Horúčka u dospelého bez ďalších príznakov.

lissiak
17. aug 2019

Prosim vas stretli ste sa niekto s tym, ze by mal dospely "virozu" - teda vysoke horucky 38,5-39'C bez dalsich priznakov, ktore po 2-3 dnoch odozneju? U deti to byva bezne. Ale co dospelý? Mam uz druhy den vysoku horucku bez soplov, kasla ci bolesti hrdla...nemam hnacky ani nezvraciam. Akurat mam zaludok ako na vode a je mi zle ale to pripisujem tej horucke a tomu, ze nejem...K dokt. sa viem dostat az v pondelok. Moze ist len o taku virozu, alebo to mavaju len deti a u mna to bude pravdepodobne nieco vaznejsie? Nestretli ste sa s tym prosim vas niekto? Dakujem.

tinkatinus
17. aug 2019

@lissiak ano stretla, po pár dnoch to prešlo....ak to neprejde do pondelka,tak by som šla k doktorke aj keď teraz je toho dosť.

uhnakova
17. aug 2019

@lissiak podobne priznaky ma chripka, minuly rok na ju som ju mala ja aj deti. Vysoke horucky 4 dni, piaty den zvysena teplota. Ale jasne, moze to byt aj chripke podobna viroza, potom mas nadej, ze to odoznie rychlejsie. Drzim palce.

michalka4193
17. aug 2019

Vírus chrípka áno ale viroza asi ťažko keďže pri viroze je aspoň hnačka alebo vracanie

prasiatko30
17. aug 2019

@michalka4193 viroza neznamena ze tam zapadaju len virozy, ktore postihuju traviaci trakt to je nazov na ochorenia sposobene virusmi a mozu to byt aj take co postihuju len respiracny trakt

Kludne to moze byt nejaka viroza, i ked dospelaci sme voci virusom odolnejsi v klude mozes chytit nejakeho takeho co ta necha ko 2-3 dni

lissiak
autor
17. aug 2019

@uhnakova
@michalka4193 ale pri chripke zase musi byt pritomna bolest hrdla, kasel, ci sople..ako pri nadche nie? Ci sa mylim?

luliu
17. aug 2019

@michalka4193 viroza je ochorenie spôsobené vírusom, čiže sem patrí aj nádcha, chrípka a ďalšie ochorenia

luliu
17. aug 2019

@lissiak áno môžeš mať obyčajnú virozu bez iných príznakov, ktorá je za pár dní fuc

uhnakova
17. aug 2019

@lissiak bolest hrdla ani nadcha nemusi byt pri chripke, a kasel sa spusti postupne obvykle druhy den choroby, ale je to individualne. Ja som mala s detmi rovnaku chripku a kasel som mala slaby, skor narazovo v noci som si trochu pokaslala, cez den skoro vobec. Dcerka to mala podobne a syn sa isiel od kasla zadusit.

deti95060810
17. aug 2019

1. brušná chrípka bez hnačiek
2. mali sme v širšej rodine prípad, že chlap mal horúčky bez príznakov.... Dlhší čas.... diagnózu našli v nemocnici...

lissiak
autor
17. aug 2019

@luliu
@uhnakova dakujem zienky...este zajtra nejako vydrzat a ak to neprejde idem k dr. Horsie je ze kojim tak dufam ze to nebude nic kde treba atb brat...😞 aj paralen si davam velmi malicko...az ked uz neviem vydrzat...nechcem ho brat kazdych 6 hodin aby som malej do telicka nedavkovala lieky ach...tak som v horuckach a dufam ze to prejde uz konecne

bibistinka
6. jún 2021

@deti95060810 prosím a co mu zistili mňa to momentálne trápi