Idiopatická granulomatózna mastitída (IGM)

30. aug 2020

Mate niekto skusenosti s touto diagnozou? Ako dlho trvalo kym sa Vam to vyliecilo? Pripadne, vratilo sa to neskor? Dakujem

mirula88
1. sep 2020

Dobrý den ja sa trapim od februara a stale som neni ok

autor
1. sep 2020

A cim sa liecite ak mozem vediet?

mirula88
1. sep 2020

Ja som sa dostala az na onkologiu a ty ma nasmerovali k mudr. Minarikovej v narodnom onk. ustave ona ma s touto diagnózou skusenosti. Uzivam colchicine tri krat denne a skorocel prikladam na prsnik. Uz teraz je to lepsie ale stale ta mam este hrcky. Ja som tam mala az loziska a tie som si musela sama drenovat a vytekalo strasne vela hnisu az potom sa to zacalo hojit. A chodim na kontrolne sono

mirula88
1. sep 2020

A vy sa liecite nejak, ja osobne nepoznam nikoho a uz sa mi to zda dlho ze sa to lieci

autor
1. sep 2020

Ach boze 😖
No ved to, ze o tej dg. skoro nikde nic nie je, malo kto ma s tym skusenosti.. az jeden clanok v pdf som nasla o tom..
Ja mam tiez dren, ale zas aj novy absces ktory neviem ci vyjde tym istym drenom.. brala som vela roznych atb a nepomohli, teraz som na prednisone ale len male davky, lebo zatial som tu dg nemala histologicky overenu.. takze az teraz to zacnem riesit len este neviem s akym dr.. ja to mam od zaciatku juna..

autor
1. sep 2020

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=...

Tu je link na ten clanok.. aj sa tam pise ze sa to tak dlho lieci 😞

mirula88
1. sep 2020

No je to na dlho. Ja som tiez mala atb dvojo a nic potom cez koronu ziadne amb.nefungovali az som sama oslovila onkologicku v ba a ta mi aspon vybavila vysetrenia odmietla som cakat s hrcami v prsniku. Ta okamzite riesila povedala ze to kludne moze byt aj karcinom tak robili biopsiu po ktorej som dostala horucky. Kedze s horuckami ma odmietli cez koronu prijat v nemocnici tak som zas volala tej onkologicke a na koniec v daka Bohu som sa dostala do Ba. Ja som zo Za a tu by mi to urcite rezali. Ta dr ktora ma riesi tvrdi ze nie je to dobre rezat. A inde davaju na to kortikoidy ako aj vam . Ona ma inu liecbu a myslim ze lahsiu. Od kial ste ak sa mozem spytat?

mirula88
1. sep 2020

Mudr. Minarikova ma s tym skusenosti ak vam mozem odporucit obratte sa na nu. Ukazovala fotky žien ake to mali a bolo to fakt hrozne a po liečbe. Len to moze trvat aj rok

mirula88
1. sep 2020

Ten clanok poznam, vdaka nemu som vedela ze mam asi toto ale moj gynekolog ani netusi o co ide😁

autor
1. sep 2020

Ja som mala viac atb 🙈 lebo sme mysleli ze nejaka bakteria to bude ktora nechce reagovat na predchadzajuce atb.. no ja som z Ke a tiez asi malo kto tu o tom nieco vie tak musim zvazit ze za kym s tym pojdem ohladom liecby..
Ono po nasadeni kortikoidov sa mi to zmensilo, ale ako sa postupne znizovali davky, zas sa zvacsilo..

autor
1. sep 2020

A mozem sa opytat ako ste si to sama drenovali?

mirula88
1. sep 2020

No mne sa tiez vytvorili take loziska ze som citila ze tam je tekutina a ta dr. Ma navadzala ze by bo dobre dostat to von az potom som do toho pichla ihlou a potom vytlacala a vzdy dezinfikovala nachvilu lepsie a ked sa nazbieralo tak znovu. Postupne sa to pekne zmensovalo. Asi tak kazde dva dni az sa prestalo tvorit teraz mam take zatvrdlinky k ed hmatam prsnik ale je to lepsie. Tie lieky uzivam od konca aprila čo je asi tri mesiace ale drenovala som to asi mesiac potom sa uz nic netvorilo. Len si nedajte do toho rezat. To je vraj este horsie tvrdi ta doktorka

mirula88
1. sep 2020

Vzdy pouzite sterilnu novu ihlu aby ste si niečo nezavliekli a dezinfikovat miesto vpichu. A velky význam maju skorocelove listy. Teraz rastu tak treba vyuzit a dat aj do mraziaka. Ja ked si ich dam tak ten prsnik je krajsi aj tak zbledne tak asi to ma vyznam

autor
1. sep 2020

No to praveze ani nechcem rezat.. aj v tom clanku to pisali ze to moze byt horsie a ze sa to velmi neodporuca.. a to ste mali nejak na povrchu? Ze ste si to sama vedeli pichnut? Ja to mam hlbsie to by sa asi nedalo.. ja tam mam zavedeny dren -hadicku.. v tom prvom abscese co sa mi spravil..

autor
1. sep 2020

A tiez ste uz nekojili? Ked sa vam to objavilo?

mirula88
1. sep 2020

Ja som to nemala na povrchu mala som take tvrde lozisko a v strede som mala ako keby taku dieru pod kožou citila som ze v strede je to tekute ked mi dr do toho pichla nešlo nic len krv az potom doma som sa uz nastvala lebo som bola zufala a zaviedla som do toho miesta makkeho ihlu hlbsie a ked som ju vybrala tak najskor troska krvi a potom neskutocne vela zltej tekutiny islo az sa mi tak ulavilo a tak som to robila asi kazde dva dni ked som citila ze sa to zas naplnilo. Postupne sa ta nazvem to diera zmensovala teraz tam mam uz len zatrvrdlinku. Mne sa to objavilo po vyse dvoch rokoch po kojeni. Ved som nechapala z coho mam taky silny zapal prsnika

autor
1. sep 2020

Och.. neviem ci toto by som ja zvladla 😁
Inak to je hrozne ze lekari o tom nemaju informacie a potom zena nevie co ma robit a musi si sama takto riesit problem.. aj preto som sa rozhodla zalozit tuto temu, lebo fakt nikde ziadne informacie o tom niesu okrem toho jedneho clanku.. a urcite su zeny ktore to mali alebo maju, (kedze aj ta Vasa Dr. ma skusenosti s ich liecbou) tak sa tu mozu zdielat nejake tipy ohladom lekarov, liecby atd.. nech si pomozeme..

autor
1. sep 2020

Mne pol roka po uplnom odstaveni.. a tiez nikto nechapal ze taky zapal a bez kojenia..

martina2317
12. nov 2020

Ahojte, ja som sa liecila IGM, 4/2016 - 4/2018 som len behala po rôznych lekároch a nikto nic nevedel ako to riešiť alebo co robit. 4/2018 som sa dostala do OUSA- heydukova, k p.doktorke, ktora nevedela co s tym, tak mi to vyberali chirurgicky 6/2018 a opatovne zapalene zasa 9/2018, no zapaloval sa stale cely prsnik, tak ma poslala k p. Mudr. Minarikovej, este robila vtedy na heydukovej, 12/2018 som dostala 3x denne colchicin dispert, skorocelove listy a ja som pila aj skorocelovy caj, po dvoch mesiacoch som brala len1x tabletky a ked som mala pocit, ze niečo nieje ok, tak zvysit na par dni a skorocel stale. Liecbu som ukoncila pi roku 12/2019. Stale chodim k p. doktorke na kontroly, ale uz na klenovu, lebo je tam, zapalene to od ukončenia liecby nebolo ani sa nič nové netvori. Mne ta dvojita jazva ostala taka nepekna, akoby pracovala, preto chodím aj tam na kozne, a davaju aj oni pozor na to. A este jedna vec, pri brani tabletiek a stlaceni bradavky, vytekalo z nej, ale ze je to vporiadku. Ale aj tak po roku nebratia liekov, pri stlaceni, vyjdu take dve omrvinky, co je o 90% menej ako predtym, posielaju to na histogiu, a ze to nieje bakterialne, tak nejaka tekutina🤷‍♀️. A ozaj pred touto liecbou, ziadne ATB nezabrali. Drzte sa

martina2317
12. nov 2020

A este par informácií, zevraj sa to moze vytvorit tak do 6tich rokov po odkojeni. Tak som tam presne zapadla. Ja som našťastie mala len jedno zapalene miesto tesne s dvorcom a zo zaciatku vsetci vraveli ze je to len v podkozi, ale zapal som mala cez cely prsnik, zapalena hnisava hrcka sa urobila po prvom reze a preto rezali aj druhykrat a aj tak sa urobilo tretie, co p.doktorka sa chytala za hlavu, ze to rezat nemali. A teda p.doktorka robila aj fotky a asi polka lekárov kam som vkrocila. Pocas liecby,boli horsie a lepšie dni, mala som pocit, ze pocas ovulacie to bolo akoby opatovne zapalene a som si zvyšovala na max 3x tabletky, iny den som myslela, ze super, uz je to preč. Taka husenkova draha a zrazu zo dna na den, ze super vobec ma to ani nenapadlo, myslim, ze 11/2019 som zaregistrovala, ze je to ok a uz sa tomu prsniku tolko nevenujem, nechali sme pre istotu este mesiac lieky a silvester uz bol aj so sampanskym. Tak som mala mat 3/2020 kontrolu - no zial covid, tak som mala 5/2020 a vsetko ok, a teraz 10/2020 a zatial vsetko. Ok. Zevraj to ma tendenciu sa vratit. Snad nie.toto je link na cz stranku. V cechach, nemecku, v rakusku, anglicku a v belgicku to vacsinou tiez sa snazia liecit kortikoidmi, co tie zeny maju dalsie problemy.
https://m.womenzone.cz/poradna/otazky/granuloma...

husky25
18. nov 2020

Ahoj. Ja mám ten istý problém teraz , riesim to na onkológii, mám teplotu každý večer a už som zúfalá, mám ísť opäť na punkciu, čo bola neskutočná bolesť :(

martina2317
18. nov 2020

@husky25 tak to ma mrzi. Ja som pri tomto nikdy teplotu nemavala. Ale teta, mala teploty, robili sa jej take bulvy, tiez jej robievali punkcie, mala to zapalene, hnisave ale jej tam nasli zlatého stafylokoka, tak pojedla kopec vselijakych ATB tiez to trvalo dlho ale teraz uz je vporiadku.

husky25
18. nov 2020

@martina2317 vážne ?? No ja som bola na punkcii a výsledok negatívne, minulý týždeň na magnetickej, tam sa zistilo že je to pravdepodobne mastitida, ale idem ešte raz na punkciu a musia toho zobrať viac, neteším sa ,lebo som mala strašne bolesti pritom , a slabá som neskutocne, mám to teraz už druhý mesiac :(

mirula88
18. nov 2020

@husky25 ja som dostala po corcut biopsii az horúčky, punkcie boli všetky sterilne a zapalove parametre vysoke, cele zvláštne. Tiez som lezala na onkol.na infuz liecbe dva týždne a pri prepusteni som mala stale zvýšenú teplotu az to potom doma mi teploty ustúpili, poriadne som sa najedla a potom to uz islo. V nemocnici som schudla az som ledvi stala na nohach

autor
18. nov 2020

@husky25 aj ja som bola taka slaba. Ja som to mala dost velke, tvrde, horuce a strasne bolestive. Posledny mozno tyzden alebo uz ani neviem kolko som musela spat v polosede, lebo som kvoli bolesti nemohla ani lezat. Bez podprsenky som nemohla byt vobec lebo pri kazdej zmene polohy ma to dost bolelo.. no a Posledny vikend som uz cele dni len lezala a spala, nebola som schopna sa ani o maleho starat. A neskutocne ma boleli aj clenkove klby, ledva som presla po byte od bolesti.. po schodoch som nevedela ist vobec.. Mala som vtedy uz nonstop teploty aj cez den aj vecer, cez 38.. a v pondelok som uz isla lezat do nemocnice ale to sme vtedy este nevedeli co to je, cize som isla na infuzne atb s tym ze sme si mysleli, ze je to nejaky bakterialny zapal. CRP som mala 100.. vsetky bakterie vysli negat.. atb nezaberali, az kortikoidy.. po prepusteni z nemocky som to uz mala malicke, pomaly som vysadzala kortikoidy, no a vratilo sa to.. zacala som brat kolchicin ale to lozisko sa mi zas za ten cas velmi zvacsilo, az na tu povodnu velkost ako bol na zaciatku. Cele to bolo velke tuhe a bolave, na povrchu koze sa mi zvacsoval cerveny flak.. vnutri bol zas dost velky absces.. nemohla som tak cakat kym zacne zaberat kolchicin, cize sme vtedy zas nasadili aj kortikoidy nech sa to rychlejsie stiahne..

autor
18. nov 2020

A teploty som mala dost dlho este aj v nemocnici.. musela som stale brat lieky na znizenie teploty.. vlastne mi presli az ked mi nasadili kortikoidy.. vtedy aj tie clenky prestali boliet a normalne som neverila ze bez bolesti noh viem prejst z postele na wc.. tiez som za ten cas velmi schudla, nohy ako palicky som mala, strasne slabucka som bola.. 2 a pol tyzdna som lezala v nemocke..

autor
18. nov 2020

@mirula88
@martina2317
@husky25
A este mi napadla jedna vec, obcas nad tym rozmyslam ze preco sa to tak zrazu objavilo.. mam podozrenie ze u mna to bolo sposobene psychikou, dost som sa par mesiacov trapila, mala som dost tazke obdobie.. no a potom sa mi objavilo toto.. tak som sa chcela opytat, ci nahodou aj u Vas nebolo nieco take, velky stres alebo trapenie alebo take nieco pred tym nez sa Vam to objavilo.. alebo ci to bola u mna iba nahoda..

husky25
19. nov 2020

Baby, a to všetky ste skončili v nemocnici??? Je to naozaj potrebné?? S touto možnosťou ani nerátam 🙄 samozrejme ak je to potrebné pôjdem , ale neviem si to predstaviť, liečbu zatiaľ nemám nastavenú žiadnu, a áno stres mám sedem rokov non-stop takže nejak sa mi prejaviť evidentne musel , kto vie či to je spôsobené tým , skúšali ste aj ten skorocel??

autor
19. nov 2020

@husky25 podla mna ta nemocnica nie je nutna.. ja som tam skoncila kvoli tomu, ze som fakt len spala a isla na wc.. nic viac som nebola schopna spravit posledne dni. Uplne slaba s teplotami som bola cize ine riesenie nebolo, uz sama som chcela ist do nemocnice lebo som videla ze to je somnou cim dalej, tym horsie. CRP mi stale stupalo, atb nezaberali.. a nevedeli sme co mi je.. to bolo mesiac a pol po tom, co mi to vzniklo.. dovtedy som bola relativne okej, ale posledny asi tyzden sa to velmi zhorsilo vsetko tak preto..

husky25
19. nov 2020

Aha už chápem, jasné človek keď je už zúfalý tak ide len aby mu pomohli, ja to mám momentálne mesiac a pol, jeden deň lepšie druhý horšie, ale stále mi to rastie, a to ešte dobrý mesiac budem čakať na výsledky lebo o týždeň idem na punkciu, to tam asi nedám , potom čakať že čo a potom nastavenie liečby , myslela som si že to bude všetko jednoduchšie, ale keď som čítala že to trvá aj dva roky kým sa toho človek zbaví tak mi je z toho do plaču