Hnisavá rana po operácii slepého čreva

tina.olbreitova
15. aug 2014

Ahojte,prosim vas o radu.Som po laparke slepaka,vcera mi vybrali stehy,dnes mam v jednej rane taky zaschnuty hnis,nemokva to,ani nic podobne.Co na to?Niektori mi radia repik,ini,ze repik skodi.Tak neviem.

siska53
15. aug 2014

Repik,betadin..ja som to takto robila..ak sa to zhorsi,smer dr.

sintra
15. aug 2014

@tina.olbreitova chod s tym na chiru, tam, kde ti vyberali stehy. Osetria ti to.

mammaroma
15. aug 2014

@tina.olbreitova
Nemusí to byť práve hnis. Je okolie ranky sčervenané, tvrdé, prípadne opuchnuté? Pri vyberaní stehov by si najskôr všimli náznak infekcie. Mohlo by to byť zaschnuté sérum, ak sa s nitkou pohla nejaká drobná chrastička. Repíkom, alebo nedráždivým dezinfekčným ale nič nepokazíš a ak by sa Ti zdalo, že sa to zhoršuje, bolí, červená...tak samozrejme ukázať chirurgovi. Držím palčeky 🙂

kacusik69
15. aug 2014

tiez radim ist radsej na chirurgiu, ak mas podozrenie ze ide o hnis... ja som kvoli slepaku lezala 3 tyzdne - sice trosku iny pripad (mne sa otvorila zasita rana, hnisalo, mokvalo - skoncila som na dalsi tyzden v nemocnici na infuzkach a antibiotikach) ... mne to osetrili betadinom a zaviedli do rany dren... neber to ako ze ta strasim, to vobec nemam v umysle, skus mozno zatial ten repik, ale dr. by som to asi isto ukazala...

sendy182
15. aug 2014

@tina.olbreitova skus jemne betadinom vytrieť......ak je to zaschnuté tak by to mohlo byť zhojené, nie?....vetrať stehy ja som používala iba detské mydlo....na umývanie......ja som bola po žlčníku laparkou.....

mistrall
15. aug 2014

skus to vymyt repikovym odvarom, urcite neskodi, alebo ak mas doma Betadine roztok, taky hnedy tak tym a sterilne prekryt..
Ak sa ti to nebude zdat, tak v pondelok na ambulaciu , drz sa

janinah
16. aug 2014

len Betadine,nič viac

tina.olbreitova
autor
16. aug 2014

Dakujem,zatial som dala len repik a vyzera to dnes uz lepsie🙂Dufam,ze uz to bude OK🙂

elvis1235
27. apr 2015

@kacusik69 ja som mala podobne , tiez sa mi otvorila rana po vybrati stehov , mne doktor zase povedal ze sa to stava ,tyzden mi vytekal ten secret ktory mal ist mimochodom do drenu ktory mi nedali , po tyzdni sa rana zatvorila , bola zatvorena 10 dni , predvcerom sa mi spravil pluzgierik na nej , tak som to namocila repikom a vytlacila hnis, doktor povedal ze sa to stava ze mam macat repikom , tak ja uz neviem ci mam macat alebo co