Hospitalizácia na psychiatrii - skúsenosti

28. sep 2022

Ahojte, mate niektora z vas skusenosti s pobytom na psychiatrii? Pomohlo vam to? Lekar mi to odporuca,kedze mi lieky proti depresii velmi nezaberaju ani po viacnasobnej zmene,ale nejak sa tomu stale trochu branim :(

aurorastone
28. sep 2022

Neboj sa chod, pomôžu ti, oddýchneš si, mamina tak bola, a drzkaj sa, budeš sa cítiť lepšie ❤️

lucia851
28. sep 2022

Áno mám bola som viac krát a pomohli mi tam.Nemusis sa báť.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
biankaaaa
28. sep 2022

Ja osobne nemám, ale kamarátka bola už dvakrát a vždy sa vrátila vo veľmi zlepšenom stave. Držím palce 🍀

anavixy
28. sep 2022

Samozrejme ze to pomoze, teda aspom vacsine pacientov. Na odd maju aj ine metody liecby, nez je farmakologicka liecba, netreba sa bat, a uz vobec nie hanbit. Vela zdravia prajem 🍀

majkabambulik
28. sep 2022

Aj ked tu su len odporucania na hospitalizaciu, ja som sa tomu stastne vyhla. Psychiatricka tiez chcela riesit moje tazke depresie taskou liekov, ktore si protirecili. Jedny utlmovali ine mali povzbudzujuci ucinok. V lekarni som nechavala 50-100 euro mesacne,. Tak som dala sancu alternativnej liecbe urcenej iba pre veriacich a 100% zabrala. Tazkym liekom aj hospitalizacii som sa uspesne vyhla a uz 3 rok som aj napriek zufalej situacii a zivotnym tazkostiam v dusevnej pohode.

deti95060810
28. sep 2022

@majkabambulik zaujímalo by ma čo znamená tá alternatívna liečba...

akbara77
28. sep 2022

@majkabambulik alternatívnu liečbu môžeš brat brat tak akurát ma depky. NA depresiu zaberaju jedine lieky.

mikadooo
28. sep 2022

Ja som nebola (nepotrebujem), ale bol jeden známy, ktorý bol na tom už veľmi zle a po 2 týždňoch odtiaľ prišiel a bol úplne v pohode. On nechcel ísť dobrovoľne, lebo on nie je blázon, napokon bol hospitalizovaný nejak nedobrovoľne, lebo bol už vo veľmi zlom stave, nejedol a nepil neviem koľko a vzala ho sanitka a rovno na psychiatriu, tiež v podstate stredne ťažká až ťažká depresia. Čo mi utkvelo v pamäti, hovoril, že bol príjemne prekvapený, že tam v podstate boli normálni ľudia ako on. Čakal, že tam budú samé socky a blázni v kazajkách, ale vôbec to tak nebolo, normálni ľudia, s rôznymi osudmi, od robotníka po vysokoškolskú profesorku na dôchodku... Jasné že mu liezlo na nervy ten režim ako v škôlke - teraz vstať, teraz obliecť, teraz jesť, potom terapia, sestry kontrolovali aj či pacienti jedli a koľko zjedli a prečo nezjedli, no, ako v škôlke 🙂. Ale paradoxne, aj to mu pomohlo, že nedovolili mu celý deň kedy v posteli a pozerať do stropu a nechať si ubíjať mozog tými myšlienkami o tom, ako to celé nemá zmysel. Choď do toho, ak je nejaká šanca sa z tých depresií vymotať, nenechaj ju odplávať 🙏. Treba to skúsiť.

ankare
28. sep 2022

Držím palce!

mikadooo
28. sep 2022

@majkabambulik a zhodou okolností tú alternatívnu liečbu aj díluješ predpokladám? Toto je hra s ohňom takéto rady.

pinkgirl
28. sep 2022

Aj choroby duše sú ako iné choroby. Nie je dôvod obávať sa hospitalizácie. Dnes je na ľudí veľký tlak - rodina, práca, sociálna neistota, každý z nás to vie inak spracovať a mnohým sa to bez pomoci nepodarilo. Daj tomu šancu 🍀. Drž sa.

vorkola
28. sep 2022

@majkabambulik .Prosim ta,ake lieky su to,Ja som tiez veriaca,radcej by som alternativnu ako pises ze 100%zabrala,urcenej len pre veriacich Ja beriem len Lexaurin od obvodaka
ale by som radcej inu trebars aj bilinnnu,Mozes aj do ip dakujem.Dakujem

believe3589
29. sep 2022

@vorkola pozor, lexaurin je vysoko návykový liek. S ním opatrne.

panelacikova
29. sep 2022

osobne nie. ale zo skúseností známych viem, že ak tam berú človeka nasilu, tak nepomôže. ak ide dobrovoľne, pomôže mu to určite...

benit
29. sep 2022

@majkabambulik mna zaujima ta liecba, ktora je iba pre veriacich. To si panbozko vybera komu pomoze?

beatrixx1525
29. sep 2022

Bola som ako dieťa/ adolescent a bolo to pre mňa ako pobyt na tábore 😃 ale vážne teraz, v nemocnici som sa stretla s veľmi milým personálom, od ošetrovateľov po lekárov, všetci tam boli nastavení na to že ti chcú pomôcť, aj pacienti sebe navzájom takže to bolo naozaj také "všetci ťaháme za jedno". Odvtedy je to už vyše desiatky rokov a spoločnosť sa posunula takže si myslím že by si sa mohla už aj vyhnúť tej stigme že "ona bola na psychiatrii tej nedajte ani škrečka strážiť" a v každom prípade ak ti to odporučil lekár tak je to na zváženie lebo tam neposielajú hocikoho, väčšinou keď je tá osoba ohrozením pre seba alebo okolie takže odporúčam ti choď aby sa náhodou niečo nestalo

marianarem
29. sep 2022

Ja som bola, pre mna to bolo velmi zaujimave a prinosne. Videla som tam vela ludi, kazdy to mal inak. Niekomu sa nepolepsilo vobec, niekomu sa polepsilo na isty cas a niekomu tak, ze je odvtedy uz v pohode. Co sa ludom polepsilo, tak vacsinou takym, co fakt chceli a snazili sa, najmenej takym, co tam prisli s pristupom "ja sa nestaram, vy ma dajte dokopy".

mondolina
29. sep 2022

@majkabambulik
nevymýšlaj si.

diana999
29. sep 2022

Ja som bola a nepomohlo pretože nemalo čo.. Moje konanie pre ktoré som tam skončila vyhodnotili ako pokus o samovraždu čo som nikdy nechcela a aj som to prízvukovala ale však načo by počúvali pacienta😀😀 Čiže ja som tam bola len za trest
😀😀😀

kim2028
29. sep 2022

Ja som bol dvakrát. Ono je to o kolektíve, na aký tam natrafíte. Prvýkrát som v zlom stave a páčilo sa mi tam celkom... Hoci absolvoval som najťažšiu liečbu vôbec. Druhýkrát som išiel len nastavovať lieky a povedal som si, že lieky nebudem si nastavovať v nemocnici už nikdy. Budem sa snažiť zvládnuť to sám. Kolektív bol od vecí. Pacienti robili zle vecí, kradli ako straky, pili alkohol na záchodoch a neviem, čo ešte. Na izbu som dostal úplného cvoka, čo neprehovoril so mnou ani pol slova. Do toho si vymyslel spustu vecí a chcel byť na izbe sám a dostať ma z nej nejako preč. Aj keď som ustúpil a požiadal som o preloženie tak si vymyslel, že ani na toto oddelenie nepatrím. Tiež, že vraj som ho napadol. Odišiel som v horšom stave, ako som prišiel... Povedal som si po druhej skúsenosti, že do nemocnice na hospitalizáciu už nikdy.

amajlik
6. nov 2022

Ahojte. Chcem poradiť. Ak som už raz bola na psychiatrii asi pred 11 rokmi tak ešte tam budem mať záznam alebo po 10 rokoch sa moja zdrav.dokumentacia vymazala. Niečo sa mi marí, že po 10r. sa už lekárske správy ničia. No neviem tak preto vás prosím o pomoc. Vďaka

19mylittlepony83
17. nov 2023

Baby ak pojdete na Pn je nutna aj hospitalizacia?

minenkak
17. nov 2023

Choď oddýchneš si, porozprávas sa s doktorom podrobia ti vyšetrenia