Do akej miery je cukrovka dedičná?

28. nov 2022

Ahojte chcem sa opytat ci mi viete poradit, mozno aj vlastna skusenost do akej miery je curkovka dedicna, ide totiz o to ze u nas sa dedi z generacie na generaciu maju ju aktualne obaja rodicia , mala ju aj stara aj prastara mama ( z matkinej strany)..ci mozem ocakavat aj ja ze tuto chorobu alebo nebodaj moje deti..mam 32 r.

deti95060810
28. nov 2022

cukrovku 2 typu? ak áno tá sa objavuje až v dospelom veku a vo väčšine už v pokročilejšom veku 65 + ....

barus26
28. nov 2022

otcova mama mala cukrovku a otec ju nemá ani jeho súrodenec… Mamina mama ma cukrovku a nemá ju ani mamina ani jej brat. Ja ani moji súrodenci ju zatiaľ tiež nemáme

autor
28. nov 2022

@deti95060810 neviema aky typ mame, viem ze stara mama to mala od teenegerskeho veku, mojej mame to zistili dakedy ked mala cca 43..rovnako aj otcovi, ja mam zatial cukor stale v norme, aj pocas tehotestva som mala cukor ukazkovy tak neviem

autor
28. nov 2022

@barus26 mna len to desi ze uz tolko clenov ma u nas aj lekar si to zapisoval do mojej karty ze je tam predispozicia

viestta
28. nov 2022

Dedí sa predispozícia, nie cukrovka. Ci sa u niekoho prejaví je záležitosť životného štýlu a stravovania.

januska12323
28. nov 2022

Sama vidíš, že vo vašej rodine je to rozšírené takže áno máš väčšiu šancu ako niekto v koho rodine sa nevyskytla ani raz.

drzaopica
28. nov 2022

2 typ suvisi so stravou, pohybom, ziv stylom, nadvahou
Skor sa dedi ta prveho typu a vacsinou sa prejavi v detstve

taktotedanie
28. nov 2022

Skuste si dat sprsvit vysetrenie na inzulinovu rezistenciu

janagem
28. nov 2022

U nás babka aj oco. Prejavenie cca v rovnakom veku. My sa snažíme meniť životosprávu :D