Hemeroidy a ich liečenie

denisse1311
17. jan 2013

Mamicky mali ste niektora hemeroidy?ako ich liecite .mam to v zaciatkoch robim si kupele z dubovej kory a dnes mi lekarnicka poradila mobivenal tak skusam. Ake mate skusenosti co najepsie zabera dakujem za vsetky tady

tajomna21
23. mar 2014

@martinka_peter ano mam ....napisem Ti IP

culinocka
31. mar 2014

ahojte, my s mužom sme mali hemošov ja som mala pred pôrodom a počas pôrodu som si vytlačila mega hemoša, som si myslela som si že ich tam mám spolu asi 8. Začala som si na to dávať propolis a neskôr hojivý zázrak. A zmizlo mi to cca za 3-4 dni.... Manžel mal tiež a ten si ho natieral 2-3x za deň s tým hojivým zázrakom a úplne mu zmizol a už sa nevrátil a celkovo ten hojivý zázrak je dobrý aj na pupáky, mala som taký malý čierny pupák na hrudi a bol plný hnisu, ktorý sa nedal vytlačiť, odporučila mi kožná, že buď to liečiť antibiotikami, alebo potom rezať, ale že mala by som tam škaredú jazvu, tak som si to natierala tým hojivým zázrakom a verte či neverte, ten hnis sa tak stiahol, že až sama tomu neverím, ale fakt odporučujem. A stojí to 2€ .

marijanakatja
31. mar 2014

ja odporučam krem Diprogenta, mi pomaha vždy

mamazem
31. mar 2014

Ja odporúčam liečiť hemoroidy vnútorne, žiaľ, krémy majú len dočasný účinok a neriešia podstatu problému. Viac si môžete prečítať v článku Ako sa zbaviť hemoroidov: https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/mamaze...

tish1986
7. apr 2014

ja som sa v jednom anglickom clanku docitala o tychto radach:

1. po kazdej velkej potrebe horuca sprcha alebo sadnut do horucej vody. Ucinok: bolest ihned zmizne a cievy sa vyrazne stiahnu. Ja som pouzivala iba cistu vodu, ale ak je po ruke repik, harmancek ci dubova kora, moze byt aj to.
2. kupit si masticku/gel z lekarne, akukolvek poradia
3. NAJDOLEZITEJSIE: vlaknina a voda - zvysit prijem. Ja som kazde rano zjedla 5-6 sliviek alebo fig a zapila to cajom, na ranajky ovsene vlocky s mliekom alebo do jogurtu, vela cez den pit a poobede a hlavne vecer pred spanim zjest 1 jablko aj so supkou (nelupat!).

Do 4-5 dni som si to vyliecila. Problem iba je, ze potom clovek musi naozaj jest kazdy den ci uz vlakninu z lekarne alebo vlocky, aspon zopar sliviek/fig + 2 jablka denne, vela vela pit, lebo ak to clovek zanedba co i len na 2-3 dni a za tie dni zje maso, ktore upchava a robi stolicu tvrdou, hemeroidy sa ozvu spat emoticon emoticon

klara_159
4. jún 2014

Hemoroidy treba liečiť aj zvonku aj zvnútra, ak ho liečite len krémami a gélikmi tak sa vám opäť vyhodí, pretože ten hlavný problém, ktorý je vnútorný nie je doliečený... manželovi sa veľmi osvedčil hemostop gel aj tabletky, kúpil na nete nejaké výhodné balenie gélom si natieral konečník a tobolky pravidelne užíval a za dva mesiace bolo po probléme. Liečil sa asi rok a pol dozadu a odvtedy sa mu hemoroid nevrátil.

janko6y
30. okt 2017

Zdravím som po operácií hemeroidov a chcem sa spýtať koľko trvá doba zostavenia lebo už piaty deň po operácií a stále krvácam a bolesti pri vypraznovani sú veľmi bolestive. Vie mi niekto povedať koľko to asi este bude tak trvať.☹

tina7729
4. nov 2019

@klara_159 Dobrý deň chcem sa opýtať je to dlhšia doba ale skúsim.manzel mal vonkajší hemeroid?ja mám už mesiac vytŕča von a nejde dnu. Beriem aj maste lieky no nič nepomáha.

02nika02
22. okt 2021

@mam132 zdravím do koľkých dní ti zmizli hemoroidy, ked si použila tento krém? Lebo mam ich tiež a dubová kôra krém mi vobec nepomáha a som v 28tt.

saxana000
24. apr 2024

@culinocka to.myslis to vajicko od oriflame?