Operácia skoliózy a jazda na koni

dragonangel
22. sep 2023

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať... Som vyše roka po operácii skoliózy a neviem, či by bol dajaký problém s jazdení na koni. Kone totiž milujem a túžim ísť študovať hipoterapiu na VŠ (mám totiž 18 rokov) a neviem, či by ma tam s týmto zobrali...

bolarazjedna
22. sep 2023

To je otázka na tvojho chirurga.... Nie na modrý koník... A skus pozrieť, či vám netreba k prihláške aj zdravotnú spôsobilosť.

kacena4
22. sep 2023

ci mozes jazdit na koni neviem, ale co sa tyka skoly tak hipoterapia je kurz a ak chces mat certifikat tak potrebujes mat ukoncene VS fyzioterapeut (za mna ta tam nevezmu, nakolko dcera ma tiez skolio a nevzali ju) alebo zameranie pedagogicko-psychologické jazdenie: pedagóg, psychológ, špeciálny pedagóg, psychiater, sociálny pracovník. tam sa napr. dcera rozhodla pre špeciálneho pedagoga, ktorý ma asi najbližšie k ľudom s postihnutím

pe_mi
22. sep 2023

@dragonangel ahoj, záleží aký stupneň skoliozy máš. Treba sa poradiť s odborníkom a následne aj s nejakým človekom, čo robí hippoterapiu. Viem, že chodia detičky, dospelý, ale záleží na tom stupni, aký máš. Veľa šťastia, nech ti to vyjde 🐎

joesvk
22. sep 2023

Ak máš v chrbtici všetky tie šruby a kovové časti, ktoré teda bežne bývajú po operácii skoliózy, tak.neviem,či si "pohupovanim" na koni nemôžeš časom poškodiť zdravie.O možnom páde z koňa ani nehovorím.
Možno sa tomu môžeš venovať na vlastnú zodpovednosť.
Asi by som si v tvojom prípade vybrala niečo iné.
Ale keď je to tvoj sen,tak sa rozhodni, či ti to stojí za prípadné riziko.

20erika07
22. sep 2023

V rodine mame v chrbtici pošróbovaného cloveka po pade z kona, stále ma tie tyče vo vnutri aj po par rokoch, jazdi dalej, samozrejme nie zavodne, ma to ako hobby

lenja123
22. sep 2023

@dragonangel hippoterapia sa dá študovať na VŠ, dokonca myslím, že je to odbor, kde berú bez prijímačok. Ako je to s uplatnením netuším, je to otázka aj na tvojho lekára, ako budeš môcť vykonávať túto prácu, aké máš obmedzenia, a najmä ako sa tvoj stav bude vyvíjať do budúcnosti. Nad fyzioterapiou asi ani neuvažuj, tam sú fyzické testy už na prijímačkách.