Existuje alergia na kliešťa?

nighttide
14. sep 2021

Ahojte, chcem sa spýtať či niečo také existuje, źe alergia na kliešťa, totiž už druhýkrát sa mi to stalo,že som mala kliešťa, ktorý bol prisaty a pri jeho odstránení sa mi spravila červená vyrážka a veľmi ma to svrbelo, šla som na odber krvi či nemám boreliozu ale výsledky boli negatívne. A teraz pred mesiacom sa mi stalo to isté. Po odstránení kliešťa sa mi spravila vyrážka ktorá svrbí. Chcem podotknúť že pri vybratí kliešťa mi nič po ňom neostalo.

tinka_1807
14. sep 2021

@nighttide alergia na kliešťa podľa mňa neexistuje. Ale ta vyrážka a svrbenie je úplne normálne. Na mňa sa tiež radi lepia kliešte. Po vytiahnutí je vyrážka a malý opuch, pretože je to v podstate bodnutie hmyzom. Keď sa ti táto ranka hojí, tak to mierne svrbí. Spozornieť treba, ak by si náhodou do dvoch týždňov dostala teplotu, alebo nevoľnosti. To môže byť príznak boleriozy.

evallu
14. sep 2021

tiež si myslím, že je to "klasická" reakcia... inak ja som už 2x mala boreliozoveho kliešťa (za posledných 10 rokov), a infektolog mi povedal, že ak aj sa neurobí taký veľký ohraničený fľak (čo už niektorý spoznáme, čo sme to mali, resp. i obvodný lekár ked to vidí okamžite nasadí antibiotiká na borelie), aj tak ju môžem dostať, a vraj na krv najskôr o pol roka (ak nie je ten fľak), až vtedy to je v nej "vidieť"...

nighttide
autor
15. sep 2021

@tinka_1807 ďakujem ❤

nighttide
autor
15. sep 2021

@evallu ďakujem ❤

kacena4
15. sep 2021

syn ma alergiu na "bodavy hmyz" a teda nie len vcely a podobne ale aj mravce a vsetko co stipe, opuchne a zahnisa mu to - musi atb...