Injekcie B12 kvôli pribratiu

5. feb 2024

Myslite že má význam dat si pichat B12 kolu pribratiu , keď z krvi mi vyšiel dostatok vitamínu ?
Strašne potrebujem pribrať a vraj toto pomáha? Ja už som zúfalá a moja váha vôbec nejde hore. Každý deň sa vážim s trapim sa tým.

mogaa
5. feb 2024

B12 pomôže len zvýšiť chuť do jedla - nič viac a nič menej....ak zvýšiš kalorický príjem, priberieš....takže skôr sa zameraj na kalorickejšie jedlá....

autor
5. feb 2024

@mogaa ja chuť do jedla mám , len vôbec nepriberam 🤷🏼‍♀️

mogaa
5. feb 2024

no ono je to v podstate veľmi jednoduché: priberá sa ak je energetický príjem vyšší ako energetický výdaj....ak tam nie je zdravotný problém prečo sa nepriberá, treba zvýšiť energetický príjem....kludne na raňajky vianočka s kakaom, desiata - jogurt , obed polievka + druhé, olovrant chleba s pomazánkou a večera...po večeri niečo drobné naviac - kludne šálka kakaa alebo čokolvek....rovnaký princíp sú aj nutridrinky - tiež je to nápoj s určitými kaloriami ktorý sa pridáva k bežnej strave....

aandrea9
5. feb 2024

No ja neviem🙈 mam deficit b12, každý mesiac jedna injekcia. Chuť do jedla stále rovnaká a nepriberám🤷‍♀️

hipuska
5. feb 2024

Štítnu žľazu si si dala skontrolovať? Treba sa pozrieť na zloženie stravy

gabika0825
5. feb 2024

Asi neješ dostatočne. Mali sme v rodine človeka čo chodil na tieto injekcie, vôbec to nepomohlo. Síce jedol ale nízko kalorické jedla. Do toho mal extrémne vysoký vydaj, čiže nízky príjem a vysoký vydaj, to znamená chudnutie. Treba sa hýbať, no skôr sa zamerať na silu, ako na kardio a chôdzu. Jesť jedla čo majú viac kalórií - neznamená to že jesť nezdravé jedla! Treba jesť všetko s mierou, doplniť skôr zdrave tuky ktoré sa nachádzajú napr. V orieskoch.

laurikalalinka
5. feb 2024

B12 je pre ľudí s anémiou,vtedy nemáš chuť do jedla a máš málo červených krviniek,aj pri štítnej žľaze nemávaš chuť do jedla,mala som kolegyňu,ktorá jedla slaninu o 23,00h aby pribrala a nič,je to o rýchlosti metabolizmu,tvoje telo dokáže rýchlo spáliť tuky,vieš koľko žien by takto chcelo fungovať???, pokiaľ si zdravá nerieš to,v starobe určite pribereš 🙂

madeline1
5. feb 2024

Vitamin B podporuje chut do jedla.

asocial
5. feb 2024

Nie si ty tá, čo sem raz za čas napíše a horekuje, ako nemôže pribrať a reálne vôbec nie je chudá? Skôr psychicky problém?

autor
5. feb 2024

@asocial nie , nie , neviem koho myslíš 🙈
Ja mám 50kg pri 174cm , takze podľa mna som dosť chuda , ale bodaj by som nebola 😬

autor
5. feb 2024

@laurikalalinka a vies kolko žien by to takto nechcelo ? Pokial si to človek nezažije , nepochopí. Keby sa cítim dobre takto , tak samozrejme že ti neriešim. Ale nieje mi dobre ani po psychickej stránke , keďže som nespokojná zo sebou

asocial
5. feb 2024

Uznávam 🙂. Ja mám 170 a 50 ..a po dvoch pôrodoch a po 40ke.. možno si mladá... Vekom veľa žien priberie..

chrumka333
5. feb 2024

Ja mám síce 165 ale dlho som sa nemohla dostať cez 50 kg až teda pôrody mi pomohli :D mám 56 kg a cítim sa krásna ❤️ (ja som teda jedla veľa,okolie zavidelo a nechapalo, lebo som vyzerala ako taká vychrtlinka a výdaj taký bežný chôdza, žiadne vyvažanie sa autom, žiaden šport.drzim palce,injekcie som ale neskúšala, dobrovoľne ich nemusím

autor
5. feb 2024

@asocial mám 30 a som tiež po dvoch pôrodoch , som chudšia ako pred nimy 😒

chrumka333
5. feb 2024

No mrzí ma to 😔 viem aké to je. Mne bežne cudzi ľudia hovorili, že či mi jesť nedávajú, že sa mi dajú všetky rebrá spočítať, nech niečo so sebou robím atď....ale iba cudzí :D priatelia vedeli ako sa veci majú a často zasiahli,ani som nestihla otvoriť ja ústa. Ešte je tu aj možnosť silového cvičenia a podľa mňa je dôležité aj pekné držanie tela,to hneď človek vyzerá lepšie

autor
5. feb 2024

@gabika0825 skúšala som si teraz zapísať do kalorickych tabuliek čo som dneska zjedla všetko , tak aha , veď to mi ukazuje dosť cela kalórií nie ?
Nevyznám sa v tom vôbec , prvý krat som to robila tak preto sa pýtam…

zobaka
5. feb 2024

si kup v tabletkach, ak mas pocit, ze potrebujes, ja som mala 46 kg na 175 cm a predpisal mi, pribrala som na 56 kg behom roka, takze ok

gabika0825
6. feb 2024

Musíš si tam hodiť ale aj vydaj, nie len príjem.