Kliešť v tehotenstve

simusska
29. jún 2015

Ahojte babenky. Som v 23tt....vcera vecer som si nasla kliesta....manzel mi ho vybral, no pravdepodobne som ho tam mala uz od soboty....prisla som na to tak, ze ma to uz hodne svrbelo a mala som to aj cervene... stale ma to svrbi...cely den nic az teraz a mam to trosku cervene....pozerala som na nete ako vyzeraju tie flaky pri borelioze ale ja to take nemam, mam tam taky akoby mini pluzgierik....keby sa mi to nestalo v tehu tak vôbec nestresujem lebo ja mam rocne aj 10 kliestov ale takto sa obavam....ako vyzeraju vase ranky po kliestovi? myslite si, ze jemne zacervenanie je ok?

mata1001
29. jún 2015

Chod zajtra k dr.pre istotu.ja som mala v 36tt kliesta ale som si ho netrufla vybrat.bola som na chirurgii.mala som to trochu cervene.potom to zmizlo.moja obvodna mi brala ak krv...

monhla
29. jún 2015

Ak sa veľmi obávaš, tak choď k lekárovi - ten Ti lepšie poradí. Pri nejakých príznakoch berú aj krv a zistia, či je všetko o.k. alebo nie.
Moja mladšia mala kliešťa pred týždňom a kedže som už poučená z minulosti, tak viem, že ak jej mesiac nič nebude, tak je všetko o.k. Panikáriť začnem pri zvýšenej teplote, slebosti a prehnanej ospalosti /čo u mojich duraseliek nehrozí 🙂 /

Tak sa hlavne ukludni a nestresuj. Viac info u obvodného lekára 🙂

mariahodzova
29. jún 2015

Urcite chod zajtra k doktorke a daj si zobrat krv na boleriozu a crp lebo neleciena bolerioza je v tehu nebezpecna...viem pretoze som si tym presla mne ju zislili v 9tt,brala som 6tyzdnov antibiotika...a neboj nic lepsie brat lieky ako mat zapal alebo inu pliagu....a neboj sa mne sa napriek tomu narodili krasne zdrave dvojicky 😉

miskamaj
29. jún 2015

dievcata, ale tieto ochorenia (borelioza, kliestova encefalitida) sa neda takto skoro urcit z krvi. Aj keby nakaza bola, po 2 dnoch od prisatia kliesta by vysledok z krvi bol negativny. Treba tam pockat podla inkubacnej doby ochorenia.

simusska
autor
29. jún 2015

baby dakujem vam pekne za rady...teraz som si na to dala trosku obklad z alpou na dezinfekciu a prestalo to svrbiet....ale zajtra som u dr. ako na koni....ona na to pozrie a musi podla mna hned vediet....

maaaria3
29. jún 2015

Isto z krvi v tomto stádiu nič nezistia, pozri na nete inkubačnú dobu, je tam okolo 3 týždnov, začervenanie okolo kliešta je uplne normálne........... pozoruj sa viac, ale neviem, či sa tu dá iné... opat, ešte je skoro

simusska
autor
29. jún 2015

@maaaria3 ved prave to ...mozno to je aj tým ze som tehotna a az moc sa pozorujem...ako som pisala...ja mam v lete bezne aj 10 kliestov spolu a nikdy som to az tak nesledovala ako teraz....

diana20
30. jún 2015

Preboha a si očkovaná? Že desať za rok, veď to nie je sranda, borelioza sa nemusí prejaviť hneď, môžeš to zistiť až keď sa niečo náhle zmení aj po troch mesiacoch. Určite chod po uplynutí inkubačnej doby na krv. Ja som raz mala spolubývajúcu, ktorá prišla na to, že má boreliozu až keď jej ochrnula polka tváre. Treba sa dať pre istotu vyšetriť.

mijo53
30. jún 2015

@simusska nemusí to byť OK, ja som mala malé začervenanie, po 6 týždňoch som išla na odber krvi /inkubačná doba/, v laboratóriu sa 2x stratila krv a tak sa to natiahlo, že som nemohla stať z postele, vystúpiť na autobus, všetky kĺbiky na rukách som mala opuchnuté a bola to borelióza ako hrom. Fliačik som mala červený ako necht na malom prste a niekto to má ako dlaň, takže k lekárovi. Teraz po každom kliešťovi, idem preventívne na odber krvi alebo keď je trochu červené, môže dať lekár aj také trojdňové antibotika

sashulla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simusska
autor
30. jún 2015

@diana20 ja som vyrastala na dedine a da sa povedat, ze nas dom bol na okraji dediny pri lese....a klieste boli na denno poriadku...niekedy sa o niecom takom ako repelent, ockovanie a borelioza vôbec nerozpravalo....a teraz? stale ked idem domov tak sa snazim si dat ten repelent ale niekedy ani to nepomoze...alebo niekedy pozabudnem....moja dcerka uz mala tento rok 5x kliesta, obe mame asi "sladku krv".....

diana20
30. jún 2015

@simusska veď ja nie v zlom.. Len pre istotu je podľa mňa lepšie ísť.. Podľa mňa kedysi nebolo toľko kliešťov ešte, ktoré to roznášali, ale teraz má veľa ľudí boreliozu..

0silvia0
30. jún 2015

@simusska vraj sa odporúča užívať vitamín B, komáre a kliešte vraj človeka nezacítia. Ale určite to nie je 100-perc. ochrana. Tak ako na niekoho viac lezú, na niekoho menej. Keď letí komár, vždy si vyberie manžela, mňa komáre veľmi nemusia, nie som pre ne atraktívna 🙂

simusska
autor
30. jún 2015

@diana20 v pohode...ja som povodne chcela ist dnes ku dr. ale citam na nete, ze je to uplne zbytočne a pojdem asi az v pondelok....moja dr. ma dovolenku a nechcem ist ku zastupujúcej tak pojdem dnes len za svokrou mojej svagriny ona je lekarka mojej malej a ona mi urcite povie co a ako

simusska
autor
30. jún 2015

@0silvia0 u nas je to prave naopak...moj manzel chodi k nasim s nami a stale si kliesta donesiem ked len tak ja s dcérkou...on nemal kliesta este nikdy v zivote

celi
30. jún 2015

@simusska ja som mala presne v 23 tt kliešťa, bol prisatý max. hodinku, ešte bol malý, nič som nemala začervenalé ani hneď, ani neskôr. Asi o 3 týždne som dostala zápal očných spojiviek a týždeň na to mi opuchli uzliny za ušami. Vôbec som to nepripisovala kliešťovi, očná mi dala kvapky, tie pomohli. Až nakoniec obvodná prišla na to, že je to borelióza, vzala krv a potvrdilo sa to. Našťastie iba v hraničnej hodnote, ale aj tak mi to nebolo jedno. Ale dala mi antibiotiká, Amoksiklav, tie sa môžu aj v tehotenstve a pomohli. Hlavne som sa bála, aby bábätko bolo v poriadku a aj je. Nie je to prenosné na dieťa, teda takto mi to potvdili viacerí lekári. Našťastie je všetko ok. A tá inkubačná doba je podľa lekárky cca 3 týždne, kým sa to prejaví v krvi. Neboj, daj si pre istotu skontrolovať krv, ale fakt až trošku neskôr, teraz nič nezistia.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre