Fóbia z črevnej virózy

15. jan 2024

Ahojte..
Viem ,že teraz asi vyzniem blbo ale chcem sa kúsok posťažovať a možno nájsť osobu čo to má podobné
Od malička mam fóbiu zo zvracania...
Mam malého syna 5 ročného, ktorý vždy keď ma virozu tak sa len modlím aby som to nemala ja ..
Už keď sa okolo mňa niekto zmieni že má crevnu virozu tak som doma ako nepricetna a stále si nahovaram že to dostanem aj ja..
Máte to niekto tak ?
Lebo ja som z toho naozaj hotová..

kleopatra114
15. jan 2024

Hlásim sa … prvý krát som crevnu dostal v 36 rokoch - cey deň som prelezala a nahovárala si , že to zvládnem bez zvracania . Nezvládla som 😂 a u deti tiež - normálne chytám paniku , keď pocujem : “mamiii, boli má brusko” 😳

nebeskabrana
15. jan 2024

Akoby som čítala o mne 😆😅
Celá ja od začiatku až po koniec
Syn vracal raz aj to našťastie o chvíľku prešlo, ak viem že to majú v škôlke alebo to máme v meste sme iba v prírode a medzi deti ma sním nehne
Žiaľ môj strach je vtomto ozaj veľký niekedy mám pocit že je to až choré, ale tak som rada že niesom jediná

culienka
15. jan 2024

Toto mam aj ja, len co som to pocula uz som sa bala ze to dostanem aj ja , kým boli deti malé vždy som to dostala, ale keď povyrastli tak som ich učila ze vždy keď im bolo zle tak kyblik so sebou a aj ho použiť aj pri posteli. A musím povedať že deti to celkom zvládali a odkedy nebolo treba utierat nakazený grcky tak sa riziko nákazy znižuje. 🙂

diewcatqoo
15. jan 2024

Ano, mam to podobne. Tiez mam fobiu zo zvracania a desim sa, ked niekto spomenie, ze sa v okoli vyskytla nejaka crevna viroza. Vzdy, ked malo dieta nieco take v skolke, tak som ho nechala doma. Kludne aj 2-3 tyzdne. Uz je prvak a netusim ako to budem teraz riesit, ale urcite ho nedam do skoly, ak tam bude crevna viroza. Ja nedokazem ani upratat grcky po dietati. Takze neupratujem to a aj tak to stale chytim.

liliputka2131
15. jan 2024

Tady tady 😀ja ked pocujem slovo crevna viroza tak ma mdloba chyta nacisto minule dcera vracala ale ze jej nieco sadlo na zaludok no a ja uz trafena parny cistic v ruke dezinfekcia a ides cely dom 🫡

agnes28
15. jan 2024

Tiež sa hlásim do klubu🙈 mám sialenu fobiu, akonáhle niekto doma povie- bolí ma brucho/je mi zle, chytam paniku a úzkosť... nenávidím to z duše.

autor
15. jan 2024

Bože ďakujem baby som rada ze v tom nie som sama aj keď to naozaj nemáme ľahké...
Co Vám pri tom pomáha aby ste si to neprivolali alebo nemysleli na to?

zahrajzlato
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
liliputka2131
15. jan 2024

@zahrajzlato je ze nam zle ked je niekomu zle 😀

nevenka
15. jan 2024

Ja som rovnaka, ani sopel a kasle mi nevadia, ale toto hej. Odvtedy, ako maly po skolke zahlasil, ze spoluziacku bolelo brusko a zvracala. A muz mi vravel, ze nestresuj. No a do rana grcacky. Nasledne aj mala dcerka. Ta nam skoncila skoro v nemocnici.
A raz sme to mali ako rozlucku so skolkou pred letnymi prazdninami, ja tehotna. Doniesli sme to nevedomky ku nasim. Grcali sme vsetci vratane mojej mamy. Ocina to obislo.
Ked to pocujem, som ako na ihlach a vyslovene zurim, ako niekto moze vecer mat grcajuce dieta doma a rano ho da do kolektivu. Hlavne ma to stve, ked mame babatko doma.

sofinka1301
15. jan 2024

Hlasim sa tiez do radu... Nejak som to nevnimala do posledneho razu ked som si povedala ze ja uz vracat nechcem a blba som prestala pit... Samozrejme v noci som odpadla na zachode, po nejakej dobe som sa prebrala.. A ako mame deti tak syn to priniesol domov kedze to schytal v skolke.. Dcera nakoniec skoncila v nemocnici (rok a 3mesiace) ked ju napojili na infuzie tak uplne opuchla ako ju zavodnili/ prevodnili... Na ten pohlad nezabudnem nikdy.. 😑A odvtedy je to u mna katastrofa. Niekto povie ze ho boli brucho ja v tu chvilu panika, dobre ze nekolabujem a len cakam ako to dopadne. ☹️

cinamood_
15. jan 2024

Ahoj, ja tymto trpim od detstva, asi od 12..
Je to so mnou velmi zle a nici mi to zivot. Skusala som aj psychologa ale nepomohlo. Trochu mi pomohol jeho pohlad ze je to fobia ktora prameni z toho ze chces mat stale nieco pod kontrolou, popripade to moze byt zo zneuzitia alebo traumatickej udalosti… lebo vracanie ako take, je prirodzene pre telo, a pokial niesme opiti, tak ti to len ulavi. (Opity sa samozrejme moze udusit zvratkami, tam je riziko)
V poslednej dobe mi pomaha dychanie, afirmacie ze som v poriadku, zdrava a v bezpeci. Ak uz nieco v okoli je tak sa ukludnujem ze samotny akt trva len chvilu, nadrapne ma a kysle pojde von. Ale chytam z toho paniku riadnu vela krat :(.
Minule mi kolega povedal ze grcal celu noc, tak som sa zlakla a hned ma prehnalo. Potom mi povedal ze to bola ironia a nic mu nie je, tak mi az odlahlo. No divna fobia co ti poviem, ale kazdy ma nieco 🙂

agnes28
15. jan 2024

@cinamood_ takisto tým trpim od detstva, pamätám si ako som sa bezdetná desila toho, ako to budem zvládať keď budem mať deti, tie ich choroby... no a už mám tri a keď to niekto donesie domov, dezinfikujem ako blázon a som z toho týždeň v prdeli 🙈

mamickalisticka
15. jan 2024

Mám to aj ja. Ale ako mám deti, tak sa to zmiernilo. Kedysi som panikarila a totalne ostala sparalyzovana, keď niekto grcal doma, alebo mal črevnú virózu, teraz to zvládam, keď to maju deti ale dufam že nebudem grcat aj ja.. v tehotenstvach som len predychavala tie nevoľnosti..

katy084
16. jan 2024

Aj ja som natom bohužiaľ rovnako...🙄

tinus89
13. feb 2024

Môj malý to mal na konci januára teraz, 3,5 ročný...skončil v nemocnici s mojou mamou lebo mám mesačné bábo,aby to nechytila a keď malú kojim,musela som byť s ňou doma ..teraz sedím na posteli a trasiem sa celá,lebo mi malý po zaspati zakaslal...strašne sa bojím..trpím tým odmalička...je to fóbia,emetofobia ..veľmi rozšírená,len ľudia sa hanbia o Tom rozprávať...psychiater mi zmenil x krát lieky, nepomáhalo .boli sme v lete na chate a boli tam dve deti,ktoré začali zvracať, chytila som totálny záchvat, do pol hodiny sme odišli, lebo som sa psychicky zrútila doslova..kašle, teploty mi nevadia...všetko zvládam v pohode..ale keď niekto povie je mi zle, bolo mi zle alebo podobné veci, stáva sa zo mňa psychická troska...akurát dnes predomnou jeden panko kupoval piškóty,banány,suché rožky a Budiš na trávenie...hneď som chytila stresy,že určite majú virózu...potom šiel ešte do lekárne...keď som vyšla z obchodu,muzovi som sa skoro rozplakala..je to hrozne táto fóbia, človek všetko kontroluje nedá sa normálne žiť :(

agnes28
15. feb 2024

@tinus89 sucitim❤ a je to veru pravda, že je to dosť rozšírené, len ľudia o tom nehovoria...