Extrakcia zuba múdrosti v Martine

miriam1234
29. jan 2014

Ahojte, jeden zub mudrosti ma coraz castejsie bolieva, aj cela kost, vsetko okolo ☹ strasne sa bojim zubarov, trhania ☹ moja zubarka mi povedala ze ak to budem chciet dat von, musi ma poslat do Martina, ona to nerobi. Bol niekto v Martine, mate skusenosti? Dakujem

anicka87
29. jan 2014

ahoj, mm tam bol v piatok na trhanie jedneho zuba mudrosti a v aprili ide na druhy. trvalo to asi hodinu lebo mal totalne zatocene korene, ale hovoril ze bolest necitil, oni tam maju silnejsiu lokalnu anestezu ako maju zubari. citil len tlak, ale to sa dalo. zacalo to boliet az po tom, ako prestala ucinkovat injekcia, ale nic strasne, ma tam 2 stichy. drzim palce, nic strasne to nie je 😉

elenka6
29. jan 2014

@miriam1234 mna takto začal boliet v sobotu,cela kost od toho a polka ust až do ucha mi to vystrelovalo,a v pondelok mi zubarka ten zub mudrosti vytrhla,ja som ho mala aj zlomeny,ale ja neviem,mna neposielala inde,sama ho vyšklbla asi za minutu a ani to nebolelo,ale ho obzerali zo sestričku že mal konce korenov zatocene.

barus77
31. jan 2014

ja som na tom bola rovnako, tri roky ma zuub múdrosti pravidelne otravoval, bolela celá polovica hlavy... tiež som sa odhodlala dať ich von, bola som na chirurgii v Martine - ale nie v nemocnici, ale na súkromnej - Medima, kukni na nete, majú stránku. Sú tam odborníci na takéto zákroky... bol to ale aj tak hrozný masaker a neviem kedy sa odhodlám na ďalšie vyberanie. Majú sice profi anestézu, ale nijako im ten zub nešiel vybrať a hrozne mi ho odtiaľ páčili, vyše pol hodiny... nechcem ťa ale strašiť :D ten pocit, že ho máš vonku stojí za to. keď ti ho dobre zašijú tak ani hojenie nie je problém.

miriam1234
autor
1. feb 2014

@barus77 a kolko si platila?

magica78
1. feb 2014

@miriam1234 man posielala do MT ale kvoli tomu ze to tam dlho trva nakoniec som bola v ZA a super zubar stomatochirurg je tam . platila som do 70 € ale mala som do tyzdna termin a po tyzdni kontrola . v MT to dlho trva ☹

barus77
1. feb 2014

@miriam1234 za jeden to bolo do 200€.... aj s kontrolam a RTG a všetkým

anka772
1. feb 2014

@anicka87 prosím ťa a koľko manžel zaplatil v Martine? 🙂

ivka2812
1. feb 2014

mne tiež v Martine vyberali už dvakrát zub múdrosti..... vlastne mi rozrezali ďasno lebo mi nemal kde ten zub vyjsť a tlačil na ostané a všetko ma bolelo ...........pri zákroku ma nič nebolelo lebo mi to lokálne umŕtvili, ale potom to bolelo riadne kým sa to zahojilo a teraz mám už pokoj....nič som neplatila len sú tam dlhé čakacie doby

anka772
1. feb 2014

@ivka2812 a to je vlastne v univerzitnej nemocnici?

ivka2812
1. feb 2014

@anka772 ....áno v nemocnici

anka772
1. feb 2014

@ivka2812 a aká je cca čakacia doba? A nejako prednostne nerobia??

ivka2812
1. feb 2014

@anka772 bohužial si to už nepamätám presne ako dlho som čakala, ale majú tam dosť ľudí vždy tam bolo plno....určite mesiac aj dva kým ťa objednajú na zákrok....a prednostne vôbec netuším či robia, lebo som sa o to nezaujímala

anka772
1. feb 2014

@ivka2812 ďakujem pekne za info...🙂

anicka87
1. feb 2014

@anka772 neplatil nic, nebol v tom sukromnom centre ale normalne v nemocnici. cakacia doba bola cca 4 mesiace, druhy zub mu idu robit az v aprili

anka772
1. feb 2014

@anicka87 prosím Vás a nejaké prednostné vyšetrenia nerobia??

anicka87
1. feb 2014

@anka772 tak to neviem, mm to mal mat podla zubara svojho cim skor vonku, ale aj tak musel cakat 4 mesiace. objednat sa tam musel osobne, aj s rontgenovym snimkom, a skor sa nedalo, vsetko plne 😒

miriam1234
autor
1. feb 2014

@magica78 a prosim ta ako sa vola?

cherry1981
1. feb 2014

@barus77 Prosim Ta a zub si mala prerezany? Alebo neprerezany, ja som tiez chcela ist ku nim

grossmann
1. feb 2014

Ja som do Martina objednana na marec - bola som tam teraz min. tyzden, takze cakaka na mesiac... 🙂

magica78
1. feb 2014

@miriam1234 voal sa zahorec a utorky je v zubnej ambulancii v europalce vedla kauflandu co je ta budova . tam je aj zubna pohotovost pre ZA a sluzi tam viac DR. tusim tie ambulancie vlastni moravcik.
lebo ten dr stomatochirurg asi chodieva a spolupracuje s viacerymi ambulanciami v ramci ZA. ale je mlady a fesak a velmi mily .
ja som mala ist do toho MT ale ked som si spocitala ze tam musim ist cesta +parkovne a objednaju ma napriklad za 3 m alebo pol roka vtedy bol take cakacky a ja neviem co bude za par mesiacov a zas tam ist na zakrok cesta + parkovne tak osm si povedala ze na to kaslem a radsej zaplatim tu v ZA 🙂 a mam termin o par dni
a dal mi ATB lebo mala som to dost komlikovane a musel vela sekat lebo zle rastol + som mala par kusov wobwnzyn tak o tyzden na to cumel ako mi to pekne zrastlo a ze nechape 🙂

barus77
1. feb 2014

@cherry1981 mala som kúštik prerezaný, ale koreň som mala až v kosti.... tiež som mala ATB, ale to aj kvôli iným zdrav. problémom... najskôr ti urobia panoramatický rtg a povie ti doktor že čo a ako... objednávajú tak do cca 3 týždňov.. a prístup od personálu ozaj super

nadi
1. feb 2014

Ahoj, mne martin odporucili znami a fakt by som nemenila. Je to priamo areal nemocnice, nic som necitila, ziadnu bolest, az ked prestala ucinkovat infuzia, ale da sa to zvladnut, par dni som fungovala ako kojenec na kasickach 🙂 martin je zadarmo a ja som na kazdy cakala cca 3 mesiace, ale ak si urgent, tak isto necakas. Vsetci tam boli velmi mili!!! Preto som isla aj na druhy tam ;) nech i to dobre dopadne 🙂

cherry1981
1. feb 2014

@barus77 a to ti aj vysekavali?

miriam1234
autor
2. feb 2014

@magica78 dakujem pekne a ak nezabudnes napises mi ako ti to dopadne teraz? 🙂

magica78
2. feb 2014

@miriam1234 ja to mam za sebou a super velka spokojnost s nim 🙂 to mi uz robili takto rok do zadu skoro 🙂

barus77
2. feb 2014

@cherry1981 áno, také dačo....

lucinocka1234
21. jan 2016

Ahojte.... Ja idem do martina v pondelok na vyberanie osmičky..... Mám ju len na kúsok von..... Viete mi povedať ako to tam prebieha..... Strašne sa bojím

fleill
28. júl 2017

Mňa tiež poslaly do Martina objednali ma až na budúci rok ☹ Začalo ma to bolieť a kamarát mi odporúčil v Kysuckom Novom Meste zubného chirurga majú ambulanciu vedľa hvezdárne. Najskôr ma pozrel mladý doktor povedal ,že to bude trocha zložitejšie a zavolal ďalšieho doktora (myslím ,že sú otec a syn). Platil som 30e vybavili ma hneť opuchnutý som bol ale po pár dňoch už to bolo OK.

gutka79
18. mar 2019

Ahojte, mate tu niekto kontakt do Martina? Aj ja musim ist, a hoci VSZP tento zakrok uhradza, zubari sa nehanbia pytat za to 120 - 130 eur!!!

zvedavamt
21. feb 2020

Ako je to teraz v Martine? Trápi ma zub 8 už pomaly každý rok. Teraz odpucham pomaly, ale na ďalší takýto útok už nervy nemám. Keď tam nemá miesto,tak musí von.
Jeden mi vyberali pred cca 15r v mfn ,ale čistá hrôza. Zabudli mi tam 2 stehy a pol roka som chodila s opuchnutou hubou a potom ma tam ešte vysmiali,že čo som si to nevybrala doma sama. Tak tam znovu chuť ísť nemám.