Jazda na koni počas menzesu

neitl
27. aug 2020

Dobrý deň všetkým, chcela by som sa opýtať - máte niekto skúsenosti s tým, či je dobré ísť si zajazdiť na koni počas menštruácie? Počula som, že vraj môže byť kôň vtedy agresívnejší, útočný, ale stretla som sa aj s názorom, že ,,v pohode" a neviem či to má nejaký súvis s tým, že kôň/kobyla, alebo proste len celkovo zvieratá a ich čuch. Každopádne, mám zarezervovanú jazdu a nie som si teraz istá či to zrušiť alebo čo mám robiť? Prosím, poraďte...

alexk12
27. aug 2020

@neitl je to na tebe ak ti to natoľko prekáža zruš si jazdu ak nie chod

sissy27
27. aug 2020

@neitl mňa teda menzes v ničom neobmedzuje, jedine teda nesexujem počas tých 4 dní. Ale aby som tomu podriadila dovolenku, šport, prácu alebo akékoľvek aktivity tak to ani náhodou. Išla by som aj na kone, ani by som nerozmýšľala.

s_a
27. aug 2020

Eh?. chodila som ku koňom a jazdila som skoro denne 4 roky a niečo takéto by mi nenapadlo riešiť

hdpe
27. aug 2020

To akože žena čo vlastní koňa sa počas krámov o toho koňa nestará? Ja som v puberte mala koňa a nič ma neobmedzovalo v tom aby som ho išla vybehať každý deň...

janne318
29. aug 2020

Pokiaľ to Tebe nevadí, tomu koňovi to bude myslím jedno. Je síce pravda, že niektoré žrebce na menštruáciu u ženy reagujú, no ak nie si profi-jazdec a ideš sa len previezť na koni do nejakej jazdeckej školy / klubu / prevádzkovej stajne, a pod., určite Ti nedajú pod zadok plemenného žrebca.

baskabock
2. sep 2020

@neitl zavysi to od toho, na akom koni jazdite. Ak jazdite na žrebcovi, tak môže byť agresívnejsí. Mne sa to už stalo, kon nebol agresívny na mna , ale na trénera, lebo ho považoval za rivala, tak ho odhodil. Pri kobyle alebo valachovi ( vykastrovaný žrebec), môžte jazdiť v pohode 🙂

carcarla
18. dec 2020

poradite knihy o konoch? naucne dakujem

janne318
19. dec 2020

@carcarla pre dospelého? Pre dieťa? Vek?

carcarla
19. dec 2020

@janne318
Dieťa 15 rokov

ninah1486
12. máj 2022

ja jazdim aj ked mam svoje dni, nepostrehla som ze by bol môj kôn agresivnejsi ale pre moje pohodlie vtedy pouzivam menstruacne nohavicky od modibodi

beahavala
14. máj 2022

jazdim dlhy roky ale takyto pocit som ste nemala