Fibroadenóm v prsníku a jeho zväčšenie

filkor
28. sep 2022

Ahojte. Je tu prosím niekto kto ma skúsenosť s tým že sa fibroadenom v prsníku zväčšil za rok aj pol z 0.5 cm na 1,2 cm? Dost sa bojim. Ďakujem za každú radu.

meca
28. sep 2022

@filkor aj ja idem dnes na kontrolu tiež mám s fibrocystickymi prsiami problemy

hipuska
28. sep 2022

Prosím ako sa prejavujú tvoje problémy?

simca06022011
28. sep 2022

neviem z kolko sa moj zvacsil, kedze sme ho nenasli skor, ale ked ho vybrali mala som 4x3x2cm cize s vacsim mam skusenost. ja osobne by som si dala vybratb hocico, aj kebymi tvrdili ze je to iba fibroadenom . Moj nakoniec nebol, bol to iny druh nezhubneho nadora (aj ked biopsia tvrdila ze FA),ale KTO to ma neustale sledovat a bat sa ci sa to zvrhne, nezvrhne? zmeni, nezmeni?

simona1306
28. sep 2022

ja som mala ako 14rocna, a bol mensi .... po navsteve troch lekarov ktori tvrdili ze je to ok, som este pre istotu navstivila jedneho, pretoze sa mi to stale zvacsovalo , a ten hned trval na operacii a vybrati. Ja som za vybratie. Teraz mam 26, a na sone znova videli hrcku, ktora ma zatial nieco cez 1cm, idem na kontrolu a uvidime, ak sa bude zvacsovat, znova budem trvat na operacii

mariocka440
28. sep 2022

@filkor ahoj.
Ja som mala hrcku roky, stale rovnakej velkosti. Tvrdili ze FA. Otehotnela som a hrcka sa dooost zvacsila..... o dietatko sme zial prisli a odporucenie bolo FA vybrat.... nastastie sa potvrdilo, ze to bol FA....

anig
28. sep 2022

@simca06022011 prosím ťa,koľko si musela byť pri tej operácii v nemocnici?A ako to prebieha?To normálne rezu,že zostanú na prsiach jazvy?A zmenšili sa ti po tej operácii výrazne prsia? Ďakujem veľmi pekne 🤗

simca06022011
28. sep 2022

@anig Jednodnova chirurgia. Nezmensilo sa mi nic, preco by sa malo? A samozrejme, rozreze sa a vyberie, cize zalezi asi od miesta.

inga93
28. sep 2022

@anig ja som mala FA vela rokov dozadu, vyberali mi ho na sale s lokalnou anestezou, hned po zakroku som isla domov, jazva velka asi 2,5 cm

zuzinabila
28. sep 2022

@filkor ano, zvacsil a na dalsej kontrole už bol naspäť zmenšený. hormonálne zmeny môžu spôsobovať aj zmeny vo veľkosti, ale treba to sledovať.

maminatimka
28. sep 2022

@zuzinabila presne tak, mne je pred menštruaciou uplne velky a pekne sa to zmenšuje po meštruacii, ja už ani kalendar nepotrebujem, podla fibro už viem,kedy mi pride 🙂 lekar hovorí žeje to ok,sledujeme dalej.