Extrakcia osmičky. Môže to bolieť aj týždeň?

pedroma
10. jan 2009

Ahojte žienky,
som už tretí deň po chirurg. vybratí ľavej dolnej osmičky, a mám neskutočné bolesti a líco ako bobor! Zákrok prebehol dla dr. v poriadku, dva dni som si dávala studené obklady, mám aj ATB a AULIN na bolesť. Ale nič nezaberáááá...ani proti opuchu, ani proti bolesti...
Ako to prebiehalo u vás? Môže to trvať aj týždeň? Alebo je zádrhel niekde inde??Čo ešte skúsiť?

Ak je tu už daná téme rozoberaná, tak ma do nej prosím posunte, fakt nemám náladu na hľadanie, ďakujem. 😝

dorottka
20. jan 2017

@kejtka87 je, ale ja by som nesla tou cestou, mozes mat stastie a pridelia ti dobreho chirurga, ale nemusis a dostanes mladeho, co taha svoju piatu osmicku v zivote, bude sa s nou mordovat 40 minut atd, nechcem malovat certa na stenu, ale impaktovane dolne osmicky a ich vyber si vyzaduje fakt dost zrucnost, aby sa minimalizovali rizika. Nehovoriac o tom, ako sa ludia stazuju, ze v pripade komplikacii sa im uz nemal kto venovat - to sa ti u sukromneho chirurga stat nemoze, platis si za to predsa. A ze som o problemoch pocula od samotnych chirurgov, ako sa ucili na klinike a kolko chyb sa stalo... Drzim ti palce, nech to dopadne super.

akinom0077
20. jan 2017

Ahojte. Som po vytrhnuti lavej dolnej 8-ky. Vcera o 7:30 mi ju trhali lepsie povedali vysekavali..bola vyrastena tak do tristvrte a z vacsej casti pokryta dasnom opuchnutym v dosledku zo zapalu ( dostala som s antibiotik brala som predosly tyzden bola som chora s 39 horuckami ) a vzdy pondouzivani atb mam problem s nejakym zubom( v letaku atb je zapal sliznice dutiny ustnej ako jeden z neziaducich ucinkov) co sa na mne odzrkadli VZDY. Teraz to schytal zub mudrosti. Ked som sa vcera dostala zubarovi s tym bola som stastna nakolko som mala pocas chripky velke bolesti tohoto zuba...
Zakrok prebehol ok, avsak od 8 rana do vecera do 20 som zhruba v 10-15 minutovych intervaloch vypluvala plne usta krvi... pomohol az Ascorutin, k bolesti sa nevyjadrujem nezaberalo mi nic a ked tak maximalne na dve hodinky aj to by som skor povedala ze bolest sa len zmiernila nie ze ustupila, vecer ma chytila zimnica a teplota 37,2 triaslo ma nevladala som bola by som rada lezala a podriemala ale ako ked som stale musela vstavat vypluvat... davala som si ladove obklady... nejak som po tom zaspala na par hodin... dnes uz krvacanie ok mam ho len mierne a len po jedle ( jem tekute a kasovite samozrejme ze mliecne nie) , dnes uz vyplachujem aj Corsodyl... teplota je stale bolest ukrutna... lice horuce...
to je moja skusenost som zvedava ako to bude pokracovat ale stale verim a dufam ze sa to zlepsi

kejtka87
20. jan 2017

@dorottka tak sa spolieham na stastie,ze dostanem zrucneho doktora🙂a nie kazdy zubar chce tahat zuby.moj mi najpr. Nechcel tahat iný zub,ale ppputala

kejtka87
20. jan 2017

@kejtka87 nechcel,a ked som ho poprosila,tak suhlasil,ale stihol povedat ,ze na stomato by som to mala zadarmo.ja som mu totiz verila,ze to dokaze bezbolestne a presne tak dokazal,najprv rozvrtal na 3 casti zub a potom povykyvoval do stran a povytahoval,tak urobil s kazdou časťou.taketo tahanie som zazila prvykrat a bezbolestne.ale kedze som chcela usetrit tak som ho odmietla,vysvetlula,ze momentalne nemam tolko penazi,kazde euro mi je dobre.tak povedal,ze v poriadku.a muz mi doma povie,ze ked tahanie unho je do 15 eur tak preco som ho odmietla.☹ nuz aby som usetrila.

renata_14
20. jan 2017

@kejtka87 Ja v KE idem ku Kučerovi, je sukromnik, robil mi aj implantát, cca 7 rokov dozadu a buduci tyz.bude vyberat osmicku. Ja som max spokojna, aj s prístupom, aj s prácou. Tak hadam aj toto urobi ako ma

renata_14
20. jan 2017

@denjelka asi ano, ta dostavba kosti...tak hadam to nebude nutne.

renata_14
20. jan 2017

Baby, a vziat Dithiaden na upokojenie pred zákrokom je OK? Bojim sa a chcem byt pokojna a nestresovat velmi, a lekar mi predpisal toto - no je to na alergiu, tak ci zaberie a budem kludna pocas zakroku

kejtka87
20. jan 2017

@renata_14 pokial viem ditiaden trochu taha do spania,do unavy,ka som zvykla ibalgin pred návštevou zubara ale to bolo este na zakladnej a strednej😀

akinom0077
20. jan 2017

@kejtka87/ mne bolo povedane ze ruzovy ibalgin sa nesmie vraj to moze rozkrvacat

kejtka87
20. jan 2017

@akinom0077 myslíš,ze som sa niekoho pytala?alebo zeby mi to niekto niekedy povedal? Proste som vzala a ok.😀

dorottka
21. jan 2017

@renata_14 daj potom vediet, ako si dopadla, zaujima ma ten zubar, chcem k nemu prejst 🙂

denjelka
21. jan 2017

@ renata_14 drzim palce, nech to mas cim skor za sebou 🙂

denjelka
22. jan 2017

dievcata este otazocka 🙂 tie z vas ktorym sili dasno po extrakcii, aj vas tie stehy tak pichali do jazyka vzadu???tazko sa mi aj rozprava aj prehlta kvoli tomu

stejja9
22. jan 2017

@denjelka ano, aj mne tie stehy zavadzali, pichali pri jedeni a rozpravani. mala som extrakciu obidvoch spodnych osmiciek naraz, a kedze neboli von, museli mi ich doslova vysekat. cize aj stehov bolo viac, 4 na jednej strane a 4 na druhej strane.... neprijemny zakrok :(

denjelka
22. jan 2017

@stejja9 dakujem.aspon viem ze je to normalne.ja som zatial len 3 den po,ale uz by to mohlo pomaly prestat boliet.. :(

kika691
22. jan 2017

Mňa bolelo skoro mesiac...A rána sa hojila veľmi dlho

dorottka
22. jan 2017

Ano, je to normalne, mna bezne bolela rana aj dva-tri tyzdne, ale dalo sa vydrzat na tabletkach, cize nemala som suche lozko - vtedy je bolest neznesitelna a tabletky nezaberaju, vtedy treba zajst na cistenie za lekarom. Mna boleli inak aj ostatne zuby na tej strane. Jednu ranu som mala taku obrovsku, ze kost rastla vyse roka - samozrejme, nebolela uz velmi, ale obcas som citila taky tlak. Vraj je to normalne 🙂

jahodka11
22. jan 2017

@denjelka mne stehy nevadili,ale prehĺtať, jest a ani nic ostatne som nemohla velmi dlho.....lieky mi musel manzel drobit a tie som akoze prehltla s vodou,ale bola to ukrutná bolest.....nezabudnem....a to som mala za sebou uz prvy porod,ale ten bol malina oproti tomuto....nezaoberali mi ziadne lieky, teda tie dostupné, co si mozeme bežne kupit, bolo to strasne....opuch mi odisiel asi po týždni....a po 3tt som sa najedla, dovtedy len výživy detské som pila ....na tej druhej strane,kde mi netrhali zub, tak si neviem predstavit, ako by som prezila,keby mi vysekavali obidva 🙂 druhy zub mi vysekavali tu vo svajci, lebo som sa rano zobudila opuchnuta....zákrok taky istý, tie iste strasne bolesti....aaaale dostala som od dr lieky proti bolesti, neviem, co to uz bolo,ale riadne svinstvo asi....silne...bolesti uplne zmizli....to som fakt nezažila, ja som par hodin po tom,co som uz skoro škriabala omietku od bolesti, mi manzel opat rozdrvil tu tabletu a to bola úľava....akurat som po jednom dni dostala silne krce a hnačku,ale smola, musela som brat tie lieky este 3 dni....takze som si užila...🙂

akinom0077
22. jan 2017

@denjelka/ pridavam sa k tebe🙂 ja som 4-ty den po ale tiez uz som zufala so silnej bolesti... tabletka mi ucinkuje asi tak ze len zmierni bolest na 4 hodiny...
vyplachujem corsodyl 2x denne... neda sa mi jest boli ma sanka mandla prehltanie cely krk zvonka, teplotu mam 37 stale a mierny opuch

denjelka
23. jan 2017

@akinom0077 bola som u zubara dnes,ze ta bolest hrdla.je normalna.akurat sa mi urobila riadne bolestiva afta v krku.tak sa snazim ju potierat vatovou tycinkou s florsamilom.na prasky tieto zuby 🤐

martaniana
23. jan 2017

Bolesti som mala asi mesiac po vybratí dolnej osmičky..

denjelka
24. jan 2017

mam otazocku.. som 5 dnipo chirurgicke ex. osmicky dole.asi na treti den ma zacalo sialene boliet hrdlo a miesto v krku pri jazyku.na prvy pohlad som myslela ze je to afta,ale vedie tam akoby ryha a v tom nieco modre.akoby zilka.neskutocne to boli pri prehltani aj piti. Trochu ma vydesila ta zilka alebo co to je..mate s tym niekto skusenost co to moze byt?

akinom0077
24. jan 2017

denjelka/na prasky veru:( drzim palce ja som dnes neni nic moc lepsie na tom jedine to ze tabletka ucinkuje uz viac ako 4 hodiny " pokrok"

dorottka
24. jan 2017

@denjelka predpokladam ze sa jedna o ostru kost po extrakcii, neboj ono sa to za tyzden/dva vyhladi a uz nebude vadit 🙂 ak sa neda vydrzat, skor za chirurgom, on to spravi, akurat ti bude musiet do toho znova rypat no.

eliskapa
24. jan 2017

Ja som teraz druhy den po extrakcii dolnej osmicky ... mam 5 stehov a bolest ako prasa ... otvorit usta ako tak mozem ale nie normalne .. opuch zvonku minimalny ... ale ta bolest neskutocna ... mala som aj teplotu a pomohol mi flector (zial je viazany na lekarsky predpis) ten som si dala len pred spanim a cez den novalgin ... ale asi zmiesanim tych liekov som riadne zvracala a zacalo mi to trochu krvacat ... teraz trpim vacsimi bolestami bo sa bojim si dat tabletku ...
@jahodka11 suhlasim s tebou ... ja by som radaej znovu rodila ako zuby ... porod je zalezitost niekolkych hodin ale dozivotna radost potom ale tie zuby 🙏

akinom0077
25. jan 2017

eliskapa/ ja som dnes 7-my den po vytrhnuti lavej dolnej osmicky... nepotesim ta asi co sa tyka mna bolesti pretrvavaju malinko mensie hlavne rano uz som ako tak pohode a potomv priebehu dna to zacne najhorsi je vece na stastie som doma s prace este. Ale som zoslabena kedze som mala dva tyzdne 39 teploty naslednu tuto extrakciu

kejtka87
25. jan 2017

Ako vam trhali zuby?po castiach alebo naraz?

eliskapa
25. jan 2017

@akinom0077 tak to teda veru nie je potesujuca sprava .. clovek sa kvoli bolesti na nic poriadne nemoze sustredit 😖

jahodka11
25. jan 2017

@kejtka87 jeden nakoniec po hodine vyšiel cely a druhy po 40tich minútach bol v 3 častiach....🙂 cim menej sepkaju do ďasna, pripadne vobec a kosti, tym je to potom bezproblemovejsie....nic neboli.....

akinom0077
25. jan 2017

kejtka87/ mne naraz cely trvalo to asi 35 minut, zub bol zarasteny zapalenym opuchnutym dasnom a celkovo bol vsadeny tak nizsie v dasne. Podpacil ho obojstranne a potom mi miksoval hlavou moc mu to neslo... nevedela som sa zapriet aj ked som sa snazila tak mi sestricka drzala hlavu