Dlhodobý kašeľ

cherry1981
2. okt 2014

Uz dva mesiace ma trapi kasel. Kazde rano vykasliavam zltozelene hlieny. Absolvovlala som plucne-sputum bolo negativne(ale vsak bolo brana pocas atb) Brala som trojo ATB, CRP-negativne, spirometria negativna. Viac vysetreni mi neurobili. Za dva tyzdne som objednana na alergologiu. Tento stav je po zapale priedusiek a neviem sa zbavit toho kasla. Neviem co este absolvovat, pytala som sa aj na krcne, ale neposlali ma, ze naco ked mam CRP v poriadku, snad alergolog porobi este viac vysetreni,
Bojim sa tych zltych hlienov, uz neviem co postupit aby to preslo

cherry1981
autor
2. nov 2014

@agentkazs aj ja kaslem hlavne rano, kym poodkasliavam ten hlien z celej noci tak kaslem aj dve hodiny a potom sa to ukludni, kaslem aj cez den, ale ovela menej, aspon toho hlienu je menej ako rano, no uvidim aj mne povedali, ze na chlamydie to vobec nevyzera, ale zobral mi ich ja som o ne ziadala preistotu, aj ked on to hned vylucil, ale ktovie, aj´ked pri mojom stasti, budem mat zas vsetko v poriadku, na jednej strane som rada, ale zas na druhej nie, lebo takto nikto nevie co a ako liecit, keby sa aspon nieco potvrdilo, hned vedia lepsie ako liecit, takto je to vsetko tak naslepo 😒 😒

agentkazs
2. nov 2014

@cherry1981 presne aj ja mam takto kasel....kym sa vykaslem 2hodiny, tiez cez den sem tam - malo, a chapem ako to myslis, ze aj budes rada aj nie, ak sa nieco zisti, ja som bola normalne nestastna, ked mi povedala dr., ze alergia vsetko negativne.....och....tak zatial cakame a kasleme 😀 ☹

petrouchka
2. nov 2014

@agentkazs ja som kaslala asi styri mesiace, vsetko negativne, vyter, crp, rentgen pluc, alergia vylucena... Ani moja obvodna uz nevedela co so mnou, tak ma poslala za plucnou, ze sa mam objednat cez telefon. Tak som tam volala a ona sa pytala, ze ake vsetky vysetrenia som uz absolvovala, tak som jej povedala a ona, ze ci mi nerobili testy na chlamydie a mykoplazmy a ze ked nie, tak mi ich ma obvodna urobit. A tak mi to zistili, mala som aj chlamydie aj mykoplazmy, dostala som antibiotika, brala som ich dost dlho, ale preslo to. Uz su to skoro styri roky, odvtedy som mala sice raz zapal priedusiek, ale inak nic, iba sem tam nejake prechladnutie.

cherry1981
autor
3. nov 2014

@agentkazs Tak dnes som volala o vysledky ani chlamydie ani mykoplazmy nemam, mam prist toho 18.11 a uvidime co a ako ja neviem co budem robit, ked mam vsetko v poriadku uplne vsetko bolo v poriadku, akurat oslabena imunita mi bola zistena tak ci mi da nieco na imunitu netusim

agentkazs
3. nov 2014

@cherry1981 och 😒 tak ja teraz neviem, ci Ti mam povedat, ze dobre, alebo ze co.....lebo to je ciste zufalstvo, ked vsetko negativne a kasles dalej..... ☹ ☹ ☹ och, a to 18.11. ides k alergologovi??? A alergia to nie je, ze? Myslim, ze si pisala, ze negativne.....

agentkazs
3. nov 2014

@petrouchka Tak to je super, ze v Tvojom pripade, teda ked si uz kaslala, a ze aj nasli pricinu a v konecnom dosledku Ti pomohli! Super!!!! 🙂

danielahamar
3. nov 2014

reflux a mlieko a kedže mlieko - či sušené, alebo tekuté je všade, tak darmo neješ mliečne výrobky 😉

cherry1981
autor
3. nov 2014

@agentkazs ano na alergologiu, vsetko je negativne jedine mam alergiu na macku a tu nemam a ani som nikdy nemala

daniela1978
3. nov 2014

@cherry1981 jednoznačne by som si dala urobiť odber ma chlamýdie, mykolazmy a čierny kašeľ

maca283
3. nov 2014

@cherry1981 A este ma napadol pelovy sirup Je to s justu Je na kasel a alergie

petrouchka
3. nov 2014

@daniela1978 lenze cierny kasel to su zachvaty hlavne v noci, s napinanim na zvracanie. Moj syn to mal teraz vo februari, tiez to dost dlho trvalo, zacalo to teplotou a potom teplota prestala a kasel stale trval, ani neslabol. V noci sa polorozospaty zobudil, posadil a vydaval chudak zvuky, ako keby isiel zvracat, uplne ho napinalo.
inak moze byt aj to, co pisala @danielahamar - moj muz mal zase iny problem, vyse 30 rokov nic, a zrazu ho bolelo brucho, mal hnacky, casto byval zahlieneny - nedavno mu zistili intoleranciu laktozy, hnacky a brucho sa rychlo upravili a veru aj tie hlieny sa zlepsili, teraz ide prva zima odkedy mu na to prisli, tak som zvedava, ale lekarka mu povedala, ze vsetko moze suvisiet so vsetkym, ze je mozne ze to mlieko mu robilo aj zle na dutiny

daniela1978
3. nov 2014

@petrouchka čierny kašeľ som mala asi pred 6 rokmi a nemala som teplotu, ale tie záchvaty kaslu boli príšerne....nemohla som ani hovoriť, ležať....minuly rok som dostala chlamýdie a to bol miernejší kašeľ....ale zato ich už mám chronické....neviem sa ich zbavit

danielahamar
3. nov 2014

@petrouchka presne, int. + reflux zistili aj môjmu malému v 7,5r., pokiaľ sme nevysadili mlieko bol stále chorý - zápal dutín, hlieny, hlavne bez teploty..... takže to nikdy nebola obyčajná choroba, ale zápal vyvolaný vracaním sa jedla do hrdla + to nešťastné mlieko a ten čierny kašel, nato som úplne zabudla.... to bol bonbónik toho všetkého

cherry1981
autor
15. nov 2014

@agentkazs Ahoj ako sa mas ? Ja som zvedava co v utorok na alergo a ak nic, chcem skusit ineho plucneho, ja sa zacinam bat, ze mem nejaku chronicku bronchitidu alebo chochp teraz som o tom vela citala a vsade pisu a nadmernej tvorbe hlienu 😒 😒 😒

agentkazs
19. nov 2014

Ahoooooj @cherry1981 ....a ahojte vsetky zienky....tak ja si dalej pekne kaslem ☹ ☹ ☹ ciste zufalstvo ☹
nove mam akurat to, ze mykoplazmy negativne.....inak aj mne spomenula medzi recou lekarka, ze ci nemam reflux...a ja, ze JA???? Reflux??? Ja mam to spojene s babetkami..... tak neviem.... a presne som si googlila, ze sinobroncialna bronchitida....bola si aj na krcnom? Ja nie, a ani na plucnom, pomooooc! ☹

cherry1981
autor
19. nov 2014

@agentkazs v piatok idem znova na plucne alergolog kazal a aj na krcne mi uz dal listok tak aj tam musim zbehnut som zvedava co v piatok na plucnom

agentkazs
20. nov 2014

@cherry1981 och ☹ ☹ ☹ same vysetrenia, lekari....desim sa toho!!!! Drzim palce naozaj!!!!!! A bola si aj na RTG pluc na plucnom? Potom daj vediet ako....Ja cakam na vysledok chlamydie......zatial beriem tie lieky na astmu....pekny den 😉

cherry1981
autor
20. nov 2014

@agentkazs ano rtg mi robili, a ake beries lieky konkretne? Ja uz som z toho tiez hotova☹

agentkazs
21. nov 2014

Beriem montelukast večer jednu tabletu a RTG predpokladam, že OK

cherry1981
autor
21. nov 2014

@agentkazs Ahojky tak som spat od plucneho, momentalne mam nasedene silne lieky a ak mi to neprejde, musim na hospitalizaciu a caka ma bronchoskopia. ☹

agentkazs
21. nov 2014

@cherry1981 Coooo? To znamena co? Aku sondu , kde? Och.... ☹ ☹ ☹ Ale na snimke RTG nebolo nic, ci? A preco? Co hovori plucna vlastne.....

agentkazs
21. nov 2014

Precitala som si na nete.....to musi byt????? Och.....nie

agentkazs
21. nov 2014

@cherry1981 A ake lieky Ti dala? Antibiotika, ci na astmu zase ci.... a ides aj na to krcne? Vasetrovali Ti aj sputum?

emka17
21. nov 2014

cherry 1981@emka17 Neboj sa tá bronchoskopia nie je nič hrozné,hlavne o tom nečítaj na internete.Ja som to absolvoval v Martine a v pohode.Pre mňa bol 100 x horší pôrod ako nejaká hadička do pluc. 😉

agentkazs
21. nov 2014

@emka17 A aky bol vysledok? Preco Ti to robili?

cherry1981
autor
21. nov 2014

Joj veru je mi hrozne dala mi prednison a denerel som bola rano ako nadrogovana spreje na dychanie co som brala mi vysadila kedze mi to nepomahalo od leta a ze ked ani toto nezaberie tak bronchoskopia lebo ze ct by bolo zbytocne psychicky som uz vycerpana neviem co to mam s tym kaslom a ziadna liecba nezabera este idem na krcne bud.tyzden ale tam mi nemaju co dat atb som vybrala vela a ziadne nezabrali ☹ a furt odrhavam tie hlieny a v poslednej dobe mi idu z tej priedusnice aspon alergolog to tak nazval a uz ma aj drazdieva suchy kasel

cherry1981
autor
21. nov 2014
cherry1981
autor
21. nov 2014

@emka17 a v martine si musela byt tiez hospitalizovana?aj ti nieco zistili ake si mala prosim ta problemy vdaka

pat_mat_minnie
21. nov 2014

Mne na dlhotrvajuci kasel pomohol jedine sirup Folipyl (tusim som to napisala spravne s tym I/Y). 🙂

rainee
21. nov 2014

@cherry1981 ahoj, ja som koncom septembra ochorela na nejaky virus - infekciu hornych dych.ciest. trapila som sa s tym intenzivne min.mesiac, brala 2 antibiotika. Kedze mi to aj tak neprechadzalo a stale som sa dusila + hlieny, vyziadala som si aj vytery, odber sputum a nakoniec vysetrenie na chlamydie kde zistili hranicne hodnoty. Dr.ma poslala aj na plucne vysetrenie a rtg, vsetko ok. Kedze nikto nevedel co somnou, uzavreli to tym ze je to hlavne znizenou imunitou a na alergickej baze. Pritom sa roky liecim u alergologicky 😖 a s mensimi prestavkami kaslem doteraz, proste nic nepomaha, ziadne lieky na kasel, atb, lieky na alergiu, nic. A zima + ostry vzduch to len zhorsuje.