Histamínová intolerancia a kolapsy

Zodpovedané
18. feb 2019

Dobrý deň,

môj 4,5 ročný syn má potvrdenú histamínovú intoleranciu od gastroenterológa, ale zatiaľ nie je na diéte. Má totiž aj epilepsiu, kde mu nastavovali liečbu. Lekárka na gastre odporučila chvíľu počkať s diétou, že pokiaľ sa stabilizuje epilepsia. Synovi sa, ale nedávno spustili kolapsy. Neurológ vylúčil, že by kolapsy mohli súvisieť s epilepsiou.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

príčinu histamínovej intolerancie môžeme hľadať práve v liekoch na epilepsiu. Tieto lieky často pôsobia ako blokátory enzýmov, najmä u malých detí.

Táto liečba môže mať na dieťa vplyv počas celého vývinu. Preto je veľmi dôležité pri liečbe brať ohľad na diétu a vyberať potraviny s nízkohistamínovým profilom.

Veľmi dôležité je aj redukovať nezdravé sladkosti a vyberať skôr ovocné a zdravšie alternatívy. Určite sa v týchto veciach raďte naďalej s lekárom, prípadne vyhľadajte takého, ktorý ma s tým skúsenosť a súvislosti pripúšťa. Ohľadom správnej diéty a výživy sa môžete kedykoľvek na mňa obrátiť.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/