Extrakcia osmičky. Môže to bolieť aj týždeň?

pedroma
10. jan 2009

Ahojte žienky,
som už tretí deň po chirurg. vybratí ľavej dolnej osmičky, a mám neskutočné bolesti a líco ako bobor! Zákrok prebehol dla dr. v poriadku, dva dni som si dávala studené obklady, mám aj ATB a AULIN na bolesť. Ale nič nezaberáááá...ani proti opuchu, ani proti bolesti...
Ako to prebiehalo u vás? Môže to trvať aj týždeň? Alebo je zádrhel niekde inde??Čo ešte skúsiť?

Ak je tu už daná téme rozoberaná, tak ma do nej prosím posunte, fakt nemám náladu na hľadanie, ďakujem. 😝

adka12
21. sep 2013

Baby dá sa dať nejaký oblbovák okrem injekcií? Ked mi pred 2 rokmi trhali osmičku myslela som, že umriem a odvtedy mám nenormálnu traumu z trhania. Som povedala, že radšej rodiť ako trhať zub. Teraz ma to čaká znova a ja sa stráááášne bojím, ešte som sa ani neobjednala a neviem sa k tomu odhodlať.... povedzte prosím, dajú sa dať nejaký lieky, prášku v takejto situácii? Máte s tým niekto skúsenosti? Dakujem pekne

kitta
21. sep 2013

@zabuska25 mne na bolesti po vytrhnuti zabral jedine Flector prasok(je na predpis) dr. by ti mohla napisat recept.. ja som sa tiez bala potrhania stehov,ale dr. mi povedala, ze kludne silnejsie vyplachovat, nech tam neostavaju malicke casti jedla..tie potom drazdia ranu a sposobuju bolesti..

jajka78
22. sep 2013

nie vyplachovat len podrzat v ustach, ono trhanie si myslim ze neboli ale vysekavanie to je ina fajnovka.

katka1981
22. sep 2013

@adka12, ked ti ju isiel zubar trhat,neskusal ci mas zub umrtveny? Lebo mne vzdy zubar predtym skusa ci nieco citim a ked poviem ze este ano, tak caka, vzdy mi ide trhat az ked poviem ze moze ze uz nic necitim. Mne tak trhal 2 osmicky a bez bolesti.

lia09
22. sep 2013

@adka12 ja som pocula tusim o neakych tabletkach,alebo neviem v akej forme to davaju,ale vraj si zo zakroku nic nepamatas.Vola sa to analgosedacia http://www.orbitklub.sk/vsetko-o-zuboch/vsetko-...

jarka721
30. nov 2013

ahojte baby.....dlho som prehliadala toto forum o tahani a pod,az do dnes 🙂 stvrtok mi zubarka vytiahla osmicku vpravo dole-potrapili sme sa obidve 😉 vcera som tu bolest pretrpela ale ze ma to boli este aj dnes?!oko, ucho,este aj pri prehltani ma boli hrdlo ☹ cela polovica hlavy.....uz mi tahali viac zubov ale toto je nieco extra 😖 Flektor mi zabera tak na 5 hodin...........snad to prejde 😉 🙂 pekny vecer vsetkym 🙂

zita19
30. nov 2013

Ked mas este dnes zohnat Meridol ustnu vodu, tak si s nou vyplachuj pusu. Pouziva sa po stomatochirurgickych zakrokoch na zybranenie zapalov a ulahcenie hojenia. Mne to zubar odporucal pouzivat od 24 hodin po zakroku.

cherry1981
8. jan 2014

Mne dneska vytrhli hornu osmicku uz bolela, mala som ju plombovanu a plomba vypadla, tak som ju dala vytiahnut,este ma caka jedna posledna dole 😖

danka777
8. jan 2014

Ja som mala bolesti asi týždeň po trhaní osmičky, ale našťastie zaberali tabletky od bolesti.

lucia0024
23. jan 2014

ahojte mne trhali 8 v nedelu na pohotovosti,mam opuchnute lice,bolesti a nemožem riadne hovorit otvarat usta uživam antibiotika bolesti boli dost silne ay dnes pocitujem mierny ustup,ale len asi o 10% hadam že každým dnom to bude ustupovat ☹ tiež mam dve male deti 4 roky dcera a syn ma Dva mesiace ešte ma čakaju dalšie extrakcie joj keby som sa tak nebala ☹ ( ked ma ten zub bolel mi stupol tlak na 165/123 ,ale to je asi normalne že pri silnej bolesti stupa tlak,nie? ešte pred extrakciou) ach tie zuby ☹

cherry1981
23. jan 2014

@lucia0024 Aj ja som mala bolesti pri spodnej horne ked mi trhali dala som si preventivne tabletku raz a viac nebolo treba 🙂

walir
25. jan 2014

PROSIM POMOOOOC pred 2 tyzdnami mi vyberali 8. dost komplikovane vyberanie.. teraz to mam tvrde a nemozem otvarat poriadne usta...nahrievam si to a cvicim otvaraniue s bolestou ale velmi to nepomaha :((( som z toho hotova poradte nieco prosim.radka dakujem

cherry1981
26. jan 2014

@walir asi by som isla k lekarovi

lucia0024
31. jan 2014

Ja som to male tiez po douzivani dalacinu mi to este viac spuchlo dali mi silnejsie antibiotika a preslo vsetko

wieruska1
31. jan 2014

aj ja som po tyzdni skoncila na augmentine.... po nom to odpuchlo a stiahlo sa jedna radost po troch dnoch

livi
31. jan 2014

ahojte, mňa čaká extrakcia dvoch osmičiek - dolných, tak teraz sondujem, aké zvyknú byť komplikácie, resp. či sa to dá prežiť bez ujmy 😅 možno do mesiaca budem mať po všetkom..mám ich sčasti von, ale len minimum, a sú už pokazené..sú ležiace a dr povedal, že viac mi už nevyjdú von. musím sa zásobiť nejakými liekmi proti bolesti a dúfam, že sa to zahojí čo najskôr. potom dám vedieť, ako som dopadla

brumka
31. jan 2014

@livi aj mna to caka astrasne sa bojim :( neviem co to obnasa po bolesti a po financiech. nas zubar je masiar preto zvazujem prejst dkenmu sukromnikovi len cennik je mastny... 2 mi uz trhali len tohoto sa bojim lebo je sikmo a nieje dost vonku a je kazovy

matozazzo
31. jan 2014

Mne ked tahali osmicku minule leto a bolo to komplikovane, okamzite som dostala antibiotika, lebo sa predpokladalo, ze moze nastat zapal. A nenahrievat, ale chladit! Nie ladovat, len chladit - napr. vytiahni nieco z chladnicky. Teplom zapal len podporujes... A mna bolelo asi 3-4 dni, to som frcala na paralene (ibuprofen nemozem), potom sa rana stiahla a uz to bolo lepsie. Citlive to bolo este asi 2 tyzdne.

livi
31. jan 2014

@brumka mne to budú robiť na stomatochirurgii v ke..nie trhať, ale chirurgicky vyberať. finančne by to malo byť pár eur (podľa môjho zubára). bolesti vraj zvyknú byť až potom..ja som sama zvedavá, keby to bol len jeden zub, ale budem tam musieť ísť na 2x..lebo ambulantne nerobia viac zubov naraz kvôli možným komplikáciám

spravodliva
31. jan 2014

@pedroma Ahoj, ja som mala chirur. ext. pravú dolnú osmičku. Ako prebehlo to vcelku normálne, a aj v prvý deň mi nebolo nič. No ale potom začalo peklo. Ja som maródovala mesiac! Mojou spásou bol ibalgin. Minimálne 6 na deň. Schudla som 10 kg, nemohla som poriadne otvoriť ústa/takže strava len tekutá/. Opuch bol pekný 🙂. A bolelo ma to neskutočne. Môj vlastný stomatológ zistil, že mi to stomato-chirurg neurobili najlepšie... . Bola tam diera ako do studne! A hnisalo mi to. Chodila som 2 x denne na nejakú drenáž, ktorá mi vyťahovala hnis. Ráno dali, poobede vymenili. Takto to bolo dva týždne. Dokonca som to vraj mala zošité úplne choro. Postupne sa bolesti zmenšovali a aj so sánkou som začala pomaličky hýbať. Ale cítila som to ešte dlhú dobu. Sú tomu tri roky, a mňa to sem tam stále trošičku pobolieva, aj keď zub tam nie je. Taká zvláštna bolesť, zvláštny pocit. Ide to z toho miesta kde bol zub až k uchu. Držím palce! Ono to prejde! Každý si určite niečo vytrpí... .

sono2
31. jan 2014

Ja som ležala až v nemocnici. A pri druhej som už revala v čakárni som vedela čo ma caka. Som mala ale 16. Ale hrozne to bolo mňa bolela mesiac ale bolo to komplikované. Mi to trhal hodinu. Som myslela že mi ide sánku urvat. A keď mi brúsil kosť, mi až očami chvelo. Som plakala celú operáciu som vyšla ako po bitke s kútom na ústach. A hrču som mala takú že ma až naťahovalo. Som dokázala len so slamkou jesť. Ta 😉 k môj príbeh

sono2
31. jan 2014

@brumka no. Mne to robil chyrurg. Neviem. A tabletky nepomôžu. Musí ťa riadne opichať. Aj v priebehu. Je to masaker. Ja som mala obe v kosti a ešte v nej ležali.uf. Potom sa to už dá., len nech to nezahnisá. Ja som hrozne cítila rozdiel keď mi robil prvú som ležala a infúzie. Priebeh dobrý. Pri druhej sa mi to zapaálilo takže som bola na čistení horor.

brumka
31. jan 2014

@sono2 fuha nestras, to si ja dovolit nemozem a este dojcim a taky rok budem tak mam teraz z toho obavy...mne 2x trhali zubyale to sa dalo 2 injekcie a vytrhnut bolest viac menej ziadna lebo dovtedy to bolelo ako slak. som skoro skoncila so zapalom okostnice ale tento musi ist von, len sa bojim ze dakke rezanie atak
@livi dakujem uvidim tak mitu v okoli BA mame ukrutne ceny, neviem kolko mato vidje u nasho ale ideme menit zubara a tam podla cennika com pozerala ze sa to bude blyzit k 3cigernej sume tak uvidime ci si daco budu naratavat

anka772
31. jan 2014

@brumka prosím ťa a nevieš ako to robia na stomatochirurgii? Či len lokálne úmrtvia alebo v celkovej anestézii?

brumka
31. jan 2014

@anka772 mne 2 osmicky trhal praveze obycajny zubar tak neviem tam mi dali injekciu a vytrhli rychlo...tento uz je komplikovany je kazovy, tie predtym rastli do kosdti, tak neviem, len ma to caka

anka772
31. jan 2014

@brumka prepáč mi, tá otázka mala byť napísaná inej, veď aj mňa to čaká, len mám z toho strašnú traumu 😢

anka772
31. jan 2014

@livi prosím ťa a nevieš ako to robia na stomatochirurgii? Či len lokálne úmrtvia alebo v celkovej anestézii?

livi
31. jan 2014

mne budú robiť po jednom lokálne..

luuuciiik
31. jan 2014

@anka772 ak sa robí po jednom zube,tak len lokálne,myslím,že ani 2 sa nedáva celková anestéza,až na všetky 4 sa dáva celková anestéza 😉

barus77
1. feb 2014

tak ja som pred 3 týždňami prečítala celú túto diskusiu, lebo som mala prvé trhanie ešte len pred sebou a neskutočne som sa bála... bola som na chirurgické vyberanie a teda aj keď som si hovorila, že to bude veľmi zlé, tak to tak aj bolo.... aj keď dr. je super profík na stomatochirurgiu, tento môj zub bol nejaký komplikovaný... museli mi dopichovať anestézu lebo to bolelo, ale horší bol ten príšerný tlak na sánku a na kĺb, vážne som mala pocit že sa mi už-už zlomí ako mi to tam neskutočne dlho páčil nejakým dlátom... nakoniec mi ho rozpílil a potom už vyšiel nejako. bolelo ma to ale len v tej deň po skončení pôsobenia anestézy, na to pomohli ibalginy... na druhý deň som mala líco obrovské ako syseľ ale už nebolelo vôbec.... po asi 7 dňoch ma začali hrozne bolieť spodné zuby ale aj to prešlo, po 10 dňoch vybrali stehy a už ani neviem že to bolo 🙂