Enterococcus. Zistili ho niektorej?

jaja257
5. dec 2008

Ahojte baby, najde sa tu nejaka, ktorej zistili z vyteru enterokoka?

matilda72
17. feb 2016

@gabuchah no ked nad tým tak uvažujem tak po na druhý deň po milovaní trošku štípe šušula a na druhý den sa mi nechce milovať môže to byť tým??? ja som si myslela, že sme to len trošku prehnali 😀 😀

matilda72
17. feb 2016

@meca takže sa to môže dať doporiadku aj bez atb?? nerada by som brala dalšie

gabuchah
17. feb 2016

@matilda72 no môže to byť tým podľa mňa 😉

gabuchah
17. feb 2016

A probiotika v tehotenstve -nie he jedno ako budem užívať? Laktibacil forte 21? Píšu tam len o malých deťoch, nič o tehotných

meca
17. feb 2016

@gabuchah skus napisat otazku na gyndu.sk tam je online poradna gynekologa co Ti napise

meca
17. feb 2016

@matilda72 a urolog Ti dal aku liecbu? Antibiotika zabijaji aj dobre bakterie a potom lahko pridu tieto pliagy.

meca
17. feb 2016

@gabuchah videla som, ze si pisala na gyndu som zvrdava co Ti odpisu.

matilda72
18. feb 2016

@meca no mne to nezistil urolog ale obvodná dr. no lebo niekedy na začiatku rok som mala trošku problémy s cikaním a nebrala som to vážne, lebo občas sa mi to v zime stane dám si uroval, nejaký čaj a brusinky a prejde to, potom som dostala atb lebo som mala angínu, potom som sa vyliečila ale môj muž mal zapálené dutiny a kašlal takže akoby to prešlo na mna tiež som sa drhla ako starý tuberák a tak mi obvodná povedala, že môžem mať v tele niečo čo mi koluje a robí zápaly tak mi len tak preventívne okrem stereou ktoré boli ok zobrala aj moč a tam to zistila. no k tomu tutu mutu mna po nom nikdy nejako neštípala ale po potrate mám pocit akoby som bola dole taká nejaké suchá 😀 😀 tak po milovaní ma nič nebolelo len ak sme sa chceli milovať na druhý den tak to bol problém lebo ma tam štípala tak som si myslela, že sme to prehnali no a teraz píšete že to môže byť aj ten enteroccous bolo by fajn ak by porbiotika pomohli 😉

tomasko27
18. feb 2016

@gabuchah Ahoj.Teraz kukam do tehotenskej knizky a mam to iste a ja ze len streptokoka mam pozitivneho.No super.Ja som mala vcera poradnu a a z vysledkov mi zistili tiez toto.Priznaky som mala take ako ty.Podbrusko ma bolelo krize a vytok a dr som hovorila ze asi mam zase daku infekciu a mi zobrala vyter a toto zistili.Dala mi marcmiror a som sa jej pytala na probiotika.A povedala ze si mozem kupit na vkladanie ale az ked doberiem tieto lieky ze az potom mozem probiotika.

tomasko27
18. feb 2016

@matilda72 Ahoj.Probiotika pomozu to udrzat v ok stave ale az po liecbe liekmi na vkladanie.Dr mi dala lieky a ze ked ich doberiem mozem si dat probiotika na vkladanie.My s partnerom teraz sa nemilujeme ale pred tehotenstvom presne na druhy den ma stipalo a svrbelo a vytok.No musim poslat aj manzela nech sa da vysetrit ci daco nema lebo ja sa vyliecim a budeme si to jeden druhemu odovzdavat a to bude kolotoc a chcem po porode normalne fungovat v milovani.

matilda72
18. feb 2016

@tomasko27 takže ak by som aj otehotnela teraz tak nevadí, že mám tohto vírusa či ´čo to je?? ja viem som neskutočne netrpezlivá ale po tom všetkom som sa tak tešila, že sa zažneme o týžden snažiť a teraz toto ach jáj ☹ ☹ ale tak dúfam, že sa to nepotvrdí no aj tak mi to nejde do hlavy, brala som atb síce tablety 10 dní a že by nezabrali???

tomasko27
18. feb 2016

No a samozrejme pocas liecby sa vyhnut milovaniu.

tomasko27
18. feb 2016

@matilda72 Zevraj na plod to nema vplyv ta infekcia pocas tehotenstva az pri porode ked ide dieta von prirodzene a zena nestihla byt preliecena antb sa moze babo nakazit.A moze mat velkke problemy babo.Ako to je ked zena to ma a otehotnie to neviem.No myslim ze by bolo lepsie to vyliect a tak zacat tehotenstvo ako ho zacat z infekciou.No ak to boli sirokospektralne antb mozno by mali aj nato zabrat.A mozno na tieto infekcie treba len na vkladanie aby sa to vyliecilo.
Ale ked som bola v nemocnici tak som bola na izbe s babou ktora mala zapalene mocove cesty a dostavala antb. do zily a z vyteru jej este zistili daku infekciu tak dostala este lieky na vkladanie.Takze tie antb. by jej asi nezabrali na tu infekciu.

matilda72
18. feb 2016

@tomasko27 no tak uvidíme, chcela som sa preobjednať lebo do 25. asi zošaliem ale nedá sa. tak čo už ale ako som kukla môj kalendár tak mám plodné dni aj na konci marca tak by to bolo fajn stihnúť sa preliečiť do dalšej ms. treba myslieť pozitívne 😀 😀 v pondelok pôjdem na kontrolné testy k obvodnej tak bude hádam všetko ok a tých pár dní bez tutu mutu vydržíme 😀 už sme sa raz nemilovali dva mesiace tak nejaké tri týžden dáme ľavou zadnou 😀 😀 ešte nejako prehovorím muža nech zbehne na bud týžden sa dať prezrieť. dáme sa dokopy. ale môže byť že ja som nakazená a mužovi nič nebude??? a musí ísť k urologovi?? či stačí moč u obvodnej ??

tomasko27
18. feb 2016

@matilda72 Moze to tak byt ze jemu nic nie je no spoliehat sa nato neda lebo zevraj u muzoch nemysia byt priznaky.Moj tiez nema priznaky ale aj tak ho poslem k dr.Aj ked vcera bol u dr brala mu moc tak som zvedava ci mu nieco zistia.Asi k obvodnej a povedat co ako a uz asi ona povie ci staci u nej vysetrenie alebo k urologovi.

gabuchah
18. feb 2016

@meca no nič moc.. Iba za nie je dôvod na cisársky a lieky by mali upraviť prostredie v pošve... O pôrode -následkoch nič

gabuchah
18. feb 2016

@tomasko27 takže máme ten samý problém.. A ja stále hovorila ze ti mam predporodne príznaky a nič...
A to mi zistili až teraz..nechápem za keď prídu takéto výsledky hneď sa to nerieši,na šťastie mám poradňu týždeň čo týždeň
Máme aj tú samu liečbu 🙂 Tie čipky sú inak nechutné, no čo už, snáď pomôžu 🙂
Dokedy som.ich nemala tak nič nesvrbilo až teraz, aj cvičenie s aniballom som odložila

tomasko27
18. feb 2016

@gabuchah Ja som ich mala v 15tt tieto lieky a presne svrbiet zacalo az ked som ich zacala pouzivat a take neprijemne to bolo tam dole,no ale zase ma prestalo boliet brucho a bolo mi tak fajn potom.Za aku dlhu dobu od zavedenia tabletky ides curat?Lebo vcera som sla asi skoro a som ju vycurala 🙂.Musim vecer menej pit aby som nemusela chodit cikat.

gabuchah
18. feb 2016

@tomasko27 a myslíš zo ké to dobré taká reakcia? Ja neviem.. Brucho má boli stále, ale to už aaiaj ozaj vplyvom predporodnym..
No ja ju mam dávať na noc a vtedy chodím čurat stále... Pokiaľ vydržím aspoň hodinu, tak je to ako tak OK,ala predvčerom mi tiež stvrtka vyplavala.. U mňa pitie nemá vplyv cez deň vodu zadržiavam a v noci...
Snáď tá liečba zaberie
Ty si to aspoň teraz zistila 🙂 ja27 termín pošla menštruácie, podľa sona 3.3 ale neviem neviem,ten druhý dátum mi nesedí 🙂

tomasko27
18. feb 2016

@gabuchah To uz zachvilu teda.No ja som bola u dr pred dvoma tyzdnami a hovorim jej ze mam vytok a zobrala vyter a vzislo stoho toto.
V letaciku je pisane ze moze byt takato reakcia no lepsie by boloo keby nebola.Ja som vydrzala 5hod neist curat.No predtym ked som to mala tak som celu noc vydrzala a vyborne mi zabrali tie lieky skoro po prvej som sa citila lepsie

matilda72
18. feb 2016

Tak dievčatá pátrala som a niečo som našla síce pre tehuľky to nie je ale ked už budete maminkami a nebudete kojiť tak vám to možno pomôže 😀 😀 ja to idem skúsiť, ved ako sa hovorí za skúšku nič nedáš. našla som si že tinktúra z kapucikny väčšej je výborné antivirotikum, a Táto bylinka má silné antibiotické účinky. Pri nachladnutiach, chrípkach či bolestiach v krku zabíja streptokoky aj stafylokoky, a to v oblasti močových, gynekologických ale aj dýchacích ciest. V žalúdku likviduje baktériu Helicobakter pylori, ktorá je často pôvodcom žalúdočných vredov a Escherichia coli, ktorá spôsobuje nepríjemné zápaly. Kapucínka rozširuje sortiment bylín prospievajúcich močovým orgánom. Zásluhou antibakteriálneho účinku ju bylinkári považujú za „urologický penicilín." Osvedčila sa však hlavne pri zápalových ochoreniach, taktiež na dýchacie orgány.tak uvidím a kým budem tehu tak snáď pomôže lepšie ako brať dalšie antibiotika. teraz som od jednej známej dostala recept na detoxikáciu tela a je tam písané aj o kokosovom oleji, ktorý má tiež veľmi dobré účinky na šušulu 😀 dokonca som čítala, že ak má žena mykozu tak stačí sa tam natierať, a ráno dať za lyžičku tohto oleja a je to dobré na imunitu a podporu dobrého prostredia v brušku 😀 😀

meca
18. feb 2016

@matilda72 ja uzivam.kapucinku

marina24
18. feb 2016

baby,jasne,ze stipe a pali posva po sexe,ked mate tam dake bakterie,ved predsa tym drazdenim pri styku sa akoby premnozia a posramotia,a je to bežne. ze su aj v moci aj v posve,je to normalne,ved to je tam blizko seba,to je klasika,ja ich mam vsade.aj tam aj tam..je to normalne ,inak niektorých nazvy vaginy,ze šušula :D su skvele :D aspon to ma rozomsialo uprimne 🙂
ale neviem,ci sa to dá bez atb nejak vyriesiti,i ked ani nie s nimi,lebno ani s nimi mi nič neni lepšie,po sexe je to este horsie,tato bakteria...

tomasko27
18. feb 2016

@gabuchah Ahoj.Ako sa ti dari v kladani tych tabletiek?Mne to dako nejde dobre.A ked si ju zasuniem tak sa babo zacne tak moc hybat ale to nemoze byt tou tabletkou ale celkovo sa po nej dole citim tak divne.

marina24
18. feb 2016

@tomasko27 tabletky do posvy je niečo priserne,,ked si tam musim davat,dokonca niekedy mi to ani nejde,a to nie som theotna,ale proste nejde to,nie som uvolnena,trci mi pomaly ta tabletka zo mna,je to priserne,ako to pali a stipe a tka,ked si dam aj canestenovu tabletku,tak je priserne ten povrch taky divny..:/ takze netuším.ao sa to ma dávať.

matilda72
19. feb 2016

@meca a pomáha ti?? ja som síce pred týždnom brala atb a bojím sa že nezabrali a naozaj sa chcem dať dokopy tak som sa to rozhodla risknúť, nestálo to veľa tak prečo nie. tehu ešte nie som tak kým sa to podarí nech je všetko ok. a inak ako dlho to užívaš?? dávaš si aj nejaké pauzi??

meca
19. feb 2016

@matilda72 j si idem objednat teraz orobiotika daflorn to su bulharske probiotika a najlepsie pre zeny. Mam o tom info v maili. Posli mi e-mail a poslem Ti. Probiotika uzivam dlhodobo.

evka97
19. feb 2016

Napadlo ma, ze je dolezite uzivat aj normalne probiotika, aby bola crevna mikroflora zdrava.

gabuchah
19. feb 2016

@matilda72 o kapucinke počúvam samé chvály ale netuším kde sa objednáva 🙂 čo sa týka kokosového oleja, používam ho aj na telo aj všade a uz dlho a je super, dokonca na mykozy je super Tea t.olej od just, ten som v tehu ešte aké neskúšala 🙂 ale asi vyskúšam s tým kokosacom cez deň

gabuchah
19. feb 2016

@tomasko27 no tie tabletky mi idú vkladať ťažko ☹ malá tak tlačí, z necurat 5hodín nehrozí 🙂 ale musím povedať, že ich dávam od pondelka a tie menštruačné silné bolesti má prešli, to samé výtok. By som povedala ze to tam mam suchšie ako by malo byť ak nepočítam tu žltú masu... Ja celkovo nie som.zastanca ATB a chémie, ale teraz poslucham, zo strachu aj koli malej... Len dúfam že pomôžeme liečba...