Hallux na nohe

ivana1410
16. máj 2014

ahojte baby, chcela by som sa Vás spýtať, či s týmto máte niektorá skúsenosti..ja mam 20 rokov ....na pravej nohe sa mi to začal robť HALLUX, dokonca ma to niekedy aj bolí ...keby nie asi to neriešim...ale viem že to časom môže byť nepríjemnejšie a aj bolestivejšie ...vysoke topánky nosím sporadicky...ty toho to nebude ..máte a tým skúsenosti??

majkadoma75
14. júl 2015

v zaciatocnom stadiu su velmi dobre prstove fixatory.. nieco take http://www.rychlolacno.sk/shop/prstovy-fixator-...

ak je to v pokrocilom stadiu, a velmi to boli a teda nejde len o esteticku stranku, urcite k doktoroviam.

Zelam skore vyriesenie Halluxu.

ellasofia
3. dec 2015

Ahojte,
Hallux valgus alebo vybočený palec

Ide o veľmi nepríjemné ochorenie, ktoré sa začína klesaním priečnej klenby na chodidle. Palec drží šľacha, ktorá je viac namáhaná a začína ho tlačiť na ostatné prsty. Tlak dráždi aj kĺb, ten postupne hrubne, rozširuje sa, zväčšuje sa a palec ešte viac tlačí na zvyšné prsty. Nakoniec je celá predná časť chodidla zdeformovaná a robí človeku ťažkosti pri chôdzi.
Vraví sa, že na vine sú úzke topánky alebo vysoké podpätky. Niektoré ženy však na nich chodia celý život a nič, iné si dávajú pozor, a predsa sa halluxu nevyhnú.
Žiaľ, na vine je aj genetika. Ak sa vybočený palec v rodine „dedí“, je až deväťdesiatpercentný predpoklad, že sa mu nevyhne ani nasledujúca generácia.
Halluxy viac trápia ženy, pacienti muži tvoria hádam iba asi pätnásť percent.
Liečba: Operačné riešenie alebo používať korektory, aby sa stav nezhoršoval.
www.pedikurasupova.sk

ronusko
6. júl 2016
nanyvlado
26. nov 2016

Ahojte ma niekto skusenost s operaciou halux u doktora Filana z Antolskej?Lebo ja uz som podstupila 2x tu istu nohu a nue je to v poriadku boli to pri dlhsej chodzi .Poprosim o vase skusennosti .Vdaks

aduska93
14. apr 2017

ma niekto prosim skusenosti s nejakymi receptami na haluxi co fakt pomohli ??? operacie sa mooooc bojim...dakujem

majkadoma75
15. apr 2017

@aduska93 Ahoj aduska, ak je to len v zaciatocnej faze, tak prstovy fixator je velmi dobry. Ale ak uz je tvoj stav v kritickom stadiu, urcite vyhladaj lekara (nie vzdy to samozrejme znamena operaciu, takze nemusis mat obavy).

Dufam, ze ti moja odpoved pomoha.

aduska93
16. apr 2017

majkadoma75 a vies mi prosim ta povedat aj aky presne to je?? dakujem

majloo
16. apr 2017

Mna odrazu zacal boliet vyboceny palec, ale ze fest, inak palec na pohlad nie je velmi vyboceny, take nohy mam od puberty, tato mal haluxy. Ale kupila som si taky fixator a objednala sa na ortopediu. Spravili mi take ortezky na palce na noc a vlozky do topanok, tie zial nenosim, lebo zatial nenasla boty, do ktorych by som narvala vlozku aj nohu. Ale ortezy su super. Ten fixator sa nechyta. Inak bolest zmizla.

magacovadenisa
4. feb 2018

ak je tu niekto s halluxom chcela by som poprosiť o vyplnenie anonymného dotazníka k bakalárskej práci
veľmi by mi to pomohlo

https://www.survio.com/survey/d/M7W7K4U7K0G2S5V2Y

Ďakujem

stanislavicenka
4. feb 2018

Hlavne nosit topanky so širokými spickami. To nemusi byt topankami na opatkoch, aj ked nosite uzke topanky, tak to posporujete. Ale nezavidim. Ja to nemam, ale pamatam si jednu klientku, ktora spominala, ze operacia je hrozna, teda tie bolesti po tom

19daska76
25. máj 2019

@stanislavicenka je to individuálne. Som dva dni po operácii...dám tabketku a v pohode...len treba ležať...skorej sa nudím...

iqqi
13. júl 2021

@monikatn ahoj, pls, bola by si ochot a dat foto po tak dlhej dobe? Ja mam totiz tiez 2 jazvy, ani neviem preco, som 7 dni po operacii. Este len lezim a len na wc, este vobec nestupam. Enormne bolesti som mala, az mi dr predpisal tramal, az raz som ho uzila.
Z boku mam 9 stichov a medzi palcom a ukazovakom 4, nenasla som foto nikoho, kto mam 2 jazvy. Linda

lindaqe
28. júl 2021

@iqqi ahoj ja som už bola na druhej operácii keďže sa mi rozpadli kostičky na spodnej časti nohy a tak vybrali aj sruby. Mne sa to veľmi pomaly hojilo a každý to znáša inak. Posielam foto 🙂 aj keď palec nepohnem ako predtým no bolesti nemám. Linda

luccija
28. júl 2021

@lindaqe vy ste už po operácii, ale kto ho ešte mama tak vynovený treba naňho cvičiť sú cviky na webe mne to poradila masérka a vidím zmeny.Cvici sa aj s gumičkou medzi 2 prstami veľa je toho.Vacsinou je to dedične a zlé držanie tela

luccija
28. júl 2021

@iqqi kamarátka je po op roky a jazvy má veľké, ale zbavila sa bolesti

iqqi
29. júl 2021

@lindaqe ja som dnes 3 tyzdne po OP. Prave som si strhla leukoplast, co mi v utorok vybrali este zbyle 2 stehy z 13. Dnes som cely den bola s dekami na nohach, 2x u dr, skusila som mhd, poslala by som foto, ale zas mi nejde pridavat, tak ak len tak sukromne.
V pondelok som totiz nestastne zakopla o oba palce, takze rovno som sla za dr, ale nebol tam, tak v utorok opat. Nastastie vraj nic sa nestalo, teda rtg ok, aspon som zistila, ze mam tam 2 titanove srobiky, takze vraj vyberat uz nebude treba.
Inak mam stale vylozenu nohu, aj v noci, tu na fore som sa dopatrala k wobenzymu, tak som dostala bolestne od mojej mamky rovno 800ks.
Ja som si vcera este kupila kolagen od herbalife, tak snad coskoro budem fit, chcela som to takto na leto, aby som v septembri konecne po 6 rokoch "RD" nastupila do prace.
Su to sice len 3 tyzdne, ale skusim zajtra s tou papucou slapnut na pedal, ci to pojde.

iqqi
29. júl 2021

@lindaqe ako sa Vam to stalo, ze rozpadli? Ach, to mate teda asi o dost komplikovanejsie, tak snad coskoro zacnete "behat". Ja mam v okoli 3 zenske, ale okolo 50+ a vsetky si to chvalia a lutuju, ze nesli skor, tak snad budem patrit aj ja medzi ne. Trpim halluxami od cca 14, ale vtedy teda neboleli, az po porodoch sa zacali doooost ozyvat. Tak 3 dni pred 35 som si dala darecek.

lindaqe
30. júl 2021

@iqqi mne sa po prvej operácii zle hojila rana a celkovo telo neprijalo sruby a hojenie tak bolo pomalšie. Vraj sa stáva že ak sa palec posunie tak sa niečo rozpadne. Po druhej operácii som už behala na ďalší deň bez bolesti. Teraz používam bf obuv tak sa snažím aby som v topánkach mala dosť miesta. Pri topánkach je to komplikovanejšie keďže mam jednu nohu kratšiu po operácii a celkovo mam vysokú klenbu

mirka19101974
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katka1981
9. jún 2023

@minis, moja maminka znesie extremnu bolest a ano mas pravdu, vravela ze strasna bolest 2x jej to robili ale je rada lebo nema bolesti ked chodi, strasne trpela.

lenka5687
10. jan 2024

@iqqi a ako to dopadlo prosim ta? Si spokojna? Nemas bolesti ziadne?

iqqi
11. jan 2024

@lenka5687 Je to 2.5r po operácii, občas ma to zabolí, akoby len sroby (2ks) dali o sebe vedieť.
Ale spokojnosť, minimálne to teraz vidím na topánkach, čižmách, že jedna noha rovná a druhá mierne zdeformovaná od ešte neurobenej nohy.
Ale určite neľutujem, ale prvých 5dni bolo veľmi kritických a keby som mohla, zahlusim všetkých, bola to veľmi krutá bolesť a stojím si za svojim, že radšej pôrod trojciat prirodzene, ako znovu pod skalpel. Púchlo mi to asi 2-3mesiace. Predné po mesiaci som sadla za volant rovno z BA do PN do zoo, to som trošku oľutovala, bo som šla bez muža a večer mi išlo odtrhnúť nohu.

lenka5687
11. jan 2024

@iqqi takze sa to dlho hojilo? Tak super ze je to vsetko ok .. kde vam to robili prosim vas?
Ja to mam len trochu podla rtg vraj 0,5 cm vychylene ale uz to citim az v kolene. Spravilo sa mi to rok po porode vobec neviem preco 😒

iqqi
13. jan 2024

@lenka5687 po pôrode sa mení klenba, mne dokonca aj o číslo väčšie nohy mám. Operoval mi to dr. chandoga, ktorý sa tomu venuje, a bol na odporúčanie môjho strýka ortopéda, ktorý sa ale venuje inej oblasti. Každý človek je individuálny, prvý pôrod fajn, aj keď dotrhana, epiduralka, druhy bez epi a pár stychov, rýchly...proste čo zásach, to individuálne pooperačné hojenie. Mne to ešte pol roka opuchalo dosť, v lete to ešte občas cítim, ale určite by som šla aj do druhej, ale zatiaľ neboli.
Mám dve jazvy, ale pekne sa to zahojilo, čím neskoršie chrasta odpadla, tým som to mala pod ňou krajšie
@lindaqe