Globifer forte - skúsenosti

lana9
15. jan 2017

Ahojte,
má niektorá z Vás skúsenosti s Globifer forte?
Doktor mi povedal, že mám málo železa v krvi a vraj toto je nalepši prípravok (novinka) na trhu. Stojí vraj okolo 18 eur na 40 dní, tak chcem vedieť, či sa to oplatí.
Ďakujeeeeem

mini007
7. apr 2018

@lana9 ahooj ja uz ho beriem skoro pol roka.. aj v tehu. Som snim velmi spokojna.... z ostatnych tabletiek zeleza byvaju zapchy.... z globiferu absolutne. Zamna odporucam

zuzkamargit
7. apr 2018

ja som mala v oboch tehotenstvach nizke zelezo. Vtedy este globifer nebol a z kazdeho zeleza ma brutalne zapekalo. Neist na wc 5-6 dni a potom s obrovskymi problemami neprajem nikomu. Potom mi sesternica odporucila vyzivovy doplnok z cisto prirodnych stiav a cuduj sa svete, zelezo islo hore a stolica von 😂 takze ja si radsej priplatim a budem sa nalievat prirodnymi stavickami s efektom a bez vedlajsich efektov

bety135
8. apr 2018

@ingulain v 90 tych rokoch by som povedala, ze mas pravdu. Pise sa vsak rok 2018 a uz nemusime uzivat len sol zeleza konkretne siran železnatý v tabletke Sorbifer, a trpieť prejavmi zápalu čreva ako sú zapekanie, kŕče a ďalšie. Máme k dispozícii aj prirodzené formy hémového železa v tabletke, v produkte Globifer forte. A že produkt funguje, doplní železo veľmi rýchle a nemáš pri ňom príznaky zápalu čreva som sa presvedčila ja, moja tehotná sesternica a ďalší. Naštuduj si viac o vstrebávaní železa keď argumentuješ tým že máš medicínske vzdelanie. Ja som si to naštudovala a viem, že Globifer vyvinuli vedci na základe toho že prirodzené hémové železo sa vstrebáva ďaleko lepšie ako soli zeleza a preto je Globifer taký účinný. Naše črevo je výborne prispôsobené práve na vstrebávanie hémového železa. Dostupnej literatúry je na internete dosť.
Tí čo chcú užívať produkt z 90 tych rokov si kúpia lacný Sorbifer aj s kŕčmi a zápchami a tí čo nechcú trpieť si priplatia a kúpia si Globifer. Je rok 2018 a máme našťastie na výber.

ingulain
8. apr 2018

Ti co chcu pouzivat drahy vyzivovy doplnok, ktory nie je liek a nema dostatocny ucinok, nechat si na sebe testovat nove veci bez klinickych studii, nech sa paci. Ja preferujem prave vyskusane a najviac pouzivane lieky!!! Nie som tetsovaci kralik. Reklama robi vela aj motivovanie predaja funguje. Nech sa paci, testuj sa. To, ze je penicilin na trhu desiatky rokov, mu nic neubera na kvalite a ucinku. A kludne sa liec cim chces. Je to tvoje zdravie, nie moje.

bety135
9. apr 2018

@ingulain A to si kde na t prišla, že Globifer nemá dostatočný účinok? Tiež kde si zobrala, že nie je klinicky vyskúšaný? A už si si naštudovala o tom ako sú možnosti vstrebávania železa v tenkom čreve? Inak aj v Súhrne charakteristických vlastností Sorbiferu je o tom zmienka, že je rozdiel vo vstrebávaní nehémového železa zo soli, aká je v Sorbifere a prírodzeného hémového železa, ktoré v čase keď vyvinuli Sorbifer na začiatku 90tych rokov ešte nevedeli spracovať do tabletky.
Napíš niečo až keď si to všetko naštuduješ. Inak sú Tvoje reakcie veľmi plytké na to, že máš medicínske vzdelanie.

ingulain
9. apr 2018

Vies co pani mudra. Pozri si co potrebuju na predaj doplnky stravy ake data. A co potrebuje na registraciu liek. Ja sa bavit o tom viac nebudem. Najdi mi ich studiu a tak sa mozeme spolu bavit! Nic nemaju. Takze koncim s platkymi informaciami z tvojej strany. Nemaju data o s tym nic nenarobis. Presvedc ostatne ze maju. Nic na Globifer nenajdes, lebo nic nie je!!! Dokaz opak 🙂 Inak sa nemam co s tebou bavit.

borka33
9. apr 2018

Ja sice medicinske vzdelanie nemam, ale vidim aky efekt to malo na moj organizmus :D a to je pre mna dolezitejsie ako to v ktorej kategorii je zaradeny, ci ako liek alebo vyzivovy doplnok, celaskon je tiez vyzivovy doplnok a pomaha :D :D :D

bety135
11. apr 2018

@ingulain Keď Ty nevieš nájsť nič, to neznamená, že nemajú. Hľadaj dôkladnejšie a tiež študuj dôkladnejšie o možnostiach vstrebávania v čreve. Napr. aj tu najdes studiu. https://www.globifer.eu/products/documentation
A vôbec prečítala si si konečne aspon dokumentáciu o Tebou propagovanom Sorbifere? Ak ano, tak by si vedela ze účinnouu látkou je obyčajný síran železnatý, teda nehémové železo, čo sa veľmi zle vstrebáva na rozdiel od hémového s pridaným vit. C, aby to vstrebávanie tročku vylepšilo. Aj tak sa nemôže užívať s jedlom alebo zapíjať čajom, kávou, mliekom, lebo sa z neho železo nevstrebe. To je liek, len preto lebo je z 90-tych rokov a žiaľ takýto produkt odčerpáva ešte aj peniaze z poisťovne.
Inak ďakujem že končíš, Tvoja rozprávka o úžasnom zastaranom Sorbifere, čo zapeká, na fóre založenom niektorou, čo sa pýtala na skúsenosti s Globiferom nikoho nezaujíma.

ingulain
12. apr 2018

Ach moja. Ty nevies ako vyzeraju realne studie. Ty si poslala link na firemnu stranku a clanky napisane firmou a nie studie. Vobec nie si yorientovana. Uz mi prosim nevypisuj. Stracam s tebou cas a tvoje mimo komenty ma uz otravuju. Prepac.

bety135
12. apr 2018

@ingulain je len vidiet aka si povrchna. V tom linku je aj studia keby si sa pozrela dokladnejsie. To som Ti poslala len ako priklad, na internete najdes aj daleko viac. A uz si si nastudovala rozdiel medzi hémovým a nehémovým železom? To si mala urobiť ako prvé ked si začala vypisovať Ty, s nejakým medicínskym vzdelaním ako tvrdíš, na fóre o Globifere. Inak tému nikdy nepochopíš.
Odporúčam Ti naštudovať si aj nejaké práce gastroneterológov o zápchach spôsobovaných vysokými dávkami nehémového železa aké sú napr. v Sorbifere. Aj to, že tie zápchy sú následkom zápalov v čreve a môžu mať vážny dopad na trávenie, črevnú flóru a celkový zdravotný stav. Dovzdelávaj sa. Je mi Ťa ľúto, že už musíš propagovať Sorbifer.

kikinaj
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzkamargit
15. máj 2018

@kikinaj zamen za narosan cucoriedkovy z justu. Ja som ho pila pocas oboch tehotenstiev, prave kvoli neziaducim ucinkom lekarenskych vyrobkov. Je to cisto prirodny produkt s jedinym konzervantom, aby nesplesnel. A dr sa tesil, ako krasne mi stuplo zelezo 👍☺️🤞

kikinaj
15. máj 2018

@zuzkamargit
Dakujem

bety135
16. máj 2018

@kikinaj Narosan čučoriedkovy obsahuje nehémové železo + Vitamíny A, B6, B12, C, D a meď . https://www.justnahrin.sk/produktove-rady/multi... A a D. Pozor na dávkovanie. Vitamínmi A a D sa môžeš predávkovať.

lima_elvie
24. aug 2018

Ahojte,
som tu nova no natrafila som na tuto diskusiu kedze som na nete nieco hladala o Globifer forte. Som rada ze mate s nim dobre skusenosti. Ja ho beriem uz asi 7 den a postupne sa vracia sila aj mne. O tyzden mam ist na hematologiu tak som zvedava na vysledky.
A preco som ho zacala uzivat ja ?
No som piary den doma z nemocnice kde som prezila horor kazdej mladej nadejnej maminy. Nebudem pisat preco, domyslite si. Ale tesim sa aspon z toho ze mate pozitivne skusenosti s nim.
Este otazocka. Uzivate alebo ste uzivali niektora Globifer forte v obdobi snazilkovania sa o miminko ? Ako to dopadlo ? Len toto by ma zaujimalo. Voped dakujem

pisklava
26. okt 2018

@ingulain Po sorbifere som musela ist vracat..je hrozne tazky, kde niekto nemá problémy, tak nemá dovod davat také sumy za globifer, ale nanestastie ja mam, takze musim hlavne kde som tehotna. Pri prvom dietati som zvládala aj Ferro Folgamma, ale vekom sa to zhoršilo.

dankuk
11. feb 2019

Rozhodne by som neužívala železo len tak. Ak ho máte nedostatok treba riešiť príčinu. Ja mám najlepšie skúsenosti so Sorbiferom - najlepšie sa vstrebáva. A to mi lekárka predpisovala aj iné lieky, napr. Ferretab. Skúšala som aj čučoriedkový sirup + šťavu z aloa, aj cviklovú šťavu - strašné peniaze. Na to sa vôbec nedajte nahovoriť. Pátrajte po príčine. Pri silnej menštruácii existujú lieky na jej zmiernenie a potom bude aj hemoglobín v normále. Mne po rokoch neustáleho kolísania železa zistili celiakiu.

dankuk
11. feb 2019

@bety135 Narosan čučoriedkový je akurát tak doplnok stravy za "pekné" peniaze. 👎

marykaha
1. mar 2019

@bety135 zaregistrovaná vo februári, po tom, čo začala diskusia. Tipujem na plateného firemného agenta 🙂 podľa horiveho obhajovania

bety135
2. mar 2019

@marykaha moje príspevky sú k téme fóra, pretože mám s Globiferom osobné skúsenosti a nielen ja, ale aj moji známi a rodina a rozumiem prečo ľudia mali pripravkami železa zažívacie problémy a s Globiferom ich nemajú. Ty máš akú skúsenosť s Globiferom keď si sa rozhodla prispieť práve do tohto fóra?

evaachesa
2. mar 2019

Na globifer nedam dopustit, beriem ho denne a nemam ziadne problemy ako ked som uzivala sorbifer...po nom ma zapekalo, bolo mi zle od zaludka a zvracala som ... lekarka mi poradila globifer a som za to vdacna. Zelezo mam po cca 2 mesiacoch uplne v norme 🙂

pavucikvet
5. mar 2019

Vyskusala som Globifer. Odporucila mi ho lekarka, bola zvedava ci to nie je len reklama, kedze poistovna ho nepreplaca.. Ostala z neho sklamana a ja tiez. Hodnota zeleza sa zvysila po mesiaci uzivania zo 116 na 117. Jej druha pacientka nanho nezareagovala vobec. Ano, nefarbi stolicu, nie je tazky na zaludok. Ale na zaludok nie je tazky ani Tardyferon fol. Takze ostala som na Tardyferone.

anemia
16. júl 2019

Ja mam UC uz cca 12 rokov , liecim sa chodim na gastro, stale mi chyba zelezo kedze casto krvacam do traktu. Jediny raz sa stalo ze mi podali infuziu zeleza , teraz stale odtahuju a nechcu mi dat infuziu , uzivam globifer forte ale nijake zlepsenie . Tak cakam na zazrak ci nejaky dobrak v poistovni schvali tu infuziu alebo pojdem dalej po znamej cintorinskej .

angieba1
28. aug 2019

Ahojte.Som sestrička, tak trochu sa vyznám v tom. Železo som mala pravdepodobne pár rokov v mínuse(keďže mám hrozné menštruačné krvácania), no nikdy som si to nedala vyšetriť, pretože hemoglobín vždy som mala dobrý okolo 130 (norm. je 120-140), ani v sne mi nenapadlo preto, že môžem mať napriek tomu nízke železo. Áno, nadávala som, že padajú mi vlasy, nechty v hroznom stave, pričom mi ich pred tým všetky ženy závideli, že ich mám ako gelové a že som unavená. Jasne, všetky príznaky som odreagovala s tým, že však hormony, náročná služba, stres. Až kým t.r. jún som tiež silno krvácala a dlho, dala som si kompletné odbery spraviť. Hemogl. 91, železo 2,6!!!( spodná norma je 6,6). Tak to čo už je som si myslela, treba riešiť. Gyndoš mi poradil Globifer, (predtým som o ňom nepočula). Začala brať na prázdny žalúdok denne 2tbl spolu s Cvitaminom a zapila citrónovou vodou čerstvo vymačkanou.Denne sušené slivky striedavo s marhuľami, veľa rýb, všetko kde je železo. V júli zasa megagynda, hemogl. 79. Vtedy som dostal 4 transfúzie, po nich hemogl. 108. Vládala som dýchať🙏👍. A pokračovanie v tabletkách na zastavenie krvácania, Globiferin a všetky iné spôsoby prijímania železa zo stravy - ešte že je leto. Dnes idem z odberov. Od zistenia 2,6 železa (cca 2,5mesiaca dozadu) teraz som na hodnote 5,5😀 Pokračujem ešte ďalej jednu krabicu po 2tbl, potom preidem na 1tbl denne. Takže za mňa veľké áno Globiferu. Žalúdok v pohode, stolica bez ťažkosti, síce zelenkavá, ako keby som denne jedla špenát. Takže tak teda...ja a moje skúsenosti. A nič spoločné s výrobcom nemám😜(škoda)

nastasias
31. aug 2019

Až na pár podozrivých komentarov neaktívnych mamiciek, čo majú na konte len 1 príspevok v diskusiách (ale je jedno ci je to pleseň na nohách alebo vyrážky na zadku, takáto reklama tu je vsade) som sa nechala presvedčiť 😊

angieba1
31. aug 2019

No ja do op. mám cca 2mesiace, dovtedy musím napumpovať hemoglobín nad 120 a železo aspoň na spodnú hranicu, aby som nezačala operáciu s mínusovými hodnotami, lebo aj transfúzie majú dosť svojich rizík. Hovorím, neviem či cielená "železová" strava, alebo Globifer mi zdvihol železo, ale cítim sa relatívne dobre a labákové testy neoklameš...takže ja pokračujem ďalej a uvidíme pri najbližšom odbere👍😀Každopadne bodla by, keby cenovo to trochu išlo nižšie.

tomanovaj
16. dec 2019

Ak by mal niekto záujem, mám Globifer forte, úplne nový nerozbalený, kúpený ako nevhodný darček za 10eur. Expiracia 12/2021

nastasias
17. dec 2019

Tak bohužiaľ po 3 mesiacoch poctivého užívania hemoglobín stúpol zo 105 len na 108. Pri Tardyferone som mávala tých 120. Ani kamarátke nezabral.

zoe1221
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zoe1221
4. máj 2020

Ahojte, ja som začala užívať Globifer v januári, bola som na preventivku lebo som sa zle cítila, vyšiel mi hemoglobín 96, lekár mi poradil Globifer, že je to niečo nové, hemove železo, čo dosiaľ nebolo, že nezapeka a neovplyvňuje ho strava, tak som začala brat dve tablety denne. Vo februári som bola zase na odber krvi, koli štítnej zlaze, a hemoglobín 119 a pritom som cely mesiac nevedela, že beriem železo, žiadne zapekanie, bolesti brucha nič. Najlepsie zelezo čo som brala, s najlepsiou absorbciou na trhu. Výborný produkt, určite odporúčam.