Epilepsia - absencie

lenka3008
30. mar 2022

Ahojte chcem sa spýtať na názor mamičiek ktorých detičky majú epilepsiu vo forme absencií-zahľadení.Ešte nemáme s určitosťou stanovenú diagnózu ale neurológ tvrdí že sa ide o epilepsiu .Eeg máme negatívne ale chce synovi nasadiť antiepileptiká hneď ako sa vylúçia iné ochorenia ktoré to môžu spôsobovať.Kardiologiu už máme za sebou z neg.výsledjom už nás čaká len gastro a ak bude tiež neg.nasadia liečbu Podotýkam že lekár to tak zhodnotil na základe videa ktoré sa mi podarilo natočiť.Ale prejdem rovno k veci.Začali sme to riešiť pretože som to na synovi pozorovala aj 5-6krát denne,ale teraz posledné 3 dni som nevidela ani náznak zahľadenia Je možné aby to z jedného dňa na druhý prestalo?Alebo sú prípady že niekedy v niektoré dni to vymizne a potom sa vráti??

jankasamulko
30. mar 2022

@lenka3008 my mame typu komolenia slov na par sekund a tiez nemava kazdy den. Vdaka liekom uz len zriedkavo. Uvidite, pozorujte dalej. A tiez mame eeg negat

lenka3008
autor
30. mar 2022

@jankasamulko a keď ste ešte lieky nebrali tiež sa stalo že niektoré dni boli bez zachvatov?

jankasamulko
30. mar 2022

@lenka3008 ano. Ani na zaciatku nemal kazdy den

lenka3008
autor
30. mar 2022

@jankasamulko aha ok.Len som myslela či nieje možné že to prešlo samo od seba

lenka3008
autor
30. mar 2022

@jankasamulko a ešte ak sa môžem spýtať na základe čoho vám diagnostikovali epilepsiu keď máte eeg neg.

jankasamulko
31. mar 2022

@lenka3008 no syn mal velky zachvat ked mal asi pat rokov, vtedy mal pozit eeg, aj nalez z magnetickej. Nasadili mu hned lieky a roky bol pokoj a aj lieky mu vysadili ked sa nic nedialo aj ked stale mal eeg pozit. Ale bol klud aj bez liekov asi aj dva roky. Potom nastalo to ze zacal komolit slova na chvilku, tak sme spozorneli, aj sli znova na eeg, bol negat, aj MR bola bez nalezu. Nasadili sa aj tak lieky, ktore sme vymenili niekolkokrat lebo nezaberali a aj psychicky ho ovplyvnovali, skoncil aj na psychiatrii pre depresie. Ale tak to mohol sposobit aj nas rozvod. Teraz mu zacina puberta, lieky su teraz asi ok. Klop klop. Eeg negat ale sem tam (raz za mesiac) skomoli slova alebo sa pyta nezmysly alebo pocuje ako niekto komolene rozprava. Aj vacsinou vie ze to na neho ide.... Kazdy pripad je asi individualny