Fibroadenóm prsníka - nezhubný nádor

kiara0666
11. apr 2016

Dobrý deň. Prosím Vás je tu niekto kto ma fibroadenom, hrcku v prsniku? Mne pred 6timi rokmi hrcku vyoperovali a teraz sa mi vratila. Je tu niekto taký? doktor mi kazal prist o 3 mes na kontrolu, bola som, je to rovnake, nezvacsuje sa to a mam ist zas o pol roka na kontrolu. ake mate skusenosti? vyoperovat zas? alebo pozorovat? ja neviem. asi navstivim viac odbornikov. dakujem.

mata_2012
11. apr 2016

Ja som ich mala v kazdom prsniku niekolko a v jednom dokonca velky a bolestivy a doktor mi vobec neodporucal ich vyoperovat pretoze sa to lubi obnovit. Povedal aj to, ze sa to časom moze vstrebat a zmiznuz. Radsej odporucal sledovat ci sa to nejako nemeni, kazdy rok som chodila na kontrolu. Teraz ako som bola tehotna a maleho som kojila mi ten velky bolestivy zmizol a dufam ze aj tie ostatne o ktorych som ani nevedela. Takze z vlastnej skusenosti odporucam sledovat a neoperovat, budete mat len nepekne jazvy..

kiara0666
autor
11. apr 2016

@mata_2012 dakujem. s prvej operacie mi jazvu vobec nevidno. Len mam strach ze co ak sa to zmeni na zhubne.. neviem...

mata_2012
11. apr 2016

@kiara0666 podla toho co bolo povedane mne, tak by som to len sledovala. Zalezi co na to hovori vas doktor

kiara0666
autor
11. apr 2016

@mata_2012 ten čo robil Sono. To chce len sledovat. Pôjdem s výsledkom za svojím gynekologom

mimiatomi
11. apr 2016

@kiara0666 ahoj ja som ten istý prípad. operácia na pravom prsníku v roku 2010 a v roku 2015 sa objavil na ľavom prsníku. Dr. mi zobral iba vzorku ktorá bola v poriadku a 2x do roka chodím pravidelne na kontrolu. Dr. mi povedal ak sa nezväčší nič s tým zatial nebude robiť. Na sono chodím k Dr. ktorý ma aj operoval aj ked to nie je môj gynekolog.

kiara0666
autor
11. apr 2016

@mimiatomi ako ti zobral vzorku?

natassa
11. apr 2016

ahoj. Mne vybrali prvý krát a za 1,5 roka sa mi urobil druhý. Aj ten som bola vyberať. Môj Dr.hovoril že to tam nemá čo robiť.....

mimiatomi
11. apr 2016

@kiara0666 aj pri prvom naleze mi robil Dr. corcut (neviem presne ako sa to pise) je to ta dlha ihla ktorou sa berie vzorka na vyšetrenie.

mirkakab
11. apr 2016

@kiara0666 ahoj, ja mám v jednom prsníku 3 a v druhom 2. mám ich už niekolko rokov, iba mi ich sledujú a momentálne skúšam masť a čaj, ktorý by ich mohol "zničiť" , tak uvidím v oktobri ked pojdem na kontrolu.

mimiatomi
11. apr 2016

@mirkakab smiem sa spytat aky caj a mast? Dakujem

mirkakab
11. apr 2016
mirkakab
11. apr 2016

http://www.jukl.sk/cysty/d-70439/ ......... a túto zmes na cysty

mimiatomi
11. apr 2016

@mirkakab dakujem. A ako dlho to uz pouzivas?

mirkakab
11. apr 2016

@mimiatomi cca od oktobra, ale neviem čo to robí 🙂

zita19
11. apr 2016

@kiara0666 mala som. Vybrali mi, vytvoril sa na inióm mieste v tom istom prsniku cca po 6 rokoch. Dala som ho vybrat. Odvtedy nic uz 20 rokov. Pre svoj klud od 2. operacie chdim kazdy rok na USG a mamograf, ale niec mi nenasli ani tam.
Ak by sa znova objavil, ide von tak rychlo ako budem stihat vybavit.

kiara0666
autor
12. apr 2016

@natassa Ked som bola pred prvou operaciou na onkochirurgii tak tiez mi to dr povedal. ze co tam nema co robit nech ide von!

darja12
4. máj 2018

mne diagnostikovali fibroadomatoidnú hyperpláziu z biopsie.. bola som na onko poradni, odporučil nevyberať, že je to neohraničené, že by museli vybrať tretinu prsníka a odporučil mi genetické testy za 107e, ktoré mi urobili hned v ordinácii sterom z úst, výsledky budú o 3 týždne. pokiaľ mám mutácie génov brca atd.. tak vraj dokonca odporučia amputáciu oboch prsníkov, lebo sa mi zhubné nádory môžu vytvárať vkuse a ak nemám tú mutáciu génov, tak toto, čo mám 2cm mi odporáčajú sledovať a až ked to bude podozrivé (pochopila som to tak, že ak sa tam už vivinie rakovina, tak vybrať) s tým, že asi mi teda nejakou plastickou operáciou potom vylepšia ten prsník. to super vyhliadky.. hm. a to som tam išla s tým, že mi to vyberú a bude dobre.. lenže vraj mi chirurg pri tomto niečom zbytočne (kedže tam nie je rakovina) odstráni veľkú časť prsníka.. ako ste vy ostatné na tom?

kyra22
2. sep 2022

@mata_2012 mala si aj biopsia?

mata_2012
2. sep 2022

@kyra22 nie, len na sono chodim kazdy rok

meno21
10. jan 2023

ahojte 🙂 baby ..chcem sa vás opýtať?
v nemocnici mi povedali že pravdepodobne mám nezhubný nádor prsníka .. vo štvrtok mám ísť na USG
ale bojím sa lebo kojim malého 🥺
ďakujem vám