Ganglion na rukách

mimusina
12. mar 2023

Ahojte, na oboch rukách sa mi na zápästí z vnútornej strany urobili gangliony - prosím mali ste to? čo by ste na to doporučili aby zmizli?
Ďakujem pekne.

bublinka1426
12. mar 2023

mam na nohe obcas boli, neriesim kym netreba

marco2
12. mar 2023

Mala som na zápästí, na ortopedii mi to dr. vybral ihlou

xsandrax
13. mar 2023

@mimusina ortopéd ti z nich vyberie tekutinu a máš na chvíľu pokoj

kris_tin257
13. mar 2023

Ja mám ganglion na pravej ruky z vonkajšej strany, minulý rok mi to 3x vyberali ihlou, tretíkrát mi dali do rany kortikoidy a mesiac som mala zafacovanu ruku nič som s ňou nerobila, ganglion sa mi hneď aj tak vrátil... Je možnosť ešte chirurgického odstránenia ale moc sa do toho chirurg nechce púšťať že na zápästí je to nešťastne miesto ktoré je veľmi prekrvene a sú tam šľachy takže do toho zasahovať nie je dobré a môže sa to aj tak vrátiť... Čiže čakám kým mi to bude zas vadiť a brániť v pohybe a môžem to dať zas pichať 🙄

judit47
13. mar 2023

Mala som na nohe vybral mi ho po 2 r narastol znova obcaa boli pri tesnejaich topankach.

mondolina
13. mar 2023

2 x vybratie ihlou- vrátilo sa, raz vpichnutie kortikoidov- 2 roky pokoj klop

tamtamka26
13. mar 2023

brat to mal tiež na ruke. najprv mu to robili ihlou, ale obnovilo sa to. teraz si to dal "vyoperovať" v celkovej anestézii na súkr. klinike a dal to aj skontrolovať v labáku. len tak ti to nezmizne - vzniká prasknutím šľachy a následne tekutina, ktorá ti v nej prúdila vyteká do priestoru v ruke...