Enterococcus faecalis - liečba

15. apr 2023

Ahojte,

prosim, nemate skusenosti s touto bakteriou? Nie a nie sa jej zbavit. V tehotenstve som ju tiez mala, 4x som uzivala ATB, a este sa viac rozsirila. 🤦🏻‍♀️ Zacala som s probio cipkami, nemam ziadne problemy, ale proste tam su. Chodim na preventivky kazdy rok a Dr. to uz nechce ani riesit, lebo mam aj laktobacily, a ze oni si uz poradia. Jedine ma stipe hradza, podla mna kvoli tej bakterie.
Mimochodom nosim bavlnene gatky iba, periem na 90°, nerobime a.nl s.x, zadok si normalne umyvam dettol antibakterialnym mydlom (odporucil mi to este urolog), proste neviem ako ju dostat prec. :(

Dakujem...

timea301196
15. apr 2023

Pridám sa

autor
16. apr 2023

@timea301196 sprava od pana Dr. Zahumenskeho v online fore.

Dobrý deň,
Enterococcus fecalis je samozrejme úplne normálna súčasť pošvovej flóry a jeho liečba je úplne zbytočná a škodlivá, pretože sa vždy vráti, je to Vaša súčasť. Nerobí nijaké problémy v pošve, iba ak by sa dostal do močových ciest. Opakované antiboitické kúry spôsobujú rozklad pošvového mikrobiómu a neskôr aj problémy.

Takze budem uzivat iba klasicke probio cipky... Pre istotu.

timea301196
16. apr 2023

Užívam aj ja 🙂)

miasa12
12. okt 2023

Dobry den tiez som sa s tym trapila nic nezaberalo az kym som nenatrafila na biorezonanciu vyviedla mi z tela bakterie presne podla vysledkov kultivacii bola som 2x nasledne a na kontrolnom stere uz neboli🙏🏼 liecivabiorezonancia.sk