Extrakcia osmičky. Môže to bolieť aj týždeň?

pedroma
10. jan 2009

Ahojte žienky,
som už tretí deň po chirurg. vybratí ľavej dolnej osmičky, a mám neskutočné bolesti a líco ako bobor! Zákrok prebehol dla dr. v poriadku, dva dni som si dávala studené obklady, mám aj ATB a AULIN na bolesť. Ale nič nezaberáááá...ani proti opuchu, ani proti bolesti...
Ako to prebiehalo u vás? Môže to trvať aj týždeň? Alebo je zádrhel niekde inde??Čo ešte skúsiť?

Ak je tu už daná téme rozoberaná, tak ma do nej prosím posunte, fakt nemám náladu na hľadanie, ďakujem. 😝

amy258
3. okt 2012

ahojte, vedeli by ste mi poradit? dnes mi chirurgicky vybrali dolnu osmicku, ktora bola nalezato. Zakrok prebehol celkom v poriadku, len neviem ako sa mam prve dni starat o hygienu. Vecer mi mam umyt zuby bez pasty, zajtra uz mozem normalne? Zajtra mam aj kontrolu, tak nerada by som tam isla bez klasickeho umytia zubov.
Ďakujem

katuska29
9. okt 2012

@amy258 ahoj.
Mne idu zajtra vyberať dolne osmičky tiež ich mám na ležato tak uvidíme. Ha som počula, že vraj treba si vyplachovať ústa ústnou vodou. Ako sa Ti to hojí?

katuska29
9. okt 2012

@amy258 myslela som ústnou vodou bez alkoholu :o)

simca06022011
14. okt 2012

@katuska29 po takychto zakrokoch su specialne ustne vody urcene, povie stomatochirurg, alebo lekarnicka 🙂 vela stastia

monulka17
1. nov 2012

Chcela by som podeliť s niektorými radami:
- nepodstupte extrakciu osmičky, ak je v blízkosti nejaky problémový čo i len trosku nedoliečený alebo citlivý zub. Je to strašná bolesť. Nezaberajú žiadne lieky od bolesti. Mne sa všetka bolesť sústredila z pooeračnej kompklikovanej extrakcie do miesta 2 zablombovaných zubov, ktoré sa občas prihlásili miernou bolesťou pri nejakom podraždení. Zo zubov bolesť vystreľuje do nekonečnej niekoľko dňovej neznesiteľnej bolesti hlavy a zhoršujúcich sa bolesti ucha.

monulka17
1. nov 2012

ďalšou veľkou chybou aspoň u mňa bolo naplánovať si zákrok pred predlžených víkendom alebo sviatkami - pri pooperačných komplikáciach a stupňujúcich sa bolestiach na šiesty deň po zákroku - nie je kam sa obrátiť

monulka17
1. nov 2012

určite pri veľmi zlom uložení osmičiek vybrať si nejaké špecializované pracovisko napr. v Bratislave a stomatochirga, ktorý často rieši pooperačné komplikácie a nepodcení ich

baryana
1. nov 2012

mne trhali dve naraz, jedna rana sa v pohode hojila v pohode bezbolestne, ale kvoli druhej rane som musela brat kazde 4 hodiny ibalgin, lebo paralen mi nezaberal. a upozornenie lekara: v ziadnom pripade si nevycuciavat ranu a nezachadzat tam jazykom. stale a kazdu chvilu vyplachovat ustnou vodou "curasept". ja som bez tabl. nemohla fungovat asi dva tyzdne. potom som skusila aj svedske kvapky. dala som si na gazicku a drzala na rane asi 10 minut. bolo to nechutne horke, ale mala som pocit, ze sa mi to akoby ranu viac stiahlo a bolelo to podstatne menej. aj lekar bol prekvapeny, ze posunie radu dalej 🙂

vrabcicaa
1. nov 2012

ja mam velmi zlu skusenost,tiez odporucam byt uplne fit co sa tyka zdravotnej stranky a to aj co sa tyka zubov,skoncila som v nemocnici na 9 dnovom pobyte tak som opuchla ze mi to museli rezat z vonka bola to strasna bolest nikomu to neprajem a to ako ma boleli vsetky zuby to ani nevravim a ucho no bolo to neznesitelne,hrozilo mi ze dostanem sepsu lebo atb mi vobec nezaberali,no asi som bola vyvolena na to lebo moc sa takychto pripadov nestava,tak a to je moja neprijemna skusenost a to som uz vselico zazila.

janap24
1. nov 2012

Ja som v pondelok podstupila exttrakciu hornej a dolnej osmicky v lavo pravu stranu mam za sebou uz v juni. Len teraz mi lekar natrhol kutik a ked robil uzliky tak mi stale do dasna zatahoval teraz to mam take zapalene ze to stipe hroozne, nemozem koli tomu usta velmi otvirt ☹ a dolna osmicka neviem ci mi nevyplavilo vacsiu cast krvnej zrazeniny z diery. lebo ak mi tak spadne jzyk tak to boli dost. prdtym so to nezazila. podotykam ze ani jeden zub nebol prerezany mali zlu polohu vsetky. Mam tam asi 12 stehov mozno aj viac. ☹ strasne sa bojim cistenia toho extrakcneho lozka k by to bolo potrebne bez toho sa to nezahoji? tabletku od bolesti si davam len niekedy ☹ snazim sa to vydrzat ale bojim sa

monulka17
3. nov 2012

Pooperačné komplikácie po komlikovanej extrakcii osmičky to nakoniec neboli. Tie nekonečné 4 dni stupňujúcej sa bolesti mal na svedomí skrytý kaz pod plombou a hnis. Tri dni po operácii som sa zotavovala celkom slušne.Opuch ustupoval, tabletky zaberali. Operoval ma dobrý lekár, ktorý zabojoval zo všetkých síl, aby mi zachránil sedmičku, preto operácia trvala hodinu a pol a stala sa kompikovanou extrakciou s vyberaním zuba po malých častiach.V nedeľu večer začali silné bolesti 2 zaplombovaných zubov. Bolesť vystrelovala do silnej bolesti hlavy, ucha, trpnutia brady. A stupňovala sa každým dňom. Nevedela som nikoho presvedčiť, že potrebujem rengen zaplombovaných zubov, a že mám nekonečne silné bolesti, na ktoré nezaberajú ani lieky a problém možno nesúvisí s operáciou. Dve hodiny som si v stredu posedela aj u svojej zubnej lekárky, aby som sa s ňou mohla poradiť o bezmocnej situácii, že neviem vydržať od bolesti. Na chodbe sa mi dole lícami kotúľali slzy od bolesti, v noci som skoro vôbec nespala. Po dvoch hodinách, keď som sa stále nedostala na radu, napriek tomu, že sestrička vedela, že som po operácii a že mám veľké bolesti, som to vzdala od bolesti. To som netušila, že do druhého dňa už nezaberie ani jedna tabletka, a to aj zdvojené dávky Novalginu,Ibalginu a ďalších liekov. Preplakala som celú noc od bolesti. Nespala som ani minútu za tú noc a dúfam, že už nezažijem niečo podobné. Vo štvrtok sme s manželom vyhľadali pohotovosť v Blave. Vynikajúci prístup, žiadne odmietnutie, že je to nezvládnutá bolesť po operácii. Natrafila som na skvelého lekára. Rengen, odvrtanie plomby, uvoľnenie kanálika a nekonečná štvordňová bolesť preč. Ustúpila bolesť hlavy, spánok 10 hodín celú noc len s jednou tabletkou. Ešte stále mám bolesti z hojenia rany, potrebujem cez deň aj tabletku od bolesti, lebo bolesť stále vyráža intenzívne do ucha, brada je dosť strpnutá, ale tá bolesť je nič s peklom, ktoré som prežila za štyri dni. Ešte ma čaká druhá ležatá osmička v kosti po istom čase, tak dúfam, že to už nebude za takých okolnosti.

andy175
5. nov 2012

Ahojte! ja som bola na extrakcii osmičiek - hornej i dolnej na pravej strane v utorok 30.10. Zákrok prebehol úplne v poriadku žiadna bolesť. Za pol hodinku som bola vybavená 🙂 tri dni v pohode - samozrejme len s ibalginom 400. Až v sobotu ráno som sa zobudila s veľkými bolesťami ucha. Neviem, možno ma aj vonku ofúklo tak preto taká silná bolesť. Stále užívam ibalgin, antibiotiká mi doktor nepredpísal... Len teraz cítim akoby za tým miestom, kde mi vytrhli zub dole, tak ma tam pobolieva. Neviem, akoby som tam mala takú ranku - oškreninu. Neviem, či to môže byť hnis alebo nie. Možno si to už len namýšlam... Je to stále citlivé. Ale ústa môžem otvoriť lepšie ako včera... Nemáte niekto podobnú skúsenosť???

zeleny_cajik
5. nov 2012

@andy175 ahoj, mne trhali osmicku presne pred tyzdnom, v pondelok. A tiez prve dva dni pohoda, potom od utorka vecer do stvrtka peklo a teraz je uz dobre, akurat ma tiez to ucho boli... atb neberiem, lieky na bolest uz tri dni tiez nie. Ak to neprejde do zajtra, skocim na ORL, pre istotu 😉

mimi
5. nov 2012

zienky a mozu sa trhat osmicky, ak matka koji?

andy175
5. nov 2012

@zeleny_cajik práve že ja si tabletky na bolesť dávam... aj kvôli tomu uchu aj kvôli tej citlivosti vzadu za tým miestom, kde mi zub trhali... ach, noneviem čo spravím... počkám do zajtra a ak sa to nezlepší tak zavolám zubárke... Ale moc sa mi tam zase nechce... 😒

zeleny_cajik
5. nov 2012

@andy175 ja idem este v stredu na vybratie stichov, ale dovtedy asi cakat nebudem. Nie je to sice hrozna bolest, ale zas nechcem cakat, kym sa to zhorsi. Ved zajtra si dajme vediet 😉

zeleny_cajik
5. nov 2012

@mimi ja som cakala, kym dokojim.

andy175
5. nov 2012

@zeleny_cajik no tak držím palce. Ja veru ani štichy nemám... asi nebolo treba 🙂

evinka400
5. nov 2012

Ahojte baby, prosim vas taky zakrok sa robi v narkoze alebo nie? Nebol niekto na tom aj v BB? dakujem.

zeleny_cajik
5. nov 2012

@evinka400 v lokalnom znecitliveni. Nic prijemne, ale samotny zakrok bol skor otravny, nebolel 😉

evinka400
5. nov 2012

@zeleny_cajik Az sa mi srdce rozbuchalo... uff :D nejak som dufala, ze to bude narkoza, ale aj tak dakujem za info 🙂

monulka17
5. nov 2012

V Bratislave na Heydukovej, v Košiciach a možno aj na iných pracoviských sa robí tento zákrok, ak je zlé uloženie zuba v kosti aj v narkóze. Je spojený s 2-3 dňovou hospitalizáciou. Sestrina kamarátka nedá dopustiť na to, že si nechala v Košiciach vybrať obidve dolné osmičky v narkóze naraz. Jej to prebehlo bez komplikácií.

katuska29
5. nov 2012

Ahojte. Ja som bola na extrakcii 10.10.a od vtedy sa neviem z toho spamätať.Samotný zákrok bol celkom v pohode bola som v lokálnej anestéze. Komplikácie nastali dva dni po zákroku. Rana sa zapálila nepomáhali žiadne analgetika. Nasadili mi aj antibiotiká a nič nezaberalo nasadili druhé antibiotika a nič stále teploty a bolesti. Každý deň som chodila na čistenie a menili mi aj drenáž. Ústa som vedela otvoriť tak na 1 cm. Až 26.10. ma hospitalizovali a večer ma operovali.Taký zápal som tam mala, že do rána by som sa bola zadusila, tak mi to z vonku rozrezali a vybrali ten hniz. Ani nie že vybrali ale on vytiekol. Nechali mi tam ešte takú rúrku, aby mal hniz kde vytekať no nikomu také niečo neprajem zažiť bol to hrozný pocit a ešte neznesiteľnejšia bolesť. Teraz ešte beriem dva druhy antibiotík. Je to ako nekonečný príbeh. Niekedy mám pocit, že ta bolesť ani neprestane. Trebalo by mi dať vybrať aj druhú osmičku, ale určite to v najbližšej dobe nebude.

katuska29
5. nov 2012

@evinka400 Ahoj v Košiciach to robia len v lokálnej anestéze vraj pre narkózu potrebuješ mať psychiatrické vyšetrenie.

simca06022011
5. nov 2012

@katuska29 no pokial viem tak treba interne predoperacne vysetrenie a nie psychiatricke🙂

katuska29
5. nov 2012

@simca06022011 predoperačné jasne že treba , ale aj psychiatrické ani ja som tomu nechcela veriť. Je to vraj preto, aby nebolo toľko zákrokov v celkovej anestéze, lebo je to vraj dosť finančne náročne. Ja som zvažovala celkovú anestézu, ale bolo mi povedané len ak donesiem papier. Stačí ak na tom papieri od psychiatra bude napísaná nešpecifikovaná fóbia.

simca06022011
5. nov 2012

@katuska29 🙂 no tak to som naozaj este nepocula 🙂) U nas to robia bezne, sice u sukromnikov sa jasneze doplaca za to.. ale ked tie zuby su tak citliva vec, ze kto by to nedoplatil ? 🙂)) Potom zvyknu robit aj 2 naraz ak treba

jajka78
5. nov 2012

@evinka400 ano, aj od psychiatra treba na celkovu, aj mne odporucili, mala som 4neprerezane a jednu 5 mam v dasne, ale nie som sado-maso, radsej si dam po jednej, jedna je vonku a bola som cela spuchnuta ked si predstavim vsetkyy naraz, nejde mi to... asi by som umrela 😠 mam strasne korene.
bola som v ruzinove,doktor bol dost neprijemny, stale len o peniazoch tocil, ze je to super, u sukormneho sa nedoplatim ale to ze mam naozaj zle ulozenie... a strach
aj na heydukovej este
@katuska29 a to co robili? zle ti vycistili ranu ci z coho to vzniklo?

katuska29
5. nov 2012

@jajka78 tak to ja netuším mne to čistili každý deń dva týždne v kuse. Ja si myslím, že problém bol aj ten, že ústa nedokážem otvoriť poriadne. Teraz je to už trošku lepšie, ale v nemocnici to bolo na takých 2cm. A nejakú nemocničnú baktériu som tam chytla tak neviem či to malo tiež nejaký súvis s tým

jajka78
5. nov 2012

@katuska29 myslela som ze z coho sa ti to zapalilo, hned po extrakcii.
ja som mala tiez riadne komlikovanu v lokalke, usta som 3 tyzdne tiez len na 1 cm otvorila, spala v polosede a brala atb.
zuby su svinske, radsej rodit 😖
mne sa ozyva teraz osmicka, bojim bojim
a to som o nich nevedela dozadu 2 roky, kedze panoramaticky sa bezne nerobil, teda moja zubarka, si myslela ze nemam zalozene 8. a este sa ukazala krasne neprerezana 5 ako kol hlboko - to si zase myslela ze mi ju vytrhla zubarka za sociku, za tu sa modlim nech sa neozve.
sladka nevedomost 🙂