Dobrý gynekológ v Bratislave

luccinka23
22. júl 2015

Baby neviete mi poradiť, kde v Bratislave, alebo v ktorej nemocnici v Bratislave je dobrý a skúsený gynekológ? Ďakujem za každý typ a radu. :(

tdz
22. júl 2015

@luccinka23 ja chodím k pánovi Divékimu do Gynaexu. Je to však súkromný lekár, ale je výborný.

raszuz
22. júl 2015

Ja chodim tiez do gynaexu, ale k Dr. Feriancovi, robi aj v Ruzinove a myslim, ze aj Dr. Diveky

dionyzka
22. júl 2015

@luccinka23 toto je naozaj velmi tazke poradit, lebo kazdy ma iny nazor, ine skusenosti, kazdy chodi k lekarovi s inymi problemami. Jeden lekar vie liecit neplodnost, ale moze byt hroznym porodnikom a naopak.
... z mojho pohladu, spominany MUDr. Diveky nie je dobry lekar, je sice velmi prijemny, ludsky, ale hlavne urobi vsetko pre peniaze. Radsej by som volila Dr. Ferianca.

nevesta12
5. okt 2015

ja mam rovnake skusenosti ako @dionyzka, pre mna Mudr Diveky zial nikdy viac

dionyzka
5. okt 2015

@nevesta12 ja tiez hovorim - nikdy viac!

tdz
15. okt 2015
tlucka
15. okt 2015

@nevesta12
@dionyzka Ahojte, aj ja by som chcela vedieť, prečo Dr. Divekyho neodporúčate. Ja tiež k nemu chodím, tak preto sa pýtam.

nevesta12
15. okt 2015

@tdz
@tlucka pretoze ma 2 tyzdne pred porodom posielal furt na vyvolavacku aby som porodila v jeho den sluzby, pretoze nakoniec aj tak neprisiel na porod, a pretoze sa moje dieta narodilo z 2,5kg lebo mi neurobil pocas posledneho mesiaca ani raz ultrazvuk aby sa zistilo, ze si prilahlo placentu a neni dostatocne vyzivene. nehovoriac o 3h cakani v jeho cakarni, vsetci doktori to svladaju v pohode len on furt meskal, ked prisiel vybavil najprv protekcne pripady a az potom sa pustil do beznych pacientok, bolo to u neho ako v kravine. Ja nikdy. a vedela by som este pisat dalej....

tlucka
15. okt 2015

@nevesta12 Tak to mi je ľúto. Pri tomto tehotenstve si zmenila lekára? To o tom čakaní a protekčných pacientkach máš žiaľ pravdu. Mňa 2x operoval, ale to som ho mala oficiálne zazmluvneného, takže sa staral. Ale v ambulancii sa mi nestalo, že by ma zobral načas. Raz som bola objednaná hneď na 9 ráno v sobotu, prvá pacientka, a doktor prišiel asi o pol desiatej. Volal sestričke, že zaspal. Ale potom mi sestrička povedala, že mali všetky sestričky a teda aj on nejakú žúrku 😀 😀 😀 Ja som nemala s ním problém, vždy mi urobil a vyšetril to, čo som chcela, ale potrebujem opakované návštevy a kontroly v priebehu roka a nemienim stále platiť toľké prachy akože za nadštandard. Aj keď je fakt milý, príjemný..

nevesta12
15. okt 2015

@tlucka nooo ja som ho mala tiez zazmluvneneho, a este som si aj cvakala v gynaexe. takze ma vysiel viac ako porod v heinburgu. jasne, ja som sa pre neho tiez rozhodla lebo je mily a prijemny, sama som k nemu predtym ako som otehotnela chodila takze ma vobec nenapadol nik iny. ale potom som bola ako obarena.. a najhorsie je, ze ked som zacala po porode zistovat, tak som sa dozvedela ze nie som jedina co s nim nie je uplne spokojna. rozmyslala som aj podnet na UDZS, lebo mne sa nic vazne nestalo, dietatko to rozchodilo tiez, ale co keby... Nakoniec som to nechala tak, lebo vsetci vieme ako to u nas chodi... ja chodim teraz do procare, tam som velmi spokojna s jednou mudr. Ak budes zvazovat, napisem. Rodit budem u Kocha, zvazovala som aj Mudr Krizka a Ruzinov ale mam druhe dieta dcerku takze mi viac vyhovuje Koch v tom, ze tam mozu za mnou prist kedy chcu.

tlucka
15. okt 2015

@nevesta12 S podnetom na naše kompetentné úrady máš pravdu. Všetko je to jedna banda a navzájom sa kryjú. 😠 Ja zase zvažujem zaplatiť si ročný poplatok u Kocha. Prosím ťa, v ProCare je tiež nejaký ročný poplatok alebo sa platí za každú návštevu? Aj si v Gynaexe oznámila, že od nich odchádzaš, alebo si nová lekárka v ProCare vyžiadala tvoju zdravotnú dokumentáciu? Aj ja by som rada rodila u Kocha, len to by som musela najskôr otehotnieť 😀 😒

nevesta12
15. okt 2015

@tlucka Ved toto. A nakoniec by nahanali s novorodencom mna... 🤐 🤐 🤐 V Kochu som citala velmi dobre o MUDr Sebikovej, u nej by som chcela rodit aj ja. Osobnu skusenost s nou ale nemam, moje 2 kamosky k nej ale chodia a velmi si ju chvalia. Aj co zname chodili na zakroky vacsinou tam. ProCare je tiez rocny poplatok, vies si dat aj len ze gyn, ale asi by som ti v tomto smere odporucala Koch .. Mne sa na ProCare jedine paci to, ze to tam mam vsetko pod jednou strechou, ked som minule bola na endokrino a morfo, tak si vsetci navzajom pozerali moje vysledky, ale keby som riesila nieco vaznejsie po gynekologickej stranke tak neviem neviem. ProCare si dokumentaciu vyziada, lebo tam mas cez zdravotnu poistovnu. Myslim ze to iste aj Koch. Gynaex pravez nie, aspon tak si pamatam, lebo to ide mimo poistovnu. Ci sa mylim? A drzim ti palce, uvidis, podari sa to vtedy ked to budes cakat najmenej 😉

tlucka
15. okt 2015

@nevesta12 Vďaka za informácie a aj podporu 🙂 Musím si to naštudovať a rozhodnúť sa pre zmenu. Tebe prajem bezproblémové tehotenstvo a pôrod.

nevesta12
15. okt 2015

@tlucka Nemas za co ! Dakujem velmi pekne a drzim palce pri rozhodovani ! 🙂

espresso
15. okt 2015

Mne sa velmi paci dr. Dagmar Psalmanova (Lamac). Velmi mila a zodpovedna a este na lekar.sk tusim je moznost pozriet si hodnotenia od pacientov.

dionyzka
15. okt 2015

@tdz
u mna to iste ako u @nevesta12. Bola som prvodicka, nevedela som kde a ako. Tiez mi vyvolaval porod, len aby som u neho porodila na sluzbe, lebo som ho mala zazmluvneho. Klamal, ze to tak musi robit, ze je plod velky... a plno vyhovoriek. Pri porode mi boli podane lieky, ktore nesmiem - na jeho pokyn i ked o tom vedel. Dopadlo to cisarskym. Mam nieco ine napisane v prepustacej sprave, ine v operacnej. Viaceri lekari mi potvrdili, ze toto vobec nebol dovod na cisarsky rez, ze pan doktor si vsetko chcel ulahcit a uz vonkoncom nebol dovod na vyvolavanie.
Naozaj mam s nim velmi zlu skusenosti a nie som sama. Mne to pripadalo, ze vsetky pacienky od neho, co si ho zazmluvnili a prisli do 39tt, rodili vo stvrtok, lebo mal sluzbu a vsetko do dopadlo cisarskym.
Je to velmi neodborny lekar. Kludne by som sa s nim i sudila, lenze ked som za tym zacala chodit, tak sme sa s pravnikom zhodli, ze toto by bolo nutne hnat na medzinarodny sud - na ten som uz peniaze nemala. Dievecne, Diveky nie!!! Je to zly lekar, ktory by za peniaze urobil cokolvek!!!

nevesta12
15. okt 2015

@dionyzka ked som to citala,az mi zimomriavky nabehli. Uplne som si spomenula,ako ma furt na tu vyvolavacku nahanal a to som nemala ani po termine. Obe ten isty pribeh... U mna len s tym rozdielom ze som porodila noc predtym ako mal sluzbu a povedal ze uz urcite vyvola....Aspon ze sme obe v poriadku a nasi drobci tiez ! .... Ch jo dufam ze raz niekto najde guraz na sud alebo podnet... hrozne s takymito doktormi....

sisa_h
15. okt 2015

Moja kamoska presne to iste u divekyho... isla k nemu do poradne 2 tyz pred terminon a kazal jej priniest uz aj tasku do porodnice... samozrejme v ten den mal sluzbu... umelo vyvolaval porod nasilu az nakoniec uz nevladala tak jej o 16:30 spravil sekciu... teda pan doktor si rodi deti podla seba nie podla toho kedy sa na svet pyta babo.dokial sa nieco nestane!!!

neri111
15. okt 2015

Ruzinov ...Mudr.Krizko ml. a Mudr.Papcun....top lekari 🙂 vlastna skusenost 2x...viac ako 200% spokojnost.

kajkas
16. okt 2015

Ja som s Divekym naopak velmi spokojna, nemenila by som... chodim k nemu 10rokov a vsetky "krizove situacie" u mna zvladol super...
🙂...

nevesta12
16. okt 2015

@kajkas jasne,vsak urcite su aj kocky co su s nim spokojne. Len tak pre zaujimavost,tebe prisiel na porod? Rodila si cisarskym ci prirodzene?

kajkas
16. okt 2015

Rodila som planovanou sekciou, takze v tomto starostlivost nevieme porovnat.... ale prisiel mimo sluzby, lebo mi zacali kontrakcie este pred planovanym datumom... 🙂

tdz
20. okt 2015

ja som s p. Divékym tiež veľmi spokojná, je síce fakt že chodím k nemu do súkromnej ambulancie, čiže neviem porovnať to čo tvrdíte, že má iný prístup k pacientkam ktoré neplatia za vyšetrenia

pawli712
25. okt 2015

@nevesta12 Sebikova je super, ja som k nej zacala chodit v 36tt a po porode som aj k nej prstupila, je to skvela doktorka, ale rodila som pri ondackovej, a mozem povedat len tolko ze doslova jedna lepsia nez druha 🙂 skvele obe

nevesta12
25. okt 2015

@tdz asi si nemala cas precitat si uplne co pisem vyssie, ale ja som si vysetrenia u neho v gynaexe platila. niekolko mesiacov, dokopy ma porod u neho na ktory ani neprisiel stal viac ako v rakusku. A ak by aj nahodou robil rozdiel medzi platkynami a ne-, len pre neho horsie...

nevesta12
25. okt 2015

@pawli712 jeeej dakujem, to si ma potesila 😉 ja rozmyslam, ze si nikoho nezazmluvnim, aspon nebudem mat stres z toho kto pride a nepride 😉 ale k sebikovej ze prejdem natrvalo uvazujem tiez 😉

sardinka335
25. okt 2015

V Kochu si netrreba podla mna nikoho zazmluvnit. Ja som tam rodila u pána Mareša. V Ružinove su super lekari Drab, Chuda...veeeelká spokojnost. Som pacientka pána Drába, cele tehotenstvo sa o mna prikladne staral, zazmluvnila som si ho aj k porodu a prišiel o 01:00 v noci bez problémov...velka spokojnost. Čo sa navštev týka tak do vestibulu mohli prist navštevy prakticky kedy kolvek. Vyšla som von a v pohode. Samozrejme najväčší natresk bol v navštevných hodinách ale dalo sa aj takto.

vazka1
11. jún 2020

viete mi prosím niekto povedať, či prepláca bežné vyšetrenia v Gynaex aj poisťovňa? alebo si všetko hradia pacientky samé?

raszuz
7. aug 2020

@vazka1 samé, bola som teraz na preventívke a v záznamoch mám "vyšetrenie nehradené poisťovňou". Za tých 9 rokov a dve tehotenstvá, čo tam chodím, tak som neplatila iba za odbery a otg test

haskingrid
1. feb 2021

@nevesta12 Dobrý večer. Tak som dnes bola na preventívnej prehliadke u MUDr. Divekyho a normálne mi povedal, že mi dá radu, aby som išla k MUDr. Drábovi, že on ma vezme, z ničoho nič začal o tom hovoriť. A že u neho sa neplatí. Asi preto, lebo on nelieči neplodnosť. Neuznáva hormonálnu liečbu. Mám tú neplodnosť. Bola som z toho v šoku. Hneď som to písala mojej dobrej kamarátke. Tá nechápala, že prečo? Ja tohoto doktora neodporúčam. On síce poradí, ale len za peniaze a tých sa tam platí dosť.