Nepríjemné kŕče v nohách v 33. týždni

silvika92
6. jún 2020

Ahojte , som v 33tt a mávam každodenné dosť nepríjemné kŕče v nohách (väčšinou ľavá noha) , už som stoho zúfala ,keďže to nemám len cez noc ,ale už aj cez deň niekedy sa my prsty až celé prekrutia alebo stačí ,keď v kľude sedím a už do celej nohy od stehna až dole dostanem kŕč ,skúšam to rozchodiť ale najneprijemnejšie je to v noci ,ťažko sa my zaspáva kôli tomu a hlavne keď ma to zobudí aj 2-3krát cez noc a musím vstať a dosť sa potrapiť aby som ten kŕč uvolnila alebo som nútená vstať a chodiť po byte 😣
Viem ,že pri tehu je to normálne , ale myslím ,že je to dosť často a stále viac bolestivejšie a nepríjemnejšie , keď máte niektorá z vás alebo ste zažívali niečo podobné , tak vás prosím čo vám pomohlo , proti tým kŕčom alebo čo by my pomohlo aby neboli tak časté😕 za rady Vám vopred ďakujem

misica16
6. jún 2020

@silvika92 ja som mala aj v prvom tehu a mám to aj teraz. Beriem magnézium 😉 nedávam si každý deň, ale vždy keď vnoci cítim. V prvom tehu som to mala horšie ako teraz takže viem, že je to riadne nepríjemné. Ak tak sa poraď s gynekológom, ale s tým magnézium by sa to malo zlepšiť 🙂

bona69
6. jún 2020

@silvika92 ja som brala magnerot 4x denne

silvika92
autor
6. jún 2020

@misica16 zabudla som napísať aj to ,že magnézium beriem 2krát denne po 2tabletky a preto fakt neviem ako si už pomôcť , keďže ďalšiu kontrolu mám až o 2týždne

vilma7
6. jún 2020

Mne pomohlo jesť denne banán a kŕče zmizli.

samrolka2019
6. jún 2020

Ahoj ja mam to iste... 🙈 zajtra zacinam 33 tt. Uz 3 noc ma budia krce v lavej nohe a to pritom uzivam denne 3000mg (3x1000mg) magnezia od zaciatku tehotenstva. Jem vela surovej zeleniny, banany atd. Pestra strava. No nepomaha mi nic 😞

nini1010
6. jún 2020

Magnerot

nitka1157
6. jún 2020

@silvika92 vyskusaj stahovat nohu cez den alebo kompresne podkolienky

silvika92
autor
6. jún 2020

@samrolka2019 tak to mame asi úplne rovnako 😦 je to dosť nepríjemné a bolestivé no dúfam , že to už niejako zvládneme 😩

silvika92
autor
6. jún 2020

@vilma7 Banán ? Tak to hneď aj viskúšam ,ďakujem za radu

vilma7
7. jún 2020

@silvika92 ano a ziadne magnézium som brať nemusela. Ale zas ja som mala asi tak jeden kŕč za deň, tak si daj 2x denne, ráno a večer. Dobrú chuť

samrolka2019
7. jún 2020

@silvika92 dnesnu noc som mala vez krcu ale ore zmenu som sa 2x prezliekala co som boka mokra od potu 🙈😆 kazdy den nieco zabavne

silvika92
autor
7. jún 2020

@vilma7 tak uvídime či ten banán pomôže aj mne z radosťou by som brala ten jeden kŕč cez deň 😊 vďaka

silvika92
autor
7. jún 2020

@samrolka2019 😅 tak ako si napísala každá noc je zábavnejšia , proste nieje ani jedna noc kľudná ,stále niečo 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre