Ekzém u ročného dieťaťa

beba266
28. dec 2013

Mám ročného synčeka. Keď bol menší na líčkach sa mi sčervenelávala koža, občas až vysúšala, ale nie vždy iba niekedy. Navštívila som kožnú lekárku a ta nám dala nejakú vodičku a mastičku. Povedala nám že je blondáčik s modrými očami a bledou pokožkou - typické dieťa na ekzémy.... To sa nám polepšilo a prednedávnom som si všimla, ked som ho okúpala že má červené vysušené fliačiky po nožičkach, dnes už aj po ručičkách....neviete mi poradiť z akéj stravy by to mohol mať, alebo aké mastičky alebo iné prípravky vy nám pomohli? ĎAKUJEM

milota164
28. dec 2013

my sme mali cervene suche lysaje na tvaricke aj telicku a pomohol nam Bepanthen

luba28
28. dec 2013

@beba266 my sme to mali na licku a pomohla modra indulona,... 🙂

melesmeles
28. dec 2013

my mame obdobne problemy. do kupela davame oilatu emolient-je to taky olejcek proti vysusovaniu pokozky. doktorka nam predpisala kyselinu mliecnu-krem na premastenie pokozky a ichtamolovu pastu-na loziska, inak pouzivame este biodermu atoderm po zinc-kremik na suchu pokozku. a cez zimu tereba urcite pouzivat kremik na tvaricku. my pouzivame biodermu cold crem-je to specialne na zimu. a zo stravy treba vylucit vsetky alergeny. drzim palce 🙂

drobcek26l
28. dec 2013

@beba266 My presne tak ako @melesmeles. Ale teraz na začiatku decembra sa nám to dosť zhoršilo a tieto mastičku už nezaberali, tak sme od doktorky dostali hormonálnu mastičku Afloderm. Ustúpilo to na týždeň a dnes sme zase tam kde sme boli. Zase ma malý fľaky na nožičkách a okolo krku. Už som z toho zúfalá. Ale určite to nieje zo stravy, viem to podľa seba, tiež mám ekzém. Zhoršuje sa to niekedy aj podľa počasia. Hlavne mu telíčko stále premasťuj napríklad aj modrou indulónou, len aby ste predišli hormonálnym krémom. Držím palce

rebellefleur
28. dec 2013

My sme mali tiez podobné..odkedy ho natieram krémom Lipobase, tak sa všetky ekzemiky zahojili a nové nevytvorili 🙂 Je to ale na predpis 🙂

risovka
28. dec 2013

Nasa mala ma asi od polroka ekzem na nohach a sem tam inde.Ako 2,5 rocnej jej alergologicka dala spravit krvne testy a zistila histaminovu intoleranciu. Kozna nam dala Locoid, z toho jej zliezla koza cela, presli sme na Protopic, vsetko sa jej zahojilo, teraz je ok.

oksu
28. dec 2013

my sme začali používať Mimi - konopný micí gel aj krem - sme spokojní. Predtým sme mali už hádam všetky hore spomínané - aredmu, biodermu, protopic, kys.mliečnu,... No hlavne zmenou stravy sme teraz minimalne na kremoch ... Treba hladat pričinu, nielen riešiť čo vznikne!!!

jul11
28. dec 2013

@rebellefleur Lipobase sa da normalne kupit v lekarni,len na predpis je viac ako o polovicu lacnejsi.stoji okolo 5eur a na predpis tak 1.80

tova
29. dec 2013

protopic a ziadne hormonalne maste nie takemu melemu. Najprv vyskusaj non stop aj kazdu hodinu natierat modrou indulonou, ked ho okupes, neutieraj iba zlahka pritlac utierak na kozu a na polomokru natri indulonu. do kupela pridaj zomlete ovsene vlocky, kozu spavia jemnejsiu a aj ukludnuju ked je cervena. Ked potrebujes natriet na dlhsi cas, alebo noc, natri tou vazelinou co sa natieraju poprskane bradavky pri kojeni. . Ked je ekzem mokvavy natri sudocremom. zaklad je non stop mastit aj kazdu pol hodinu, hodinu do 24 hod. by to malo byt v poriadku.

beba266
autor
29. dec 2013

ďakujem všetkým za rady :D ideme skúšať :D

johankaa
29. dec 2013

treba odpozorovať, či to nemá zo stravy...najväčšie alergény sú kravské mlieko (a výrobky z neho), vajce, sója....krémy problém riešia, ale len krátkodobo. a u ekzematikov väčšinou platí, že na každého ekzematika zaberá iný krém, takže skúšať, ale opatrne...hlavne sa vyhýbať kortikoidom. tie najskôr krásne zaberú a potom sa ekzém ešte rozšíri.. držím palce. nám pomohlo vystopovanie alergénu a sme bez ekzému takmer rok 😉

lenka0218
29. dec 2013

Dobry den dievcata, my mame tiez taky problem , chcela by som sa poradit ,moja dcera ma uz skoro rok atopicky ekzem ma 5 rokov, bola som s nou aj na sk a aj tam potvrdili atopicky ekzem a aj tu tiez v irsku. Teraz cez zimu sa jej to dost zhorsilo uz som vsetko vyskusala maste, kremy, prirodne kremy a aj v harmanceku ju kupem kazdy vecer nic nepomaha nic. ma to na rukach nohach a uz aj na tvari pod ocami sa jej zacina robit som uz bezradna prosim poradte mi ..dakujem

aelinka
30. dec 2013

vždy je potrebné riešiť to hlavne zvnútra, pretože ekzém je prejavom stavu, v ktorom sa nachádza imunitný systém a ten má základ v tráviacom trakte, najmä v hrubom čreve. Mastičky pomôžu len lokálne riešiť príznak, ale neodstránia príčinu a problém sa skôr či neskôr objaví znova. doporučujem prírodné riešenie pomocou produktov vyrobených podľa rokmi overenej čínskej receptúry... viac informácií na http://www.okg-fit.cz/zdravieapriroda, ja osobne používam tieto výrobky už viac ako 3 roky a veľmi mi pomohli.

textilprealergikov
17. mar 2014

Keby to bolo také jednoduché. Niečo sa vypustí zo stravy a je to v poriadku, bolo by to pekné. Žiaľ, tak to nefunguje. Je veľa solídnych odborných stránok pre atopické deti, prečítajte,naštudujte a hlavne - riaďte sa podľa nich. Žiadne jedno jednoduché riešenie neexistuje. Bez vášho zodpovedného rodičovského prístupu sa vaše dieťa neuzdraví.

lokilonda
12. okt 2014

Maminky, moja dcérka mala od 4mesiacov sme mali červené fľaky, priam vyžratú kožičku na oboch líčkach (začali sme slintať kvôli zúbkom+do toho duda+hračky ožužlávanie, tak sa to zhoršovalo a nepomohlo ani duda a hračky preč, zo stravy to nebolo, to sme dlho skúmali), skúšali sme všetko možné, calciový krém, zinkovú masť, všetko zlé zlé, zhoršovalo sa to a zabral ako tak Imacort, no nemôže sa brať dlho, lebo sú to kortikoidy, takže sme už zúfalí boli a nakoniec sme natrafili cez jednu magistru z lekárne na Skin Cap , potom mi to doporučila i kožná, že áno, jakto že ju to skôr nenapadlo ... je to neskutočný krém skúste (lebo ako tak pomáhal ešte Holtov, ale tam Mudr. nejaká zložka znepokojovala, tak sme ho tiež nemohli dlho brať)a skoro som odpadla, keď vďaka Skin Cap 80% zlepšenie prišlo v priebehu 24 hodím, krém bol za 19,95 a spray 24,90. Najprv som to nechcela kúpiť, že toľko peňazí vyhodíme a zas určite nič z toho, ale nakoniec sme to zohnali (nemávajú ho všade) a dávali sme ráno večer krém, na obed vklepkávali vodičku zo spreja, malá už konečne nevyzerá ako Marfuška a už pri pohľade na ňu konečne mamičky a ľudia neaukajú, lebo to bolo ozaj strašné.

spominanyotec
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivanaa346
21. jan 2024

@lenka0218 Prosím ako ste nakoniec dopadli s tým exemom Vyrástla z neho dcérka a čo jej vtedy pomohlo keď ich mala tak najviac ,ďakujem

ivanaa346
21. jan 2024

@lokilonda prosím zmizlo malej úplne z toho svíň cap krému ? Vrátilo sa to ešte ? Ďakujem

lokilonda
3. feb 2024

@ivanaa346 Nie, nevratilo. Nakomkec po rokoch som prišla na to, že krvavé líčka, ekzem ma tvari, bol nakomiec problem v črievku a brušku a to sa takto prejavilo na koži ... ako nahle je problem s kožou, hladajte problem v nrusku, s travenim atď.

ivanaa346
3. feb 2024

@lokilonda
Prosím a čo vám bolo ? Ako ste to zistila ? Ja dávam probiotiká.