť inému dr. napríklad rádiologovi, resp. onkológovi a vie to zhodnotiť on nanovo, že sú tam nejaké foto a pod...z ktorých on môže vidieť viac, alebo je to len slovný popis toho certifikovaného pracovníka...

jazminn
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pampusiaci
23. okt 2019

@jazminn Jasné, vďaka za info 🙂

moart
10. apr 2022

Zdravim bola teda niektora z vas uz v KE vo Vitare? ak ano je to teda tak ze dostanete komplexnejsiu spravu? dakujem a postrehy,M

pampusiaci
10. apr 2022

@moart Ja som nakoniec vo Vitare nebola, bola som iba na sono u jednej dobrej odborníčky a tá mi povedala, že je všetko vporiadku, tak som už potom neriešila.

jazminn
11. apr 2022

je to riadna blbosť celé to Vitare, vyhodené peniaze...