Ekzém po čistiacich prostriedkoch

andiee89
15. jún 2021

Ahojte. Prosim o radu, kto s tym ma skusenosti. Som vylieceny atopik, mam aj alergiu (skrizena pelova). V poslednej dobe sa mi po umyvaniu riadov a celkovo cisteni bytu zacali na rukach vyhadzovať take male svrbive vodnate vyrazky. K dermatologovi s tym ist nechcem, podla mna su vaznejsie diagnozy a symptomy. Chcem si kúpiť krem alebo mast z lekarne (uz mam aj bio cistiace prostriedky a rukavice), no potrebujem vyliečiť ruky. Na trhu je XY kremov a masti. Vie mi niekto poradiť nejakú dobrú masť, čo mi to upokojí? Ďakujem 😊

sovica
15. jún 2021

@andiee89 Tu asi najlepšie poradí @dextella14. A možno by pomohla aj detail foto, keby si sem hodila...

kkovacovak
15. jún 2021

@andiee89 ak si atopik a alergik tak máš určite niečo na to doma. Buď je to len reakcia na agresívny prípravok alebo alergická reakcia. Všetko by malo postupne časom samé ustúpiť ak prípravky používať nebudeš. Ja presne z tohoto dôvodu všetko umývam v rukaviciach. Mávala som vždy 2-3 dni potom vyštípané ruky a veľké červené vyrážky. Používala som laroche posay cicaplast alebo telové mlieko od la roche na atopickú pokožku. Treba to premazať a upokojiť. Niektoré kremy ma štípali takže som si musela hľadať ten svoj. Cicaplast je všeobecne na regeneráciu a obnovu pokožky aj pri popáleninách takže vyskúšaj

kika831
15. jún 2021

@andiee89 robi sa mi nieco podobne- ja si davam antihistaminika a kalciovu mast

natnat123
16. jún 2021

@andiee89 Ja mám podobný problém malé pľuzgieriky po umývaní riadu, mne napríklad prekážajú aj rukavice. Pomáha mi veľmi UPOKOJUJÚCI GÉL ALOE VERA & MORSKÉ RIASY od značky Soaphoria na schladenie a upokojenie, aby som sa neškrabala a aby pokožka nesvrbela a zjemnilo sa začervenanie. Ruky vždy po uývaní riadu umyjem prírodným mydlom, väčšinou rovnakej značky buď tiež Aloe alebo levanduľové, poprípade ich mydlo na ekzémy. Na natieranie mi vyhovuje buď bambucké maslo, ešte kým nemám gél vsrebaný uplne do pokožky, alebo tiež univerzálny balzam s nechtíkom od Soaphorie. Mne tieto produkty neskutočne zaberajú a už si robím zálusk na ich nový CBD SOS balzam 🙂