Ganglión - hrčka na chrbte ruky

patus8
26. aug 2022

Dobrý večer, na zápästí a na chrbte ruky sa mi spravila hrčka. Neskutočne bolí, s rukou ani hýbať nemôžem, nič dvíhať, robiť. Ruka niekedy aj páli a tŕpne. Našla som, že to môže byť ganglión. Máte niekto skúsenosť? Ževraj sa to rieši chirurgicky. Je to bolestivé?

lamonita
26. aug 2022

Ahoj, aj mne sa to začína asi... ale ešte nie tak extrém. Som zvedavá co napíšu baby

biankaaaa
26. aug 2022

Ja som mala ganglion, ruka ma nebolela, len sa mi na nej spravila dosť veľká hrčka. Najprv mi z neho len chirurg vytiahol tekutinu, no upozornil ma, že sa to zvykne vracať a potom sa to rieši operačne. Po roku od vytiahnutia sa mi spravil v tom mieste znova, no nie až taký veľký a tentokrát sám zmizol

marco2
26. aug 2022

Ja som mala tiež, aj ma bolelo zapästie, na ortopedii mi vyberali tekutinu, hrčka zmizla, ale bolest nie, tak ma poslali naradioterapiu, vybrala som 5 krat a mam zatial pokoj

deadlylucy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
patus8
autor
27. aug 2022

@deadlylucy au 😬

patus8
autor
27. aug 2022

@biankaaaa a to vyťahovanie tekutiny bolo bolestivé?

patus8
autor
27. aug 2022

@marco2 a ako dlho ste boli v tej ruke obmedzovaná? Myslím po tých zákrokoch.

macekovam
27. aug 2022

@patus8 mala som aj ja... Bola som u chirurga.. Kým sa somnou rozprával chytil mi ruku a silno stlačil...pukol a bolo hotovo.. Tiež som čítala že ak je maksi stačí ruku buchnut o stenu.. Alebo knihou buchnut ale na to asi nemáš chuť ze? A vybratie ihlou bude skôr nepríjemné ako bolestivé...

biankaaaa
27. aug 2022

@patus8 vôbec nie, pichol injekciu a ťahal.. pár sekúnd. Len som nesmela v žiadnom prípade pohnúť rukou

marco2
27. aug 2022

@patus8 asi po mesiacisom mala pokoj, pred tým 2 roky

patus8
autor
27. aug 2022

@macekovam no ja to mám tvrdé

patus8
autor
27. aug 2022

@biankaaaa tak dúfam,že to bude v pohode..ak to je teda to. Dnes idem na pohotovosť, lebo fakt už nič s ňou nedokážem robiť. A pri 2-ročnom dieťati je to prúser.

biankaaaa
27. aug 2022

@patus8 držím palce 🍀

patus8
autor
28. aug 2022

@biankaaaa ďakujem 🙏 tak nakoniec mi ju zasádrovali. Vraj mám priesil.

biankaaaa
28. aug 2022

@patus8 ach jaj. Skore uzdravenie prajem

patus8
autor
28. aug 2022

@biankaaaa ďakujem krásne 🤗

al1001
15. okt 2022

@patus8 ahoj, chcem sa opýtať, či to sadrovanie ruky pomohlo, či hrčka zmizla.
Mám tvrdú hrčku na chrbte zápästia, zápästie bolí, túto noc som sa už na to aj budila. Dvakrát som už túto hrčku mala a zmizla.

patus8
autor
17. okt 2022

@al1001 ahoj, vôbec nepomohlo. Dokonca ma tá ruka v sadre ešte viacej bolela. Takže dali mi to dole a musím fungovať s hrčou a bolesťami 🙈