Hypermobilný syndróm

veronikavaneska
22. feb 2016

Ahojte ma tu niekto hypermobilny syndrom???
Ja mam hypermobilny syndrom, nespecifikovane ochorenie sliach, prepadnutu klembu na nohach, skoliozu chrbtice, artralgiu..... Mam tri male deticky a niekedy neskutocne bolesti celeho tela.... Mam tym postihnute cele telo vsetky klby....
Ako s tym zijete a zvladate vsetko???
Mne to diagnostikovali pred 10rokmi vtedy som veeeela behala po lekaroch, ale stale neviem co mam so sebou robit ako sa to bude dalej vyvijat...ale potom prisli deticky a neni cas... A clovek musi fungovat... Mate nieco overene na zmiernenie bolesti? Bola by som rada ak by sa tu niekto podobny nasiel ☺

zm79
22. feb 2016

Odporucam rehab. Nemam vsetko ako ty, ale hypermob.ano. mne pomohla sm metoda

gora8
22. feb 2016

@veronikavaneska ahoj, urcite posilnovanie svalstva, napr. metodou sm system. Nic ine zrejme nepomoze. Kazdy den cvicit viackrat aspon 15 min.

veronikavaneska
autor
22. feb 2016

@zm79
@gora8 dakujem za odpovede ale SM system je na bolest chrbtice nie?

gora8
22. feb 2016

@veronikavaneska sm system je subor cvikov na spevnenie svalstva okolo chrbtice, pricom svalstvo sa posilnuje spiralovito a tym vyrovnava chrbticu a zaroven ju natahuje (trakcia). Skus pozriet na nete, su tam aj skusenosti ludi. Kedze mas aj skoliozu, urcite by si sm system mala cvicit. Je to sice dlhodoba, mozno celozivotna zalezitost, ale vysledky su zarucene. Treba to cvicit najskor pod dohladom terapeuta, aby Ta cviky naucil spravne cvicit. Zaroven treba posilnovat aj ostatne casti tela, skus pozriet posilnovacie cviky na nohy, ruky... Tvoje telo musi byt pevne ako skala 🙂 drzim palce!