Divertikulitída - ma niekto skúsenosti s touto chorobou?

sabrina1967
19. nov 2018
prevenar
19. nov 2018

..nie priame ..ale v zasade musis vyrazne zmenit stravu , pitny rezim a zivotny styl. ..toto ochorenie si si sposobila sama nevhodnou stravou.

3009
20. nov 2018

@sabrina1967 sa mám s tým už 4-ročné skúsenosti. Samozrejme stravu zmeniť každému prospeje, ale ja som divertikulitídu vždy dostala z liekov - 2x z podaných kortikoidov na liečenie iných ochorení alebo ak sú tie divertikulitídy už citlivé, tak aj iné lieky ich môžu zapáliť - napr. mne aj antibiotiká niektoré, takže vždy už treba informovať lekára, že ju máte alebo ňou trpíte, aby nepredpísal lieky na liečenie iných chorôb, ktoré môžu vyvolať zápal hrubého čreva. Žiaľ toho sa už nedá zbaviť len si dávať na to pozor.

sabrina1967
autor
20. nov 2018

@3009 tak si ma velmi nepotesila...stravu ako zmenit,dakujem

sabrina1967
autor
20. nov 2018

@prevenar ...zivotny styl?

prevenar
20. nov 2018

@sabrina1967 zivotny styl = sposob stravovania , stupen sportovej cinnosti , pitny rezim a dalsie veci. suhrn cinnosti , ktore determinuju tvoju kazdodennu existenciu.

sintra
22. nov 2018

ja sama priamu skusenost nemam, ale z mojho blizkeho okolia ano - moja kolegyna, ktora kvoli tomu nakoniec skoncila az na operacnom stole a museli jej dost velku cast postihnuteho creva odstranit - lenze odvtedy ma pokoj. A tiez moja mama, ktora sa s tym trapi uz niekolko rokov, dospela uz do stadia, kedy je v zasade jedno, co zje, lebo bolesti ma tak, ci tak. Na operaciu ale ist nechce, takze sa trapi.