Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

ktore
15. jún 2012

@zvolsiinylogin uz to skonci v ustach.chodis aj do prace?ja som si nastavila budik na 06.30 hod a merala.potom som spala dalej.radsej si nastav skvor a potom dospi.

ktore
15. jún 2012

@zvolsiinylogin kup si BEFOLI su b vitaminy.pomahaju pri takychto veciach.ber denne jednu tabletku.stoji to myslim okolo 2 euro.ja som brala tiez posledne dva mesiace.a femibion som brala tiez.aj sem tam grepovi dzus ale aj tak som nemala hlien.sice ani som nemohla spozorovat lebo sme casto v noci sexikovali.mali sme medove tyzdne.

zvolsiinylogin
15. jún 2012

@ktore ja mam 5.30, sa mi zazdalo tak akurat, ja niekedy horsie spim, tak vstanem aj skor, okolo stvrtej, potom zas zaspim a vstanem na budik...teraz som mala v vstavani pauzu, uz ma to trochu stresovalo, ale ved sa dostanem do formy spiatky 🙄

zvolsiinylogin
15. jún 2012

@ktore v pondelok skocim do lekarne a kupim si asi aj femibion aj befoli..

ktore
15. jún 2012

@zvolsiinylogin aj man to stresovala a liezlo mi to na nervi a riadne.cloverk to takmer vzdava a vtzedy sa to podari.verim ze sa to aj tebe podari.len dokladne sleduj ovulku.ak mas kratku lutealnu fazu tak si mohla mat ovulku aj hned po kramoch.alebo cez kramy.hm?aj to sa stava.hlavne meraj teraz uz presne.nevadi ked vstanes skvor a ides cikat.kludne lahni a ked zazvoni budik tak meraj.aj ja som mala zle spanie.aj som sa budila skvor.

meggy004
15. jún 2012

@katche musím sa dovolať mojej gyn ale po začatí menzesu niekedy...to bude cca o týždeň aj dačo... 😉

katche
15. jún 2012

@meggy004 cca 5-9 deň cyklu, to je vraj štandard...no, každopádne to bude ok, hlavne, že sa to cele začne riešiť. U každej zaberá iná dávka. Musíme byť trpezlive....

kvietok228
15. jún 2012

@zvolsiinylogin ahoj neviem ci to mam koli diagnoze kedze doktor vie ze chceme babo a nedari sa ja som mu jednoducho zavolala ze chcem spravit hormonalni profil koli tomu ze ci je vsetko ok ze ci sa nesnazime marne a povedal mi aby som prisla na krv vtedy ked budem mat po menzese a kym este nezacnem brat duphaston ze to musi byt medzi tym aby to nebolo nicim ovplivnene

kvietok228
15. jún 2012

@anzelik viem ta dobre pochopit moja hlavne na to toko nemysli ja som sa to snazila vypustit z hlavy a uzivala som si sex a nakonic som dostala lebo cim viacej na to myslis ze ci dostanes alebo ci niesi tehotna je len stres 😖

kvietok228
15. jún 2012

@meggy004 no tak super ja som zrovna dnes bola s kamoskov a ta sa snari asi 1rok o mimco tak sa objednala do martina do centra a ze za 3€ im spravily vsetky vysetrenie uprlne vsetko s krvy a ze ju idu liecit uplne inak ako jej dotkor co jej povedal ze musi ju liecit liekmy a az potom mozu riesit otehotnenie inak sa jaj choroba nevylieci a v martine jej povedali ze ta choroba sa da viliecit aj tehotenstvom ina haluz

kvietok228
15. jún 2012

@katche no pochval sa aky aj ja uz premyslam aky a uz sa vidim ako kocikujem o sto sest 😀

anzelik
15. jún 2012

@kvietok228 no to mne je jasne ja nato nemyslim tak ako pred tym ja uz deticky mam este je sice tuzba,ale ked sa nepodari nic sa nedeje len nech sme vsetci zdravi drzim ti palceky ,aby si coskoro mala pozitivny testik 🙂

zvolsiinylogin
16. jún 2012

cauko, mam dve tabletky dufiku v sebe, ale na bazalke sa to neprejavilo, som myslela, ze budem lietat vo vysinach a ja stale rovnako, uz piaty den..

katche
16. jún 2012

@kvietok228 nemm vybratý značku, ani nic take. Ja nepotrebujem kočík za 1000e...klasika, musí má hlbokú vanicku, sedačky a športovú časť, takú tu trojkombináciu. Mne sa nepáčia tie imidzove záležitosti a nesúhlasím s tým, aby dieťa travilo čas v tom takzvanom vajicku. Predstava by bola, len či al reálne nájdem vhodného kandidáta, to je večný problém v mojom pripade, a je jedno či su to topánky, abo kočíky :D a hlavne, odpruzene velke kolesa

amy25
16. jún 2012

@zvolsiinylogin ked som sa na to pytala doktora tak povedal ze bazálnu teplotu zvyšovať môže.
Teplota tela je myslím jedno akú maš.
@zvolsiinylogin ovulku ti ale duphaston nezastaví, akurát je zbytočné ho brať skôr.
@ktore duphaston neobsahuje progesteron ale dydrogesteron - a ten ovuláciu nezastaví.

ktore
17. jún 2012

@amy25 ako myslis.ja to viem takto.

ktore
17. jún 2012

duphaston sa dava vzdy po ovulke ak chce zena otehotniet.pri nepravidelnej menzes sa dava na vyvolanie ms a vlastne vyvola akoby falosnu ovulku a potom po vynechani pride ms....

ktore
17. jún 2012

ani ja som to nevedela na zaciatku ale ma napadlo ze mame v rodine niekoho kto robi na gyn.porodnickom oddeleni v nitre a som sa informovala.takze zato to viem.ak sa v nitre mylia tak aj ja.

zvolsiinylogin
17. jún 2012

@ktore ahoj, chcela som sa spytat...ja by som mala mat zajtra menzes(19 DC), ak budem mat znova kratky cyklus, ak bude dlhy, tak to mam na 28 DC asi, ak uzivam dufik, tak menzes nepride vsak? az ked ho douzivam,tak za dva, tri dni, ak nie som tehotna...a ak som, tak mi vynecha...a ak sa nestihla ovulka, tak az po dobrati sa mi spusti ovulka ?(cca do 2 tyzdnoch?) Ako to vlastne je?

meggy004
18. jún 2012

@kvietok228 to už čo je.... ale super, že to vedia a že riešia veci..
a ty čo? ako sa máme?

ktore
18. jún 2012

@zvolsiinylogin nepride ti ms pokial beries dufik.ked ho doberies tak ti pride.ako komu pride.niekomu sa dovali uz o dva dni.niekomu o 5 dni.kazdy sme iny.ak by si bola tehotna tak dufik pripravil skvelu vystelku pre mimco.po dobrati sa ti pusti ms.dufik by ti mal napravit cyklus.tym ze dodava hormony pre telo.ano aj ovulka sa tym ma objavit ale ak mas ovulku tak je to len kratka lutealna faza.ja som napriklad nemusela brat ani dufik na upravu cyklu a to som mala skra hormonalne problemy a pcosa a ms kazde 2 -4 mesiace bez ovulky.velakrat iba z injekciou.po siedmych rokoch som uz bola zo vsetkeho unavena.a som sa opytala doktorky ci by mi nedala aspon antikoncepciu na upravu cyklu a ja by som popri nej skusala oterhotniet.tak mi povedala ze ju mam brat dva mesiace a vynechat a skusat. A mojka stalo sa to som vobec necakala.hned som bola tehotna.hormony sa mi poblaznili a otehotnela som.teraz mam krasnu zdravu takmer 10 rocnu dcerku.ziadne problemy som nemala pocas tehotenstva.a to vdaka obycvajnej antikoncepcii.vtedy som brala asi cylest...

ktore
18. jún 2012

@zvolsiinylogin teplotku si meraaaaj co najprewsnejsie lebo nebudes vediet ovu na sto percent.mas tam vela prazdnych guliciek.

ktore
18. jún 2012

@zvolsiinylogin kolko dni mas brat dufik?10?

domuska11
18. jún 2012

Baby, prosim Vas, dnes mi pichli Pregnyl a nasadili Duphaston, len vsade citam, ze sa ma nasadit az po ovulacii. Neviem ci som neprepocula, ze si to mam dat az neskor :(((( do paroma!!! Som 13 DC

riana12
18. jún 2012

@domuska11 tak si ho nasad o dva dni, to by malo stacit 😉

domuska11
18. jún 2012

@riana12 d a som si uz dala jednu tabletku :(( som ja ale sprosta!! Nebude to mat uz nejaky ucinok??

riana12
18. jún 2012

@domuska11 nie, jedna nebude... tak dalsiu uzi az potom o tie dva dni a neboj, vsetko bude ok 😉

domuska11
18. jún 2012

@riana12 dakujem..ked ja furt nepocuvam to co mam 🙂

riana12
18. jún 2012

@domuska11 no doktori to tak zvyknu predpisovat, na ovulku nepozeraju... ale ked si to sama takto posunies, nic sa nestane, este aj lepsie spravis, bo duphaston bude posobit v tie dolezitejsie dni...

domuska11
18. jún 2012

@riana12 len som tu citala, ze sa to dava po ovulke, samozrejme stresujem ci som si zle nespravila a uplne vsetko nepokazila! Už som pisala aj do centra, tak snad odpisu a uvidim..len dufam, ze ta tabletka nebude mat ucinok .