Dulcosoft, Lactecon alebo Guttalax na zápchu

zuzka251
29. jún 2020

Ahojte, mam zapchu a citala som o tychto prehanadlach. Mate niekto skusenost? Vlaknina mi nezabera, ani susene slivky a probiotika ma nafukuju.

mogaa
29. jún 2020

@zuzka251 Lactecon - je nenávykový

zuzka251
autor
29. jún 2020

@mogaa A tie dve ostatne su navykove? Co by sa mi mohlo stat, ako to mam uzivat? Raz davno som mala guttalax, ale vobec nezabral.

deti95060810
29. jún 2020

dcéra 10 r. užíva sporadicky Guttalax. Zaberú jej vždy...

mogaa
29. jún 2020

@zuzka251 gutalax je určite návykový a vyvoláva kŕče(teda môže vyvolať)...ten tretí nepoznám....na každom je návod, Lactecon je myslím podľa váhy a dať cca úpol hodinu hodinu na lačno pred raňajkami.....ak nezaberie kludne zopakovať pol hodinu hodinu pred obedom

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzka251
autor
29. jún 2020

@viestta dakujem, len ta vlaknina mi nezabera, ako som pisala. kazde rano mam kasu z ovsenych vlociek, napucane, aj lanove semienka v tom a mam pocit, ze aj ovocia jem dost. a to cokoladu a kakao nejedavam vobec. niekedy som zvykla jest rano jogurt, ale z toho som mala uplne opacny efekt:( a pijem tak 2 litre vody+caju

simsalabim
29. jún 2020

@zuzka251 skusala si ovsenu kasu varenu na vode? Ako Skoti varia- porridge. Na dceru toto zabera spolahlivejsie ako prehanadlo. Citala som, ze varenim sa v tych vlockach nieco aktivuje.

zuzi56
29. jún 2020

Mne gutalax nezaberá vôbec, ja jedávam lanové semienka mleté každé ráno.
Skús si kúpiť magnezium, take silnejšie a daj si ho ráno nahladno a zápi vlažnou vodou.
Ešte mi pomáha čaj senny list, 2 sačky večer ľutovať v 2,5 dec vody 15 min.
Ono to začne účinkovať až okolo 05 ráno, ale mozes mat aj kŕče pri tom.