Hnačka po antibiotikách

slnecnica777
17. aug 2022

Brala som ATB Zinnat 250 mg á 12 hod 5 dní na zápal močových ciest. Popri nich som brala aj probiotiká Laktobacily. Na druhý deň po užití ATB mi začali vodnate hnačky 3x denne. Po ich dobrati sa to ešte viac zhoršilo, boli aj 10x za deň, hlavne ráno. Myslím, že mi zničili črevnú mikroflóru. Beriem Biopron forte na obnovu črevnej mikroflóry, držím diétu, ale žiadna zmena zatiaľ k lepšiemu. Vodnate hnačky pretrvávajú už 8. den. Má niekto skúsenosť, čo pomohlo aké probiotiká na obnovu črevnej mikroflóry po brati ATB na zastavenie vodnatych hnačiek?

laura164
17. aug 2022

Mne pomohlo yomogi 3x2 tbl alebo nech ti dr predpíše reasec, zavolaj mu, lebo už dlho máš hnačky

stanulienkat
17. aug 2022

Mne pomohlo Biogaia ako jedine.
Musis to uzivat 3 hod pred, alebo po Atb. Nie hned po Atb. Vyluc dzusy, mliecne vyrobky.

slnecnica777
autor
17. aug 2022

@stanulienkat Brala som ich vždy s odstupom 2 hod, ale aj tak mi zničili mikroflóru.

stanulienkat
17. aug 2022

@slnecnica777 ano, bohuzial znicia. Musis mat vacsi odstup, nie iba 2 hodiny. Vynechavaj teraz vlakninu, jedz menej ovocia, zeleniny, aby ta neprehanalo. Vyskysaj tu Biogaia. Ak by to bolo neunosne, kontakruj lekara, aby vymenil Atb.

slnecnica777
autor
17. aug 2022

@stanulienkat A ktorú Biogaiu si brala? Mám ju doma, ale to je iba pre decká. Malý ju berie. Sú to cmulacie tablety. Ale pre dospelých bude asi iná.

stanulienkat
17. aug 2022

@slnecnica777 to je to iste. Cmulacie tablety. Ber to najprv 2xd, potom staci 1xd. Aspon 2-3 tyzdne po dobrati Atb.
Jedz len suche rohliky, ryza...

slnecnica777
autor
17. aug 2022

@stanulienkat Dik. Jem len sucháre a pijem čierny čaj, smectu, a probiotiká Biopron forte, ale aj tak behám, hlavne ráno. Inak malý bral Cefzil a tiež z toho hnackoval a po dobrati bral Biogaiu a musím povedať, že mu zabrala. Tak idem vyskúšať aj ja či mi pomôžu. Dik za radu.

nikpa
17. aug 2022

@slnecnica777 mne smecta v živote na hnačku nepomohla, ty keď ju berieš uz toľko dní a nič tak treba ju vysadiť. Skús Hylak, mávam často problém s črevami a hylak mi vždy najrýchlejšie zaberie. Len teraz má akurát výpadok, skús z netu objednať.

slnecnica777
autor
17. aug 2022

@nikpa Ja tu smectu beriem len druhý deň, keď sa tie hnačky zintenzívnili. Hylák mám, včera som si prvý krát dala, ale zatiaľ stále neprestávam hnackovat.

slnecnica777
autor
17. aug 2022

@stanulienkat ešte som sa chcela spýtať za aký čas ti biogaia pomohla?

nikpa
17. aug 2022

@slnecnica777 aha, tak to je ešte málo ale aspoň malú zmenu by si už mohla pociťovať. Ten Hylak si kľudne dávaj aj viackrát za deň, určite neuškodí, práve naopak

slnecnica777
autor
17. aug 2022

@nikpa dnes som si dala tiež. V piatok som dobrala ATB a v pondelok sa tie hnacky zintenzívnili. Bola som asi 10x. Od včera mám diétu aj hylák beriem, ale stále hnackujem v priemere 5 až 6x denne.

stanulienkat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
slnecnica777
autor
17. aug 2022

@stanulienkat Veď aj mne sa tie hnačky zintenzívnili po dobrati atb, dnes je to už 5.den čo ich neberiem. Už si začínam myslieť či nemám postantibioticku kolitidu.

stanulienkat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
slnecnica777
autor
17. aug 2022

@stanulienkat Ach. A ako dlho to trvalo tá kolitida? Ako ti na to prišli?

anicka176
17. aug 2022

@slnecnica777 odporučila by som zavolať VL, ohľadom vyšetrenia stolice ci už na C. difficile, prípadne aj iné patogeny