Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
  grossmann
  8. dec 2017    Čítané 249x

  Domáci wellness s Yves Rocher

  Do testovania vianočnej edície produktov Yves Rocher s vôňou vanilky a lesných plodov som sa zapojila s malou dušičkou - veď aká je už len pravdepodobnosť pri toľkých záujemcoch (viem, že malá, brat vyštudoval a pracuje v obore pravdepodobnosť a štatistika :D ). O to viac som bola prekvapená a potešená, keď mi prišla správa, že som (spolu s mojou rodinou) bola vybraná a produkty prídu práve k nám a byt nám rozvonia vanilka a lesné plody a navodia nám predvianočnú atmosféru.

  Keď balíček dorazil, bolo to príjemným spestrením dňa – doma dve mrzuté choré deti, ja na pokraji síl s tehotenským bruchom a vyčerpané nápady na kreatívne trávenie času. Deti sa hneď pobrali rozbaľovať obrovský hrkotajúci balík  a o zábavu bolo postarané. Krabica prežila len do večera, najprv sa v nej vozili, potom sa im podarilo rozobrať ju a hrali sa, že je to ich pikniková podložka.  Polystyrénové „čudá“ ešte stále zbieram po byte, ale za posledné dva týždne asi najviac využívaná „hračka“ - v kuchynke s nimi varia, prenášajú v taškách a následne rozsypú v izbe...a potom im to nakážem zase zbierať do tašky J...snažili sa po nich chodiť a balansovať a ktovie čo ešte - detská fantázia nepozná hraníc...Takže v mene svojom aj zabavených detí ďakujem za výplň veľkej poštovej krabice.

  S testovaním produktov z vianočnej edície som začala hneď a hlavnou testovačkou celé dva týždne som bola ja. Niektoré produkty – ako tekuté mydlo, sviečka, krém na ruky vyskúšali a testovali aj ostatný členovia domácnosti – manžel, 4r. dcéra, 2r. syn a dokonca i moja mama, ktorá bola u nás na pár dni vypomôcť, keď bol manžel služobne mimo SR. S balzamami na pery som sa egoisticky nedelila, aj keď dcéra veľmi chcela, no ten jej sopľavý nos ma odrádzal :D

  Skúsenosti a postrehy všetkých používateľov dvojtýždňového používania výrobkov Yves Rocher zhrniem v nasledujúcom texte.

  Tekuté mydlo Biela vanilka s objemom 190 ml

  Mydlo je krásnej bielej perleťovej farby, hustejšej krémovej konzistencie (v porovnaní s inými tekutými mydlami). Na umytie rúk postačuje aj neúplné stlačenie dávkovača a teda ani nie plná jedná dávka mydla. Aj menšie množstvo bohato napení a dostatočne odstráni nečistoty. Vyskúšané to mám aj s rukami špinavými od BB krému, kde stačilo jedno umytie. Inokedy umývam ruky opakovane mydlom 2-3x aby mi na nich nezostali žiadne zvyšky krému a nezašpinila som uterák. Vôňa je jemná, nevtieravá ale zato podmanivá a naozaj evokuje Vianoce. Na rukách ostáva vláčny pocit, opäť v porovnaní s inými tekutými mydlami, nevysušuje ich tak, ako som bola zvyknutá. Ako som uviedla aj v krátkom príspevku počas testovania, odporúčam opakovane usmerňovať deti – u mňa 4r. dcéru, že stačí málo mydielka aby si ruky umyla, viackrát som ju totiž našla dávkovať mydlo opakovane do dlane, lebo sa jej páčil perleťový odraz a vôňa a ešte viac potom tá bohatá pena :D Jediné mínus pridal môj manžel, teda že plastový dávkovač sa mu zdá malý a mohol by byť aspoň o 0,5cm väčší aby sa to lepšie dávkovalo do dlane.

  Telové mlieko Biela vanilka 200 ml

  Telové mlieko som použila len raz. Ako správna testovačka, som sa ním natrela na prvý krát hneď celá a moja citlivá pokožka namáhaná momentálne aj tehotenstvom, aj chladom dala hneď najavo nesúhlas začervenaním a svrbením, tak som ho viackrát nepoužila. Mlieko má  jemné, krémové zloženie a  ľahko sa rozotiera, pokožka ostáva hydratovaná s jemným príjemným filmom, ale nie je lepivá. Mohla som sa hneď obliecť. Vôňa vanilky je jemná a nevtieravá. Inak práve vôňa bielej vanilky úplne podmanila moju mamu – hneď zacítila, že mám inú vôňu, tak už aspoň viem, koho krémik poteší a dokúpim jej k nemu aj toaletnú vodu.

  Balzamy na pery Biela vanilka a Čarovné lesné plody  4,8g

  Balzamov na pery mám doma pomaly na kilá. Najmä v chladnom, a zimnom období mám extrémne suché pery, ktoré mi praskajú a olupujú sa, takže pery si natieram často. V každej bunde, kabáte, taške, či kabele mám nejaký balzam. Takže dvojité potešenie v podobe dvoch rôznych balzamov – s vôňou vanilky a vôňou lesných plodov brnklo na správnu strunu. Balzamy mám položené v kuchyni a striedavo (podľa nálady, ktorú vôňu chcem cítiť) si ich aplikujem vždy, keď idem okolo, dokonca aj v noci, keď sa idem napiť, či urobiť deťom mlieko. Balzamy majú klasickú veľkosť, žiadne mini  balzamíky, dobre fungujú (niektoré sa po pár vysunutiach rozoberajú, či zasekávajú). Konzistencia je pevná, teda nedeformujú sa aplikovaním a pritom sú jemné a príjemne sa nanášajú. Opäť ak porovnám s inými balzamami či lojmi, ktoré sú veľmi tuhé a treba tlačiť a opakovane natierať a potom ostáva pocit hrubej vrstvy na perách. Alebo zase tekuté balzamy ktoré zase ja mám tendenciu rýchlo z pier zlízať. Vôňa je nevtieravá a veľmi príjemná, hoci výrobca píše „ delikátnu vôňu a sladkú chuť“ , tak som sa obávala prehnanej vône až pocitu sladkých zalepených pier. Sama uprednostňujem balzamy jemnejšie vône alebo bez vône, takže za mňa určite veľké plus. Na perách ostáva hebký pocit a aj na moje popraskané pery to malo účinok a zvláčnilo ich. Aplikovala som a aplikujem naďalej veľa krát do dňa, aby som pocit jemných a príjemných pier mala stále.

  Krém na ruky Biela vanilka a Čarovné lesné plody 75ml

  Podobne ako s balzamami na pery, aj krémy na ruky majú u mňa stále miesto a viacdenné využitie. Ako mamina dvoch detí ruky namáham častým umývaním, či namáčaním kvôli riadu, deťom, upratovaniu a podobne. Navyše v chladnom počasí trpím aj suchými a popraskanými končekmi prstov a kože na hánkach. Takže ruky viackrát denne hydratujem krémami určenými na suchú a namáhanú pokožku. Od krémov na ruky Yves Rocher som neočakávala zázraky, veď nie je uvedené, že sú určené práve na moje ťažkosti s rukami. Tešila som sa na príjemnú zmenu vo vôni –už dlhodobejšie používam iný krém bez vône, takže som bola rada, že priši hneď dva krémy s rôznymi vôňami. Konzistencia oboch kremíkov je jemná a krémová, stredne hustá. Krémy sa dobre nanášajú, rýchlo vstrebávajú a na rukách ostáva vláčny hydratovaný pocit, nie však mastný a lepivý. To oceňujem pri mojom častom krémovaní  rúk a starostlivosti o deti....nemám rada, ak po krémovaní zrazu čosi zamastím, či mam šmykľavý pocit v rukách, najmä ak krémujem tesne pred odchodom z bytu vonku, či hneď po krémovaní deti čosi potrebujú. Aj moje citlivé, popraskané prsty našli úľavu a bola som spokojná a ruky som rozmaznávala opakovane, na  striedačku vanilkou a lesnými plodmi. Ruky ostali hebké, hydratované a nevtieravá, no kúzelná vôňa dokonale navodzovala predvianočnú atmosféru. Krémy som núkala vyskúšať aj mojej mamine, no keď videla ich krásne balenie a cítila ich vôňu, len poznamenala, že na jej ruky by to bola škoda, že jej stačí obyčajný krém, nech mi to neminie. 🙂

  Toaletná vôňa Biela vanilka 100ml

  Nenápadné balenie toaletnej vody prekvapí prenikavou vôňou bielej vanilky. Rozprašovačom sa toaletka dobre nanáša, nezanecháva fľaky na oblečení, ani nedráždi pokožku. Osobne som fanúšikom a užívateľom skôr sviežich energetických vôni , takže nasladlá intenzívna vanilková vôňa nebola úplne podľa mojej chuti a na prvý pocit mi ani nesadla. Po pár dňoch som si však zvykla a ráno vždy naniesla a tak si navodzovala vianočnú atmosféru. Keďže ide o toaletnú vôňu, nemá výdrž celý deň, ale na oblečení ju jemne cítiť aj na druhý deň. Zvykla som si strieknuť si vôňu ráno a potom poobede po obednom spánku a tak som vôňu nosila celý deň.

  Vôňa bielej vanilky však úplne podmanila moju mamu, ktorá hneď cítila, že voniam inak a vôňa sa jej veľmi páči. Tak mám aspoň tip na vianočný darček 🙂

  Sprchovací gél Čarovné lesné plody 200ml

  Sprchový gél úplne splnil moje očakávanie. Stredne hustá konzistencia gélu, ktorý dobre napení (na žinke) a malé množstvo postačí na celé telo. Intenzívna svieža vôňa lesných plodov je jemne sladká a evokuje tie spomínané lesné plody. Večerná sprcha po náročnom dni s dvoma chorými deťmi, jedným večne mrviacim sa v brušku bola nekonečná a užívala som si dokonalý wellness pre všetky zmysly. Pokožka nezostala podráždená, ani vysušená, no kvôli napätej tehotenskej pokožke som  sa vždy krémovala a tak prebila vôňu sprchového gélu. Jediný mínus že sa jmi balenie ťažšie otváralo, občas som si pomohla zubami hahaha.

  Vonná sviečka Čarovné lesné plody 70g

  Mála šikovná  sviečka v červenom skle na prvý pohľad evokuje náhrobný kahanček a tak som si ju dotvorila aby mi viac evokovala vianočnú atmosféru. Sviečka pekne zhára a oceňujem balenie v skle, ktoré je bezpečnejšie, najmä pri deťoch a nedávnej sviečkovej nehode, čo sme doma mali J Popis výrobcu, že  váš domov prevonia čarovnými lesnými plodmi mi príde prehnaný - nemám upchatý nos, no vôňu sviečky necítim.

  Ďakujeme za možnosť testovať a naďalej využívať produkty z limitovanej vianočnej edície Yves Rocher a prajeme pokojný a voňavý advent všetkým.

  grossmann
  23. mar 2017    Čítané 87x

  Ako moje žabky testovali žabkové Bupi produkty

  Do testovania Bupi sme sa zapojili s malou dušičkou v čase, keď sme doma už vyše týždňa bojovali s kiahňami (najprv 3,5 ročná Zoe, po dvoch týždňoch zase 1,5 ročný Teo) a teda nutným pobytom za dverami bytu. Keď nám prišla správa, že sme boli vybraní a budeme nové produkty Bupi testovať, potešila som sa najmä ja – každá inšpirácia na zabavenie detí, ktoré majú obmedzené možnosti kvôli maródke, navyše keď sa ešte jedná o užitočné a praktické produkty a s nimi spojené činnosti, radosti bolo 2x toľko.

  Balíček nám dorazil v pondelok napoludnie a už pri jeho rozbaľovaní ma čakalo prekvapko – na vrchu balíčka nazeleno svietila plyšová Bupi žabka 🙂 Tá potešila dcéru Zoe, s ktorou putovala aj do škôlky, či dostala čestné miesto na vankúši v posteli.

  Produkty z balíčka som hneď strategicky rozmiestnila na svoje miesto, aby sme mohli začať s testovaním. Do testovania som sa zapojila aj ja – ťažko by sa dali zhodnotiť len dojmy dcéry, syn zatiaľ moc nerozpráva :D Tekuté mydlo používal aj manžel a teda ten bol z frutti vône milo prekvapený.

  Jemné mydlo na ruky Bupi Kids

  Mydlo s vôňou Bupi Frutti si dcéra hneď zamilovala a po každom umytí mi chodí dávať ovoniavať ruky, že ako krásne jej voňajú – aspoň viem, že ich má ozaj umyté 🙂 Na môj vkus je vôňa veľmi intenzívna a preferujem skôr jemné vône, avšak mydlo je určené deťom a ich teda oslovilo práve vôňou.  Skúsila som pridať mydlo do vane, keď som napúšťala vodu na kúpeľ a už len jedno strieknutie napenilo celkom dosť. Pena síce po chvíli opadla ale to deckám opadne aj akákoľvek pena do kúpeľa, či gél na umývanie, čo sme zatiaľ používali. Na hubke na umývanie napenilo riadne a postačilo na umytie celého telíčka.

  Osobne mám veľmi citlivé ruky a každé umývanie mi ich veľmi vysúša a dráždi, no po použití tohto mydla nevnímam svrbenie ani pnutie pokožky na rukách tak, ako pri iných tekutých mydlách. Mydlo bez problémov umylo z rúk aj zvyšky BB krému po líčení, čo inokedy musím umyť ruky aj na 2-3krát, kým sú úplne čisté. Dcérka, aj keď mala poranenie na rukách sa nesťažovala, že by ju ranky štípali, tak aj to hodnotím pozitívne. Dcéra 3,5 ročná vie vďaka dávkovaču použiť mydlo samostatne a nemusím jej asistovať, či striehnuť, aby už klasické tuhé mydlo vrátila a nerozmáčala. Na jedno zatlačenie nadávkuje dostatok mydla, postačuje však aj čiastočné stlačenie dcéry.

  Doteraz som pre deti používala tuhe detské mydlo Bupi a umývacie gély pre deti na celé telo. Detské tekuté mydlo sme mali prvý krát a určite sa k tomuto konkrétnemu budeme vracať – deti bavila najmä vôňa, ja som si bola istá, že si ruky umyli a poriadne, keďže mydlo pekne napení a ich bavilo mydliť rúčky.

  Vlhčený toaletný papier Bupi Kids

  Svoje miesto si našiel na WCku a dcéra si ho hneď všimla s tým, že chce použiť ten žabkový. Doteraz sme používali iný nemenovaný a vyskúšali sme už viaceré, tak viem porovnať. Dokonca z jedného detského určeného na citlivú pokožku riadne štípal zadok, akoby obsahoval alkohol. Do testovania som sa samozrejme zapojila aj ja, ťažko by bolo spoliehať sa len na reakciu dcéry. Už na dotyk  mi prišiel vlhkejší ako ten, ktorý sme doteraz používali, jemný, mäkký ale pritom sa netrhal – ani pri používaní, ani pri ťahaní z obalu. Mne osobne vyhovuje aj to, že je len jemne parfumovaný (najmä oproti tým doteraz používaným).

  Po použití som ešte dlhšiu dobu vnímala príjemný svieži pocit ako po sprche. Zanecháva zadoček čistý a pritom ho nevysušuje a nedráždi. Práve kvôli dráždeniu a suchej pokožke sme siahli po vlhčenom toaletnom papieri hneď ako dcéra začala používať záchod. Na rozdiel od vlhkých utierok je splachovateľný a biologicky rýchlo rozložiteľný. Doslova ako klasický jemný toaletný papier ale navlhčený. Pri jednom použití minieme 1-2 utierky, podľa potreby, maximálne píše 3 na jedno spláchnutie. Ocenila by som však plastový uzáver na balíčku, ktorý by bol praktickejší pri bežnom používaní a ochránil by utierky pred vysúšaním. Ten lepiaci pásik dcéra odtrhne pri každom otváranía po vyše týždni používania už nelepí poriadne. Za plus považujem aj praktické malé balenie – 60 kusov v kompaktnom balíčku, ktorý vojde aj do kabelky, či prebaľovacej tašky a môže ísť aj na cesty.

  K tomuto Bupi vlhčenému toaletnému papieru sa budeme určite opakovane vracať a nájde si  u nás stále miesto.

  Bupi Kids žabkové mydlo s lanolínom

  Od tohto mydielka som si veľa sľubovala, už len pre jeho hravý tvar, ktorý sa deťom hneď páčil. Zelené žabkové mydlo bolo v obale s možnosťou vystrihnúť si žabku, na čo sa chcela podujať dcéra, takže obal dlho nevydržal, ale potešil 🙂

  Mydielko malo aj svoju mydlovničku, ktorá krásne plávala a vode vo vani (čo sme hneď museli vyskúšať), no nabrala sa do nej voda, ktorú už neviem odtiaľ dostať. Mydlo bolo pôvodne pekne tvrdé v tvare žabky s nevtieravou vôňou mne známych Bupi mydiel – myslím, že vonia ako to Bupi modré. Hneď prvý deň sa dcéra kúpala aj so žabkovým mydlom, ktoré sa teda riadne rozmočilo, stratilo tým aj na objeme a dcéra sa kúpala ako v močiari – voda sa sfarbila do zelena a bola mútna a po kúpaní až do druhého dňa sa dcéra sťažovala na štípanie v rozkroku. Takže pri ďalšom použití som už dávala pozor aby mydlo toľko nemočila a nenechávala ho vo vode. 70 gramové žabkové mydielko je na konci testovacieho týždňa skoro úplne minuté, rozmáča sa aj na mydlovničke, keďže po umytí rúk ostáva vlhké a mám na mydlovničke a umývadle po ňom zelený neporiadok.

  Za plus považujem že vďaka prírodnému lanolínu pokožku detí nevysúša a aj keď sa v ňom vykúpali, nemali pokožku suchú, či podráždenú. Hravý tvar žabky bol pre deti lákavý a aj 1,5 ročný synček cielene ukazoval a bral si práve zelené mydielko (po prvom dni stratilo žabkový look) na umytie rúk – takže sa ho dalo veľmi ľahko namotivovať k umývaniu. A svojím tvarom padlo aj do jeho malých rúk. Na 70 g mydlo považujem týždňovú životnosť za rekordne krátku, pritom sme ho nepoužívali stále – večer pri kúpaní a 1-2x denne na umytie rúk a samozrejme to rozmáčanie mydielka ma sklamalo. Z tuhých mydiel radšej ostaneme pri Bupi klasike.

  Ďakujeme za možnosť testovania, bola to zábava 🙂