Hemeroidy v tehotenstve

majka2307
20. dec 2018

Dievcata viem ze to trapi veľa z vas ale co fakt zabera. Dubova kora a vysedavat v lavori nepomaha. Po prvom tebu mi pomohol avenoc. Je to homeopatikum ald v lekarni mi povedali ze nie je vhodny pre tehu. Mate d s tym skúsenost? Co pomáha? Vlaknina pohyb tekutiny to vsetko mam
Dakujem

iveta143
20. dec 2018

@majka2307 ja som tiez mala s tym problem pred koncom tehotenstva, lekar mi odporucil nejake tabletky, ale nebrala som ich...radsej som zvolila faktu mast...mala som aj dubovu koru,ale vobec nepomahala...pri mojich obidvoch tehotenstvach som to pouzivala,ale aj nazory na faktu mast v tehotenstve sa roznia...mne pomohol

majka2307
autor
20. dec 2018

@iveta143 dakujem.mne sa po porode urobili a dlho som sa potrapila a pri druhom tehu uu v 19t. Aj faktu som mala zaberala. A ked odporučil tebe dr tak uskodit to hadam nemôže

iveta143
20. dec 2018

@majka2307 mne odporucil dr tabletky, to faktu som sa rozhodla nasadit si sama, lebo na nete som citala diskusiu nejaku, co porodna asistentka radila, tak ze vraj sa moze...ale to som fakt len minimum davala len vecer, ked som isla spat...ja som to mala strasne, ani sadnut som si nemohla,a chodit uz vobec nie...tak preto som zvolila taketo riesenie...

lindusss2016
21. dec 2018

Mne factu povedala rovno noja gynda, takze v pohode mozes, ale uzivala som aj avenoc na odporucenie lekarnicky. Dokonca obvodna mi predpisala detralex, ale tie som uzivala len asi 5 dni a potom uz nie.

alantroj
21. dec 2018

Jednoznacne odporucam Preparation H (mast aj capiky - vytazok zo zraloka). Ja som mala aj koru, faktu a ostatne maste ma stipali. Toto jedine mi pomohlo. Po kupeli v kore som si to natrela ale pozor lebo ta mast ti zaspini aj nohavice. Operes to ale teda ja som bola vtedy uz PN tak mi bolo jedno doma ze mam flak na zadku. Mne ho odporucila kamoska. Jest vela vlakniny, slivky, lanove semienka si vecer nasyp 1 polievkovu lyzicu do pohara vody, nechaj 10 min postat a potom to cele vypi a zjedz. Upravi ti to stolicu.

majka2307
autor
21. dec 2018

@alantroj ahoj dakujem za typ toto nepoznam. Je to voľno predajne? A v tehu sa teda moze uzivat? Ja mam stravu pestrú a ani problem so stolicou u mna skor babo poposuvalo organy a tlaci tak predo mi zila vykukla😒

alantroj
21. dec 2018

@majka2307 preparation H kupis v lekarni je volno predajne len málokde bolo velakrat mali vypredane kedze je fakt dobre. Ja som pouzivala mast ale na noc som si dala aj capik aby mi pocas spanku ukludnil opuch

majka2307
autor
21. dec 2018

@alantroj a brala si to v tehotenstve?

alantroj
21. dec 2018

@majka2307 ano. Aj ked spravny vyraz je pouzivala. Je to mast a capik do zadku. Je to prirodny produkt.oouz

majka2307
autor
21. dec 2018

@alantroj vdaka skúsim

tanyan
21. dec 2018

tabletky detralex sú super na kŕčové žily a mne veľmi pomohli aj pri hemoroidoch. môžu sa užívať v tehotenstve, ale po pôrode (počas dojčenia) nie je vhodné užívať detralex.
gél Hemostop sa môže aj počas tehotenstva a aj pri dojčení.

majka2307
autor
3. jan 2019

Baby tehulky ako dlho vas trapili hemeroidy? Ja sa uz.mesiax s tym trapim a cipka za cipkou ale neustupuje😪 asi budem musiet navstivit chirurga alebi teda neviem akehoho dr

benshi
5. apr 2021

caute baby.. ten detralex sa da kupit iba na predpis?

majka2307
autor
5. apr 2021

@benshi ano

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre