Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

zvolsiinylogin
15. jún 2012

@anzelik a na kolkaty DC ti ho kazala brat?

amy25
15. jún 2012

@zvolsiinylogin mne kazal lekar brať od 16. dna.
Ale kedze sa sledujem a ovu mávam az okolo 20. dna, tak beriem duph. od 20. dna.
A uz som raz takto otehotnela, takze verím ze sa to podarí takto znovu ale ze tento krát to dobre dopadne.

asi by som spravila tak ze by som ho teraz zobrala tak ako máš, mozno aj budúci mesiac, to by sa malo zatial ustáliť a uvidíš aj čo to bude robiť z teplotou. A potom ak budeš vedieť ze maš ovu neskor tak by si zobrala aj duphaston neskor.

zvolsiinylogin
15. jún 2012

@amy25 sa mi zda strasne dlho cakat zo dva mesiace, ze by sme kvoli dajakej chybe prisli o moznost mat mimi..este asi pockam zo dva, tri dni a potom , ak ta hnusna teplota nestupne, tak si ho zoberem aj tak...a uvidim, vola bozia ..

amy25
15. jún 2012

@zvolsiinylogin my chceme bábo uz 3 roky. takze tie 2 mesiace mi prídu chvíločka.
Aj ked medzitým som tehotná raz bola.
A podla toho čo som sa rozprávala s mojím doktorom tak duphaston nezastavuje ovuláciu. Takze by si si ho kludne mohla dať.

anzelik
15. jún 2012

@zvolsiinylogin brala som ho od trepem od osmeho dna od 11dna do 20dna zele som napisala test som si robila po 6dnoch od vynechani a potom o 5dni neskor a negativny doteraz nemam mrchu 😎

lucka2405
15. jún 2012

@amy25 od bylinkarky🙂

zvolsiinylogin
15. jún 2012

@amy25 ahoj, zvysuje dufik aj bazalnu teplotu, pripadne telesnu teplotu? nevies mi povedat ?

ktore
15. jún 2012

@lucka2405 no ovu bola tak si mzes nasadit dufik.som rada.ja som vobec ms nemala ovulacny 7 rokov.

ktore
15. jún 2012

@amy25 pozri
@lucka2405 cely graf.pekne ukazuje ovulku!!!!!!!

ktore
15. jún 2012

@zvolsiinylogin dufik zvysuje teplotu,je to progesteron a ten zvysuje teplotku

zvolsiinylogin
15. jún 2012

@ktore takze, ked mam jednu ranajsiu tabletku v sebe a nahodou mi zajtra vyskoci teplota rano, mozem to mat z dufiku? nanestastie som uzila uz jednu rano a nemala som este ovulku..

ktore
15. jún 2012

@zvolsiinylogin kedy si uzila tu tabletku?skus vyznacit na grafe ak vies.ak si uzila jednu tak sa ti nebude drzat teplotka hore dlho.

zvolsiinylogin
15. jún 2012

@ktore neviem, ako to mam zaznacit, mam tam poznaceny dufaston, ale neviem, ci to fertility zobral do uvahy a ci taanglicka verzia vobec vie, co je duphaston...uzila som okolo osmej rano,mam dalsiu navecer, ale este si ju nedam...takze do zajtra rana by to mohlo vyprchat, aby som nemala skreslene vysledky?

ktore
15. jún 2012

@zvolsiinylogin sorry som si ta pomylila z luckou.vobec neber dufik zatial kym nemas ovulku.

ktore
15. jún 2012

@zvolsiinylogin pozri moj stary graf...ja som si kedy az dala dufik. http://www.fertilityfriend.com/home/38e87f

ktore
15. jún 2012

@zvolsiinylogin dufik je pod znackou P musim kliknut na P-ecko a ukaze ti graf

ktore
15. jún 2012

@zvolsiinylogin pardon vtedy este bolo P teraz pozeram ze tam je progesteron.

zvolsiinylogin
15. jún 2012

@ktore tak aj ja si dam na 20 - ty, len ja mavam cykly okolo 28, prv 21 - dnove a minuly mesiac 19 - dnovy...ved v pohodicke, keby sa to spustilo na 19, 20 den, tak zacnem brat dufik buduci cyklus..teraz som 16 DC..dakujem za pomoc 🙂

ktore
15. jún 2012

@zvolsiinylogin dufik beries z nejakeho dovodu?alebo na upravu cyklu?dufik som si dala az ked mi graf oznacil ovulku.aby som si bola ista ista ze bola.

zvolsiinylogin
15. jún 2012

@ktore ja tam mam len estrogen, pozrem este, ci aj progesteron

ktore
15. jún 2012

@zvolsiinylogin klikni si na my graf tam si klikni na datum a potom na meds tam ti ukaze celkom posledne progesteron.

zvolsiinylogin
15. jún 2012

@ktore dik, mam to vyznacene...ja berem ho kvoli uprave cyklu( mam kratku lutealku) a aj kvoli tomu, ze mi po kyretazi nasli polypovitu a neviem aku sliznicu, ze sa to musi okamzite liecit a nasadil mi dufik..od 16 DC

ktore
15. jún 2012

duphaston je umely progesteron ktory sa tvory po ovulacii.a chysta sliznicu maternice na ms alebo pripadne na tehotenstvo.takze ked je v krvi progesteron tak uz k ovulke nepride lebo uz sliznica a hormony pracuju.takze ak si dame prosteron tak sa automaticky zacne maternica pripravovat.to uz zastavi uvolnenie vajicka,z toho dovodu sa berie dufik den po ovulacii.vacsinou sa berie dufik na upravu cyklu ale urcite su aj ine metody lebo vtedy je mala sanca aj otehotniet.inak sa berie dufik na ine problemy co su aj na letaku.lekari davaju dufik tym zenam ktore vecsinou maju skore potraty tak predpisu dufaston na udrzanie tehotenstva.napr.mate pozitivny test a predsa dostanete menzes.vtedy mohlo prist k zamlknutemu potratu ani ste nevedeli ze ste tehotne.skuste brat nejake vitaminy ak nemusite brat dufik,a dufik nasadit iba po naozaj OVULKE.alebo sa dufik dava pri kratkej lutealnej faze ako ma @zvolsiinylogin

ktore
15. jún 2012

@zvolsiinylogin to mas dobre.ak mas ovu akratku lutealku tak je dufik super.......len striehni na ovulku.a daj este grafik.

zvolsiinylogin
15. jún 2012

@ktore tu je , len je cudny, ja som mala vzdy cikcakovity, a toto neviem, co je posledne dni.. http://www.fertilityfriend.com/home/3cbb47
a ovulka fakt neviem, kedy moze byt a ked sa mi uz zastavila, no s panom bohom.. 😨

ktore
15. jún 2012

@zvolsiinylogin mas to divne hore dole.merias vzdy rovnako?pod paplonom bez paplonu?vraj aj na tom zalezi ale u mna to bolo jedno ako meriam hlavne v tu istu hodinu.dufik uz teraz dopapaj.mohla byt ovulka.

zvolsiinylogin
15. jún 2012

@ktore meriam v ustach, tie biele gulicky su mimo meracej hodiny, vyplnene su presne merane o pol siestej...takze ako mam odsledovane, keby som merala tam dole , tak teplotky mam o 0,2 priblizne vyssie...tak mam pokracovat v dufiku? tak asi hej..

ktore
15. jún 2012

@zvolsiinylogin mojko zlate v ustach je velmi nepresne meranie.vazne ti vravim.meraj v posve zlatko.neni iste ze je rozdiel 0,2 stale.vnutri je najistejsia teplotka.vermi.viem ze je jednoduchsie v ustach.skus pokracovat v šušulke.hm?ci?nechcem ti rozkazat.ale je to presnejsie.v dufiku pokracuj.uz ho dober.ja som prted otehotnenim predosli mesiac dala len par krat dufik lebo som si zabudla dat a dostala som ms skvor.a bolo mi aj lepsie lebo som mohla skvor skusat heh.a potom bum.beries aj nejake vitaminy?lebo ja som posledne dva mesiace brala.skus vzdy nacas merat lebo mas dost merani mimo casu.

zvolsiinylogin
15. jún 2012

@ktore v grafe je mensia mylka, ja som 16 DC, ale dala som na zaciatku dve rovnake teplotky, tak sa to posunulo...ved skusim aj tam dole, ale jeden cyklus som merala a tiez hore - dole , a to som merala v rovnaky cas...teraz v poslednom case sa mi dajako nedari vstavat nacas, bud vstanem skor o dve hodiny, alebo ohodinu potom prispim..uvidim, ako sa mi bude chciet merat, mozno prejdem zas na tam dole..tento cyklus dokoncim v ustach..hm 😎

zvolsiinylogin
15. jún 2012

@ktore berem kyselinu listovu a niekedy si dam grepovy dzus..