Ekzem pri kojení. Máte skúsenosť?

tained
18. máj 2014

Ahojte, mam 5 mes chlapceka a uz par mesiacov sa trapim s ekzemom. Mala som rozne diagnozy ale podla mna ani jedna spravna. Zaver je taky ze na rukach sa mi robia akesi mokvajuce pluzgieriky ktore sa zvavsuju a tvoria mokvajuce loziska ;( uz som skusila kopu masti a kremov a nic nepomaha. Mate s tym skusenosti? Nikdy som nic take nemala. Je to z kojenia? Zmizne to? Co pomoze? Dakujem za vsetky reakcie

bastilly
18. máj 2014

Ahoj od dvoch rokov chodim na alergologiu , cely zivot ma riesili , roznimy liekmi a len pred 2 rokmi mi konecne diagnostikovali HIT - histaminova intolerancia....skus poziadat u lekarky testy na tuto dg. Ja sa ekzemom trapim cely zivot , no ked som bola tehotna nebola na mne ani bodka, teraz kojim uz 16 ty mesiac a ekzem mam hrozny...mozem ti poslat foto....

saska.t
18. máj 2014

som na Tom uplne rovnako az na to,ze posledne 2 mesiace tehotenstva som mala ruky krasne,presla som testami,liecbami,ale nic nepomaha,nic mi nezistili okrem alergie na tazke kovy,z ktorej to zevraj nie je a tiez si to myslim, urcite to nemas z kojenia a len tak samo to neprejde,tiez som v to dufala,trapim sa tym zu 2 rok,moje ruky-prsty vyzeraju ako keby som mala 100 rokov a to nehovorim o bolesti a mokvani a nehojacich sa ranach,uz naozaj neviem,co by som vyskusala,len aby to preslo ☹

tova
18. máj 2014

ked je ekzem uz silny treba docastne vyriesit kotikoidmy, kremom proti pliesni, alebo aj antibakterialnym kremom lebo do mokvajucich ran sa dostanu bakterie a uz sa to len zhorsuje. Ja mam tiez ekzem od narodenia, a prave pocas tehotenstva aj od jan-maja co mam najhorsie som nemala uplne nic a este 2r. po porode sa nic neukazalo. ja mam alergie na rozne pliesne a prach, tomu tazko sa vyhnem. A ked uz som nevedela co by pomohlo tak normalne zriedit savo na pranie a umyt v tom kozu s ekzemom to zabije bakterie, znie to nic moc ale tak to je aj na nete o tom pisu.

popelka5000
19. máj 2014

Ahoj je mozne ze to mas aj z hormonov rozhadzanych ,dasia vec ,nestresujes sa posledny cas viacej ? Lebo ja to mam zo stresu .... 😒 ked uz je toho moc tak kortikoidy zaberu ,inak na telo Bioderma PP tel.mlieko .