Hyperaktívny močový mechúr + tehotenstvo

mariamisko
20. sep 2022

Prosim vas o skusenosti ..
Mam hyperaktivny moc. Mechur vkuse casto vela mocim..chodim aj k urologovi predpisal mi canephron..niekedy mam pocit ze uz ani na wc nestihnem...chcela by som otehotniet...bojiiim sa ci porodom a v tehotenstve to nebude az extrem ked tlaci babatko na mechur ...dakujem

letfenixa
20. sep 2022

@mariamisko cvičíš cviky na panvove dno?

mariamisko
autor
20. sep 2022

@letfenixa sem tam mozte mi poslat stranku kde by som nasla kvalitne cviky ?

jaskolka
20. sep 2022

To isté mam aj ja, mám za, sebou dva pôrody, tehotenstva boli bez problémov

taktotedanie
20. sep 2022

Na hyperaktivny mocovy mechur sa nepredpisuje canephron, diagnostikoval vam hyperaktivny mocovy mechur ci si to myslite len vy, ze mate tuto diagnozu?
Diagnostiku sa to specialnymi vysetreniami ( vypisuje sa specialny dotaznik,laboratorne a zobrazovacie metody, urodynamicke vysetrenia- uroflowmetria,cystometria, robila ste si zaznami v mikcnom denniku? ..) urobil vam tieto vysetrenia a diagnostikoval vam hyperaktivny mocovy mechur?
Canephron vam na toto veruze nepomoze a pokial vam spravil vsetky tieto vysetrenia a potvrdil oficialne danu diagnozu a predpisal tento liek mali by sme velmi silno uvazovat o zmene lekara

letfenixa
20. sep 2022

@mariamisko mám knihu - Zenske bolesti chrbtice, ..., a je tam.subor cvičení Lúčky na inkontinenciu.

mariamisko
autor
20. sep 2022

@taktotedanie ano robili asi pred 4 rokmi....teraz asi pol roka som bojovala s infekciami mocovych ciest antib zaberali zle a pri tom sa mi velmi zhorsila hyperaktivita mechura

mariamisko
autor
20. sep 2022

@letfenixa a su pekne vysvetlene cviky ?? Ako casto cvicite ??

taktotedanie
20. sep 2022

@mariamisko tak ale canephron akurat tak na opakovane zapaly nie na hyperaktivny mocovy mechur, skuste si najst urogynekologa.. s nim budete vediet riesit mocovy mechur aj tehotenstvo

letfenixa
21. sep 2022

@mariamisko áno, cviky sú pekne vysvetlene. V čase, keď som to mala najhoršie (záchod kazdu polhodinu), som cvicila 3-x denne.

mariamisko
autor
21. sep 2022

@letfenixa dakujem a mozte mi napisat aj konkretnejsie 3x denne aku dlhu dobu ??? A kolko minut denne...a teraz cvicite uz iba na udrziavanie ???dakujem

letfenixa
21. sep 2022

@mariamisko 3x denne kým som sa necítila lepšie, možno rok?

mariamisko
autor
21. sep 2022

@taktotedanie vy sa vyznate v problematike s mic. Mechurom...uplne mate pravdu ja som vysse pol roka riesila bakterie v moci ant. Jedne druhe slabo zaberali a twraz mam canephron...vkuse ma nutna mocit musim stlacat mechur aby mi neusiel moc...staci ze kusok mi zvrznu nohy problemy su horsie...hyper moc mechur to mam tiez aj potvrdene a tymi bakteriami sa mi to extra zhorsilo vkuse vkuse mocim uplne cely den sa mi toci iba o tom kde kede na wc...vyjdem z bytuna 10 min a uz musim spat lebo na wc treba...ja uz by som povefala ze aj psychika je uz podmienena tym mechurom...neviem z toho von...dva porody a dva potraty mam za sebou...cievkovanie nemoze zhorsovat stav moc mechura??

taktotedanie
21. sep 2022

@mariamisko navstivit urogynekologa
Sice je takych ambulancii malo ale da sa vybrat