Dlhodobé pískanie v uchu - máte s tým skúsenosti?

lamadea
9. jún 2020

Dobrý deň. Veľmi by som sa chcela poradiť s ľuďmi, ktorí majú, alebo niekdey v minulosti mali pískanie/ hučanie v uchu.
Bola som s tým aj na ORL, tam je vraj všetko v poriadku. Začalo mi to pri ťažkej fyzickej námahe, hneď večer som spozorovala pískanie a hučanie v ľavom uchu. Začala ma bolieť krčná chrbtica a tá bolesť mi vyráža až do zadnej časti hlavy. Bola som aj na masáž niekoľko krát, nepomohlo. Prosím Vás, stretol sa s tým niekto?

telusikk
1. feb 2022

Aha, chápem. Takže radšej nečakať, no priznám sa neriešila som to, lebo ako popravde ani neviem ako. To keď sa s takýmto niečím stretne človek prvýkrát, tak mi ani nenapadne, čo by som si na to mohla dávať. Jediné čo mi napadlo ešte je si dať vatu do uší ale akože to asi hlúposť no 🙂

flimelka
3. feb 2022

@telusikk to som bola aj na zaciatku ja taka, ze ale ved necham to tak, este to nejdem riesit a vidis, nakoniec sa to aj mne stupnovalo, alebo teda to neprestavalo, ze bolo nutne aby som to riesila 🙂

balaskovae
16. feb 2022

@telusikk tak to ked nevies ako, tak myslim, ze je aj jednoduchsie zavolat lekarovi obvodnemu a zistit ci? minimalne by ti nieco na to poradil, mozno by ta poslal aj na nejake vysetrenia 🙂 takychto veci sa netreba obavat.

telusikk
18. feb 2022

Ale veď dobre žienky, rozumiem, že je možno lepšie ísť k lekárovi ale predsa len viem, že sa nájdu aj také, ktoré s tým už mali skúsenosť a nechali si poradiť a vyskúšali na to niečo. Flimelka tebe čo pomohlo? Môžeš ma inšpirovať a to by som vyskúšala. Lebo stále som toho názoru, že pokiaľ si viem pomôcť sama, tak nepôjdem k doktorovi 🙂

flimelka
1. mar 2022

@telusikk ved uvidis je to na tebe ako sa rozhodnes 🙂 neviem ci ti zienky pisali, ale mne pomohol na toto revitanerv 🙂 a uz si s tym aj nejako pokrocila, pripadne ake mavas aktualne stavy? zhorsuje alebo zlepsuje sa ti to?

telusikk
9. mar 2022

Hej veď jasné a vďaka za tip 🙂 Keď sa naň spýtam v lekárni 🙂 Aktuálne to mám také na preskačku alebo ako to nazvať, raz je dobre, inokedy horšie. Intenzita je ale rovnaká nemám pocit, že po tejto stránke je to horšie 🙂

timetotime
17. mar 2022

telusikk potom daj vediet ako si dopadla 🙂 akoze na jednu stranu by som ti napisala ze je to fajn, ze to nemas horsie nejake, ale teda aj tak keby si uplne bez piskania by to bolo lepsie vsakze?

telusikk
18. mar 2022

Timetotime už som si ho bola kúpiť 🙂 Tak budem dúfam za seba že poctivo užívať lebo teda sa poznám niekedy že buď sa mi nechce alebo zabudnem :D Áno jasné, veď ako tiež by som bola rada keby to úplne prestalo.

timetotime
21. mar 2022

@telusikk tak super daj potom vediet 🙂 ale no to si treba dat na viditelne miesto a kde chodis stale :D lebo inak to mam aj ja ze zide z oci zide z mysle a jednoducho aj ked chces zabudnes :D :D

flimelka
22. mar 2022

super 🙂 som rada aj ja ze si sa nejako rozhybala alebo ako to nazvat. lebo tak vela ludi aj mladych si mysli, mozno ze to necha tak a ok to prejde a potom ked sa to nabaluje je to len a len horsie 🙂

henrietkatr
23. mar 2022

A to mate tolke zienky s tym problem to je hrozne. Ako priznam sa aj mne obca piska v usiach az tak ze mi v nich dokonca niekedy zalahne. Nevravim ze je to prijemne, ale asi som ani nemala sama potrebu to urcitym sposobom riesit.

timetotime
28. mar 2022

to je uz asi jeden z tych problemov dnesnej doby co ti poviem. a to mavas tak ze ked ti piska tak ti zalahne a potom je dobre? nemas to nahodou nejako s tlakom pripadne pri sporte?

henrietkatr
31. mar 2022

Hej hej mne to potom prejde, tak to vlastne ani sama neviem popisat pripadne zhodnotit ci je to problem, alebo ludovo len nejake vyrovnavanie tlaku alebo co :D To asi az ked to bude dlhodobejsie pretrvavat pripadne to moze mat aj ine vedlajsie priznaky?

telusikk
19. apr 2022

@henrietkatr ťažko povedať či a aké vedľajšie príznaky ti to môže spôsobiť. každý sme iný, vieš niekomu sa to môže prejavovať len občasným pískaním, mne napríklad potom aj zaľahlo v ušiach a tak nejako divne mi ostalo, je to rôzne si myslím.

flimelka
20. apr 2022

@henrietkatr a aj to planujes nejako riesit? lebo si teda napisala, ze si nemala ani velmi potrebu. tak zalezi aj na tom, ze ci ta to obtazuje, alebo ti to je neprijemne a podobne. tazko hovorit o vedlajsich ucinkoch, ked kazdy to moze mat inak, chapes.

henrietkatr
25. apr 2022

Chapem, a co teda na to akoze zabera, alebo by zaberalo? 🙂 Telusikk lebo ako chapem ze kazdy ma mozno nejake ine prejavy alebo priznaky, ked si napisala ze ti az zalahne 🙂

marika1066
29. aug 2023

@kacena4 takto som dopadla aj ja,,,