Hnedý výtok v polke cyklu

avril299
22. máj 2016

Ahojte. Asi dost otrepana tema, ale aj tak ma zaujimaju vase skusenosti. Zhruba v polke cyklu som dostala slaby tmavo hnedy vytok, ktory posledne dva dni zosilnel (teda v case, kedy ocakavam prichod menstruacie) a pripomina tmavu menstruaciu sem-tam aj s malymi kuskami tkaniva alebo ako to nazvat. Ale na druhu stranu, keby ho beriem ako menstruaciu, tak je velmi slaby. Neviem, co si mam o tom mysliet. Hnedy vytok mavam tak den maximalne 2 pred a po menstruacii, ale v strede cyklu este nikdy a k tomu tak dlho trva. Mate s tym skusenost? ☹

simsalabim
22. máj 2016

@avril299 mne sa stalo presne to iste minuly rok. Lekar povedal, ze porucha cyklu. Pytala som sa, ci mam prist na vysetrenie, ale zhodou okolnosti som mala za mesiac planovanu preventivku, tak kazal az vtedy. Zhodou okolnosti, ked som menzes presne v ocakavany den dostala, bol mimoriadne bolestivy. Odvtedy sa mi to uz nezopakovalo.

avril299
autor
22. máj 2016

@simsalabim dakujem ti za tvoj prispevok 🙂

sardinka335
22. máj 2016

moze to byt nejaka hormonalna nerovnovaha, pripadne ovulacia....v pripade tehotenstva aj uhniezodvanie oplodneneho vajička. Navštív gynekologa nech si na istom, pozrie uzv.

tamtamka26
22. máj 2016

@avril299 ja som si dala zaviest teliesko-Danu a uz 2-hy mesiac mam pred menzesom najprv to, co pises ty. Potom po par dnoch normal krvacanie....som z toho nervozna, v podstate som takmer 10 dni odstavena. Snad sa to upravi coskoro. ☹

nezabudka8
22. máj 2016

Ahoj. Ja to mám práve teraz. A som z toho tiež dosť mimo. Už sa mi stalo ale hneď na druhý deň to prešlo. Som to hodila za hlavu že asi ovu. No a teraz je to už tretí deň. Brala som antibiotika tak tomu to pripisujem. Uvidíme čo z toho a ako dostanem menzes

cunka
22. máj 2016

Ahoj. Mas pravdepodobne anovulacny cyslus (nepraskol folikul a vajicko sa neuvolnilo). Spinenie sposobuje neustale vylucovenie estrogenu aj v druhej faze cyklu, ktory ma vlyv na rast sliznice maternice a ta sa pomaly pozvolne vylucuje. Moze sa jednat aj o cystu na vajecniku. Hormonalny system je velmi komplikovany a akakolvek nerovnovaha ma za nasledok poruchy menstruacneho cyklu. Ja to velmi doverne poznam. Kazdopadne ak sa ti to bude opakovat, alebo spinenie bude dlho trvat, treba navstivit gynekologa.

tamtamka26
23. máj 2016

@cunka to je pravda, raz keď som mala cystu na vaječníku, tak keď praskla a vyšla von, trošku som špinila. ale len 1 deň. potom už nikdy nič.

cunka
23. máj 2016

@tamtamka26 pri prasknuti ovarialnej cysty je to u kazdeho individualne. Spinenie kludne moze byt aj dlhsie. U mna to je tak, ze napr. na 20 den cyklu mi praskne folikularna cysta a spinim az do prichodu menstruacie.

takaakoty
31. mar 2018

Rada by som sa dozvedela nieco bližšie k tejto teme. Posledne dva mesiace pocas ovulacie spinim, hnedý krvavý vytok...min.mesiac to trvalo cca 3 dni, tentokrát ma to trapi uz piaty deň. Nie je to silné, skôr hnedý hlien akoby s kúskami sliznice, príp.zrazeniny (také maličké). Na gynekologii som bola pred pol rokom, všetko ok, ešte mi lekár vravel ze práve ovulujem a, všetko je v poriadku....

veve10
31. mar 2018

Ja som pocas ovulacie spinila a mala bolesti vzdy ked som mala cystu. Opakovalo sa to kazdy mesiac, mavala som aj bolestivejsi menzes, sono ukazalo cystu. "Lieci" sa to antikoncepciou, nie vzdy to vsak zabera.

takaakoty
31. mar 2018

@veve10 Ja som cysty mavala v puberte, potom dlho pokoj, tehotenstvo atd...a zrazu ma to prekvapilo. Takže zrejme musim zopakovať návštevu gynekológa 😢

veve10
31. mar 2018

@takaakoty prvu som mala akurat v case maturity. Vtedy to nehorazne bolelo, cysta bola velka. Druhu teraz, ako 35 rocna, to som spinila pocas ovu, mala krce a aj bolestivejsi menzes. Oba razy mi dali antikonc., druhykrat sa cysta iba zmensila a potom som otehotnela ( tehotenstvu to nebrani, ani neprekaza). Teraz-rok po porode ma pocas ovu opat trosku pichalo v podbrusku...tak snad to nie je zase ta cysta, lebo antikonc.uz brat nemozem. Tiez budem musiet ist ku gyn ak sa to bude opakovat. ☹ Drzim palce.

takaakoty
31. mar 2018

@veve10 Dosť ma to vystrasilo. Menzes som uz dva krat mala nezvyčajne dlhý (cca 9 dni, bezne 6-7). Počkám ako.bude.prebiehať teraz, cítim sa unavená, a mávam silné pichanie v oblasti pravého vajecnika. Myslela som ze to je uvoľňovanie vajíčka, ale.začínam sa.obávat ze to.bude cysta. Dávno som mavala aj 7 cm cysty...tiež mi ich liečili antikoncepciou 😡

trinity246
17. jan 2021

Ahojte chcem sa spýtať uz vyše týždňa mám výtok taký žltý hustý , včera z ničoho nič som mala pocit akoby som cvrkla a keď som šla na wc mala som na nohavičkách hnedý výtok pripomínajúc lepidlo taká konzistencia ....mám zvláštny tlak v podbrušku a stále pocit vytoku čo to môže byť dakujeeem za rady ♥️

ana789kko
17. aug 2023

@trinity246 ako si dopadla?

lenkak89
23. sep 2023

Dobeý deň, ja mám hnedý od polovice cyklu už cca rok. Zatiaľ mi doktorka nič konrétne nepovedala, z čoho to môže byť. Niektorý mesiac sa stalo, že som to nemala, no väčšinou to mám skoro stále.Teraz v júni po mojom naliehaní mi dala doktorka Progestanelle, lebo nič iné, než nízky peogesterón, ma nenapadlo. No aj tak sa mi stalo, že sa mi ten výtok objavil. Z ničoho nič. Už som z toho zúfalá. Nechápem z čoho to môže byť. A hlavne sa snažíme sa o dieťa už 1,5 roka no s takýmito výtokmi ani sa nečudujem, že sa nám nedarí.....