Epilácia rúk

viera1107
6. jún 2015

Dobrý večer dámy,
chcem sa spýtať na vás názor na epilaciu rúk. Žiaľ patrím k babám ktoré dostali do daru od prírody aj neželané ochlpenie na rukách, trháte si niekto aj ochlpenie na rukách? Ako rýchlo vám nový porast dorastá a v akej intenzite? Ďakujem za vaše názory.

lilimoni
6. jún 2015

@viera1107 kamaratke tiez bolo dopriate tmave ochlpenie na rukach a chodi kozmeticke na depiaciu 🙂

viera1107
autor
6. jún 2015

Ja som si práve kúpila epilator,na nohách je to ok ale bojím sa či mi na rukách nebudú zarastať chĺpky alebo či nenarastú ešte horšie. Jej to asi robí kozmetička voskom? Nevieš či jej nezarastá a nezapaluje sa?

lilimoni
6. jún 2015

@viera1107 nejakym cukrom ci ako sa to spravne vola 🙂 a vsetko ok, iba cca pol hodinku ma cervene ruky 🙂 epilatorom to nedas, strasne to boli. Mozog ta nepusti 🙂

viera1107
autor
6. jún 2015

@lilimoni no práve som to riskla, moc to nebolelo 😉 len dúfam, že som zle neurobila.

katche
6. jún 2015

Ako sa vravi "mala byt bohata, ostala chlpatá" 😀 plati to aj pre mna. Nohy si depilujem pravidelne, uz to ani necitim, ale ruky nie, na strojceku mam aj holiacu hlavu, tak pouzivam to, kedze mam sklon k zarastaniu a zacervenaniu. Sice to treba robit castejsie, ale je to o zzvyku a co clovek nespravi, aby nemal ruky ako opica 😀

mirka0677
6. jún 2015

Na ruky používam epilátor A je to V pohode. Prvýkrát taký divný pocit ale nebolí to nejako extra. Stehná sú 100x horšie 🙂. Chĺpky nezarastajú A stačí raz za týždeň až 10 dní. Ale ani po asi 7 rokoch sklbania nemám pocit, že by nejako zjemneli alebo zredli. No možno trošičku. . Na nohách však ani náhodou.

viera1107
autor
6. jún 2015

Veru mať tak toľko peňazí čo chlpov 😝, tiež mám pocit, že vnútorná strana stehien ma bolela viac. Už som sa za tie ruky hanbila.

olifcek
6. jún 2015

@viera1107 neboj nic 🙂 ja si epilujem, ruky, podpazusie okolie pupka, a ak niesom leniva i nohy a okolie bikin /tie momentalne holim/ 🙂 mne ak zarastaju chlpky, tak len na nohach... ale to zrejme preto, ze sa nema epilovat v proti smere rastu chlpkov :D

viera1107
autor
6. jún 2015

@olifcek podpazušie bolí veľmi?

sissy27
6. jún 2015

@viera1107 ja už roky rokúce buď strojčekom alebo voskom... teda od strojčeka som prešla k voskom - neuveríš, ale kvôli hlučnosti 😀 strašne mi vadil ten zvuk čo vydával epilátor 😅 nič nezarastá, nič nebolí (možno 1-2x to trošku bolelo), efekt vydrží tak 3 týždne a po tých rokoch je teda porast výrazne jemnejší...
@olifcek to mi je nejaká novinka... lebo napr. voskom inak ako v protismere to ani nejde... v smere rastu nalepiť, v protismere strhnúť.. a čo som mala strojček tak tam tiež v návode bolo, že treba ísť v protismere, aby tie chlpy strojček zachytil...

tiumen
6. jún 2015

@viera1107 mama je kaderníčka a má známu (chúďa má ruky dosť chlpaté a tie chlpy tmavé) čo bude mať v lete svadbu tak nedávno na skúšku skúsili odfarbiť tie chlpy a následne natónovať.. nevidela som to naživo ale vraj to mala super ako prirodzené a určite to vydrží dlhšie ako depilácia 🙂

senka111
7. jún 2015

Tiez si chlpy na rukach odfarbujem.kupim farbu v drogerii na vlasy.

poisonblu
7. jún 2015

Ja holim ruky aj nohy ziletkami, uz taka automatika kazdy vecer v sprche...mam aj epilator, ale.chlpky mi rastu rychlo, mesiac urcite nevydrzia bez...chvilku som aj epilovala ruky, bolelo to menej ako nohy, ale dlho to trva, ziletkou to ide rychlo

lilimoni
7. jún 2015

@sissy27 tiez som pocula, ze sa nema v protismere trhat 🙂

olifcek
7. jún 2015

@viera1107 no, prvych parkrat to bolelo velmi, az tiekla krv, kedze som si predtym podpazusie holila a chlpky zosilneli... ale to som mala cca 18 rokov, ked som si to zacala strojckeom vytrhavat... dnes uz som o hodne starsia a neboli to vobec a veru, rastie redsie a jemnejsie...a ak oholim, tak je opat hustejsie :D ale podpazusie si radsej vzdy so strojcekom vytrham, lebo za tie roky je uz telo zvyknute, ze tam chlpky niesu, a ked si to len oholim, tak sa itak potim :-P

olifcek
7. jún 2015

@sissy27 no, ved ano, ono to i lepsie berie :D ale priznam sa, to je info, ktore je hodne stare :D ja som si vzdy vytrhavala tak, ako to islo lepsie, bolo mi jedno, aky je to smer :D

olifcek
7. jún 2015

@poisonblu mna rozculuje len holit.. nechce sa mi to kazdy vecer... :-P i ked teraz nohy musim uz niekolko mesiacov, lebo som leniva :D

nemyslim, ze nohy zenam staci raz za mesiac :D ale tak... raz za tri tyzdne urcite, co je lepsie, nez kazdy den, ci kazdy druhy.. 😀 i podpazusie musim minimalne kazde tri tyzdne, mozno i kazde dva... ale je to rychlo... len nohy su velka plocha, tam som leniva :D

viera1107
autor
7. jún 2015

Booože,teraz tak banujem že som si epilator nekúpila už dávno. Všade som čítala ako to bolí a to ma odradzalo, holila som všetko okrem tých hnusných rúk lebo som sa obávala horšieho porastu.Myslím, že ten strojček bude dobrý kamoš 😅. Dúfam, že sa čoskoro dostanem aj na level podpazušie. Normálne sa cítim ako holá bez chlpov na rukách 😀.

lusinkazilina
7. jún 2015

ja sa sama depilujem, epilaciu som neskusala, ale bala by som sa vyraziek po nej, ak mas citlivejsiu plet

sissy27
7. jún 2015

@lilimoni vlastná skúsenosť - ak strhneš voskové pásky v smere rastu chĺpkov, tak to bolí jak šľak a 90% chlpov ostane tam kde bolo, akurát ty budeš od vosku 😀 a aj v návode je jasné napísané - nalepiť v smere rastu, strhnúť v protismere... ja teda čo viem, tak holiť žiletkou sa nemá v protismere, vraj z toho zarastajú,ale teda toto nedodržujem a tiež nič nezarastá... myslím, že toto veľmi záleží od konkrétnej pokožky, citlivosti, atď.

kiki68
7. jún 2015

ak je ochlpenie tmave,tak na laser to dat, najlepsie riesenie a trvale. S voskom to zacne podrastat tak blbo niektore chlpky. Mne sa teda najviac osvedcil laser. Ja nemam ruky,ale bikiny a podpazusie, tak to by som mala moncicaky ako bulharska vzpieracka. A tiez fuzky som si davala laserom robit.

viera1107
autor
7. jún 2015

@kiki68 koľko ťa stálo podpazušie? Kolegyňu vybavili na jeden krát, ale ona ich mala maaličko len cenu si už nepamätá.