Hemoroidy / zlatá žila

sveva
18. sep 2006

Ahojte maminy. Neviete mi poradiť mám problém so "zlatou žilou"? Vyskúšala som už aj kúpeľ v dubovej kôre a žiadny účinok to nemá. Poraďte mi prosím.

laurajana
18. sep 2006

AVENOC - mast a cipky su fajn, najlepsie polozit tuto otazku svojmu gynekologovi, v tehotenstve to ma skoro kazda druha baba a po porode sa to moze len zvacsit...cim skor zasiahnes tym lepsie

aktak
18. sep 2006

laura aj preventivne sa da?

olianko
18. sep 2006

ale mozu to pouzivat aj tehot.zeny? lebo v tehotenstve a aj ked kojis si musi davat na vsetko pozor este aj na tie maste...

laurajana
18. sep 2006

aktak ja nie som dr. 🙂 ale myslim, ze ta mamina co ich nema moze byt len rada, ja som mala zapal a na to mi najlepsie pomohla aj ked sa Vam to bude zdat smiesne mozno "praskovy cukor s neosolenou domacou mastou (smalcom)" rozrobene na kasicku - potierat na umyty konecnik aj 3x denne na to som si davala intimku a ked sa zapal vyliecil, masticka Avenoc pomaha nadalej doliecovat...hlavne je, ze uz nemam zapal, aj ked malinky hemoroid tam este je 😒

sveva
autor
18. sep 2006

Ja som to svojmu gynekologovi povedala, ale akosi na to nereagoval. 🤐 Niekedy mám tak boľaví zadok, že nemôžem ani sedieť. 😲 Aj mám stravu bohatú na vlákninu, jem aj veľa jogurtov a stále ju mám. Ak mi zmizne, tak len na niekoľko dní a potom ju mám znovu.

danii
18. sep 2006

neviem sice co na to, ked to uz vypukne, ale prave dnes som listovala sobotnu pravdu a je tam prave pisane o hemeroidoch. a ako prevencia pre tehotne je lahnut si pocas dna na nejaky cas na lavy bok. koli nejakej velkej cieve ci co....

laurajana
18. sep 2006

skuste ten praskovy cukor a domacu mast...uvidite, ze pomoze a potom uz len preventivne nejaku tu masticku Avenoc - sa kupuje bez lekarskeho predpisu v lekarni..hm?

sveva
autor
19. sep 2006

Ďakujem Vám za rady. Dúfam, že mi niečo z toho pomôže. 😎

ena
19. sep 2006

a vcera som videla na zastavke big reklamu na HEMO-ROLL toaletak, ale ten asi skor ako prevencia, na http://www.tento.sk/index.php je strucne info

kasis
19. sep 2006

Ja som s tym mala problem pred otehotnenim na intraku zo skvelej stravy, kym som to uplne vyliecila tak mi to trvalo pomaly rok, velmi mi pomohla mast MASTU a aj cipky, plus sedave kupele v dubovej kore kazdy vecer a hlavne kazde rano vlaknina. Odkedy som tehotna zatial nemam ziadne problemy, dokonca sa to zlepsilo, uvidim ako bude dalej, ale neviem ci tie masti mozu pouzivat aj tehotne

zuzig
19. sep 2006

Laurajana, ten konečník potierať iba zvonku, alebo aj hlbšie?Ta mast to je riadna bravčová masť?

laurajana
19. sep 2006

zuzig... mozes si trosku aj hlbsie naniest,nie vsak prilis hlboko, lebo to iba zbytocne rozdrazdis...bravcova mast domaca, nesmie byt solena...pozor na to, dobre?

zuzig
19. sep 2006

A v akom pomere to rozrobiť s tým cukrom?

laurajana
19. sep 2006

zuzig - proste do masti si pridaj praskovy cukor, aby ti vznikla hsutejsia kasicka, mozes to mat na malom tanieriku, nie je toho treba vela...aspon mne stacilo za dve polievkove lyzice si rozrobit a pomohlo to...drz to v chladnicke

katka2
19. sep 2006

ja som s tym mala tiez problemy po porode a bola to strasna bolest.Pomohli mi mast a cipky - faktu - dostat ich v lekarni.

peha
19. sep 2006

ahojte babulky,
rozhodne to netreba nechat len tak, rozhodne s tym nieco treba spravit.
ja som kedysi davno na vysokej skole - boze ako to je davno 🙂 mala s tym problemy, ale prevencia dokaze divy.
netreba sa bat a hanbit, a lekarovi to povedat.
takze pomaha - hlavne pestra strava a bohata na vlakninu a zeleninu.
dalej po stolici ist vzdy bezpodmienecne sa umyt a namazat si zadocek, a ak to mate horsie, nielen zvonku, ale aj hlbsie - su na to nadstavce ktore pribalujuju k mastickam.
masticky su velmi vhodne - faktu stipe, skor ine, kedy sa vyrabal aviril h, dnes ho uz tusim nedostat. takze sa poradit s lekarnickou, skor take mastnejsie. a hlavne ked sa to zlepsi, neprestavat s osetrovanim. ono to chce u niekoho par mesiacov, u niekoho niekolko rokov, kym sa to da ale UPLNE do poriadku.
ako doplnok su dobre aj sedacie kupele, ale hlavne to treba aj natierat potom.
dnes s tym nemam absolutne ziaden problem, len ked to zacne u tehuliek, treba s tym nieco rozhodne rychlo robkat, a hlavne pri porode, pri tom tlaku to bude vesele. ale da sa to dokopy, nebojte, kamosky sa z toho vystrabili.

a hlavne je to dlhodoba zalezitost.

drzim palceky a hlavne bezproblemove kralovanie v kralovskej miestnosti. 😕 😉

tonicka
21. sep 2006

Ahojcek baby, to je asi jediné, co zatial nemám. Moj manzel ale áno, doniesol si to ako poklad pred pár rokmi z vojny najlepšie mu na to zaberá kozmetická vazelína, dá si ju aj do vnútra hned ráno po osprchovaní a keď náhodou musí aj cez deň na velkú tak je to omnoho lepšie, lebo ona tam urobí taký ochranný film, po troch dňoch používania, to má skoro zahojené, ale radšej si to dáva aj mesiac, kým to nieje na 100 pecent preč. Inak keď to bolo veľmi zlé tak to použival každý deň asi pol roka, i ke´d miestami len preventívne Snáď pomože aj vám. 😀

kardia
14. feb 2008

Ahoj dievčatá, mastičky tiež zaberajú, ale existuje odstránenie laserom. Počula som o tom v Košiciach na akomsi súkromnom dermatologickom centre, ale pýtali strašné peniaze. U nás v Prešove je jeden chirurg vo vojenskej nemocnici, a aspoň niekedy to stálo cca 3000 Sk. Vyšetrenie a potom objedná na vypaľovanie. Podľa veľkosti a nemôžete ísť počas menštruácie, na jedno viac ambulantných operácií.

tina78
14. feb 2008

Ahojte žienky,no mne sa tento problém objavil v poslednom mesiaci tehotenstva a bola to riadne veľká zlatá žila,mala som problémy už pri sedení,ale našťastie vdaka pestrej strave som sa bez problémov a pravidelne vyprázdňovala,strašne som sa bála,čo s tým spraví pôrod,ten tlak pri tom....ale našťastie samotný porod to nezhoršil a sestričky na sále mi na to poradili Faktu čipky,vraj dobre zaberajú a možu to,ako mi povedali aj tehotné a kojace,tak som si to hned po porode začala dávať a po nejakom čase sa mi zlatá žila začala zmenšovať,ale musím veľmi dbať na pravidelné vprázdnovanie,čo sa mi pri kojení nie vždy darí...Pri zatlačení mi začnú krvácať a to je potom otrasná bolesť 😖 A ako tu už bolo spomenuté,vždy si treba umyť zadoček,hygiena je pri hemoroidoch nevyhnutná,aby sa nezapálili, ja si nosím vždy so sebou v kabelke vlhčené obrúsky,ked ma to chytí mimo domu,tak to zachráni situáciu... 🙂
A veru,je to dlhodobá záležitosť, bohužiaľ!

shela
14. feb 2008

no mne nepomaha nic!! Ziadne masticky...posielajú ma s tym na operaciu 😖

saudi
26. máj 2008

ako rozoznam, ci mam hemoroidy? nekrvacam, len mam asi uz 2 dni pocit, ze mam na konecniku nejaku makku hrcku, ako vydutinku a boli ma to pri sedeni, moze to byt hemoroid? dik

audreyd
26. máj 2008

hemoroidy nemusia vždy krvácať 😒 mne sa iež spravili po pôrode, horšie to bolo po druhom. to som fakt asi mesiac myslela, že je to môj koniec 😖 😔pre bolesť som nemohla ani sedieť ani spať 😔 ale pomohli mi čípky a masti, pravidelná starostlivosť a úzkostlivá hygiena. na preliečenie krvácania čípky spofax, na liečenie hemoroidov čípky a masť faktu, na pomoc pri vyprázdňovaní glycerínové čípky a na obklady odvar z dubovej kôry 😖 😖 😖 a hlavne dbať na pravidelné vyprázdňovanie! čím dlhšie sa stolica zadržiava, tým je to horšie.
teraz som už bez akýchkoľvek problémov, ale straší ma to stále 😖

valka
26. máj 2008

kocky, mozem odporucit liecbu hemoronom...je to mikrochirurgicky zakrok, ale nic sa nereze a vobec to neboli ani pocas ani potom...a priznaky ustupuju strasne rychlo...

saudi
26. máj 2008

Valka, ale to snad az pri dlhodobejsich problemoch, nie? A akym sposobom sa to teda lieci? dik

denisocka
21. jún 2008

baby,oprášujem temu,

po pôrode som mala mega hemoroidy,skoro to vyzeralo na operáciu,ale vdaka role matky som na to nemala čas-sa sledovať a oni sa pomaly vcucli dnu,takže pohoda.Pri stolici ma teraz nebvolí,občas pri utieraní 😀 sorry, mám trošku krvy na papiery,čerstvej.ale dnes mi aj pár kvapiek kvaplo , je to normálne?

teda určite to nie je normálne,ale či to môže byť hemoroid nejak podraždení pri velkej potrebe a krváca?lebo potom to normálne prestalo

joj trapne mi to tu je vysvetliť,ale snad ma chapete

martina21
22. jún 2008

chapem ta mne tak zacali problemy najpr iba trosku krvy kvapka dve po stolici a po case uz aj bolest a vsetko ateraz je to hrozna bolest nic mi nepomaha a neviem ci mam hemeroidy alebo tie trhlinky lebo zvonku nic nevindo asi tak, mozno sa ti to vracia 😨 kto vie ja traz nemam krv vobec len priserna bolest 😢

denisocka
22. jún 2008

a kde ta boli?pri stolici?lebo ja práveže kakám 😝 uplne v pohode,rýchlo .......... a nechápem odkial ta krv,ved ani netlačím,ani ma neboli,neštípe

kukona1
26. jún 2008

tak mne sa to objavilo po porode a mastím si to s mastičkou Faktu. 😕

hobhobka
15. júl 2008

Ahojte, ja sice ešte niesom mamina, ale mám to už v pláne. S hemáčmi ( hemoroidy ) mám problém už od cca 3 ročníka na výške takže asi tak 8 rokov - nepravidelná strava = nepravidelná stolica = hemáče. Prvý krát som bola na chirurgii, kde ma lekár vyšetril a dal mi factum masť. Pri veľkej mi ale stále ostával zadoček vonku, masťou som si ho vždy zatlačila. V poslednej dobe cca 1 rok mi to krváca a hlavne v období tesne pred menštruáciou a po nej ( krvácanie je pravidelnejšie než moja menštr. ) Prečítala som si, ako môže hemáče zhoršiť pôrod a že je lepšie dať to doporiadku ešte pred tehotenstvom a tak som sa rozhodla konať. po návšteve chirurgie a gastroenteroskopie ( tak nejak ) bol výsledok: hemáče 3 stupňa. Celá stupnica je od 1 do 4. Len mi to krvácalo, nemala som ŽIADNE bolesti, myslela som si, že to prejde, neprešlo. Pokiaľ to krváca, je to 2 alebo 3 stupeň. Nepodceňujte to!!!!! Predstavte si, žeby ste mali inú chorobu v treťom štádiu žo štyroch. Riešili by ste to masťami? 11.7 som si dala v zariadení jednodňovej chirurgie ten jeden krvácajúci vnútorný hemáč vyrezať, ďalšie try ( menšie ) mi odstránia pomocou takej gumičky = elastická ligatúra. Je mnoho spôsobov, na nete je toho veľa. Čaute

maminkatn
15. júl 2008

ahojte babule viem o com pisete aj ja mam problemy s hemoroidami tkzv.zlatou zilou po 3 porodox to bolo v takom stadiu ze mi nic nepomahalo len som po tixu trpela az teraz v aprili po 27 rokox som sa odhodlala dat si to doporiadku 😝 😝 😝 nenexajte si to tak dlho zastarat ako ja a co som si vytrpela ani nexcem opisovat 😒 😒 bola som na operacii na xirurg.odd.tkzv.septickom a odtrpela som si operaciu v lok.umrtveni umrtvia vas na 4 hod.cize nic necitite a potom to treba vydrzat 😉 😉 da sa to ja som sa toho nesmierne bala hruza mam uz viac rockov ale dajte si to vy do poriadku kym ste mlade aby ste netrpeli tak dlho ako ja 27 rokov a hrozi mi aj 2 operacia bo som tam toho mala moc a na 1 krat sa to nemoze tolko vela urobit takze je to dost xulostive ale treba konat cim skor tym lepsie pre vas ktora budete xciet mozme pokecat aj cez ip pa pa